Nárůst autismu u dětí

0
před 7 lety carme

Nedávno ve zprávách říkali, že je nárůst autismu u dětí, zejména předškolního věku. Nevíte někdo, jaká může být příčina. 

0
před 7 lety sharunka03

Já jsem někde četla nebo slyšela, že jedna z možností je, když žena chce otěhotnět hned po vysazení antikoncepce, a povede se to, tak se prý často potom rodí děti, které postihne autistické spektrum. Kolik je na tom, pravdy nevím, ani nevím, kolik procent těch dětí je v tomto případě. Jen jsem to zaslechla nebo četla.

0
před 7 lety Karlička

"Autismus je poruchou, jejíž příčinu se prozatím nepodařilo odhalit. Předpokládá se, že určitou roli zde hrají genetické faktory, různá infekční onemocnění a chemické procesy v mozku. Moderní teorie tvrdí, že autismus vzniká až při kombinaci několika těchto faktorů." http://www.autismus.cz/popis-poruch-autistickeho-spektra/detsky-autismus-2.html Rozhodně to není postižení, které vzniká na základě málo pestrého jídelníčku nebo souvisí s antikoncepcí.

0
před 7 lety Peta

Já jsem hodně četla, že nárůst autismu je spojen s očkováním. Do malého tělíčka napumpují chemický koktejl v podobě Hexa vakcíny - několik protilátek najednou spolu s pomocnými látkami jako rtuť nebo hliník... A to několikrát... Vemte si takové povinné očkování proti žloutence typu B - je přenosná jen pohlavně, tak jak to to dítě může dostat?! Třeba ve Francii toto očkování povinné není.
Amerika - nejproočkovanější národ a za posledních padesát let je nárůst autismu ohromný.. Přikládám obrázek Zajímavá fakta i zde: http://www.margit.cz/ockovani-hypotezy-versus-fakta/

0
před 7 lety Peta

TAk obrázek nějak nejde vložit

0
před 7 lety sharunka03

Jenže se doporučuje otěhotnět, minimálně půl roku po vysazení HA. Asi zřejmě proto, že HA obsahují taky dost chemie.

0
před 7 lety sharunka03

Asi taky záleží, jak dlouho ta žena tu HA bere v kuse. Ano, i vakcíny jsou škodlivé a začínají z nich i jiná onemocnění :-(

0
před 7 lety carme

Jenže proti očkování se nemůžete bránit, pokud zrovna nemáte navíc cca 10.tisíc, nebo možná 12, nejsem si tou sumou nyní jistá. Protože pokud nedáte dítě očkovat, musíte zaplatit pokutu. Nevezmou vám taky dítě do školky. Naše moc bojovat proti pokusné hexa vakcíně je strašně malá. Já se očkování nebráním, ale z hexa nejsem vůbec nadšená. Když nyní čtete kolik dětí umřelo na černý kašel, který se teď šíří, je očkování dobré.
Já měla také podezření na očkování nebo HA za nárůst autismu, přemýšlela jsem, čím je tahle generace jiná, než když jsme vyrůstali my a je to právě buď způsob očkování (jiný než za nás) a konzumace HA. 


1
před 7 lety Peta

Ono každý měsíc navíc je dobrý, čím víc se alespoň Hexa oddálí, tím lépe.. Já bych očkovala jen na nezbytnosti (třeba i povinně), ale ostatní ať si každý zvolí sám, jestli do toho rizika chce jít. Já v mém okolí znám minimálně dvě děti, které měly na hexu reakci.. Jedno z nich ochrnulo na půl těla.. A to je jen v blízkém okolí.. A lékařka to nepřipustí, že to byla reakce na očkování, takže se to vlastně jako nežádoucí účinek nikde nevede...
Rodiče si rizika očkování začínají uvědomovat a neočkují, nebo očkují co nejpozději.. A to se samozřejmě farma společnostem nelíbí, proto ta mediální masáž ohledně černého kašle... Strach nahánějící titulky novinových článků, hrůzostrašné reportáže, za vše mohou nezodpovědní rodiče, kteří neočkují. Kmen původce černého kašle je dnes jiný, než kmeny, které byly v minulosti, tak se vyjádřil šéf České vakcinologické společnosti... Takže očkování nemusí být účinné na dnešní podobu černého kašle. Ale média tlačí a většina lidí se bohužel nechá ovlivnit..Podle Dr. Witta, vedoucího studie sledující výskyt černého kašle, ochrana očkování proti černému kašli klesá už po třech letech a více než 80 % z nakažených jsou plně naočkovaní jedinci. http://news.yahoo.com/study-whooping-cough-vaccination-fades-3-years-150528753.html  

0
před 7 lety Stana

Jenom pro upřesnění - hepatitida typu B se přenáší hlavně krví. Proto jsou povinně očkováni třeba zdravotníci. Nicméně očkovat malé děti mi přijde zbytečné.

0
před 7 lety carme

Právě mám půjčenou nově vydanou dobu jedovou (jak přežít dobu jedovou) a píší tam o autismu. Tak jen ve zkratce co jsem z toho vyčetla. Nahlížejí zde hlavně do USA, kde děti ještě předškolní věku dostanou 36 vakcín. Takové množství vakcín, mazec. Zmiňuji zde kromě očkování (rtuť), také glutaman, aspartam ve stravě a fluorizace pitné vody. V USA prý je až v 6000 potravinách v dětské výživě glutaman a aspartam. Snad to u nás v Evropě potajmu do dětské stravy také necpou. Hlavním důvodem je velká přechemizovannost organismu. Prevencí jsou vitamíny a minerály. Zejména vitamíny řady B a hořčík. Konzumací antioxidantů posilujete imunitu a nervové buňky, čímž snížíte riziko tohoto onemocnění.
Jsem ráda za jakékoliv informace a za příspěvky v této diskuzi. Zase budeme trochu chytřejší.
Protože kdo by čekal zájem doktorů o prevenci, pravděpodobně se nedočká.
 +Peta ty jsi zdrojem takovým počtem informací, že nechápu, jak si vše zapamatuješ.  

0
před 7 lety roztomilymedvidek

Vakcinace a ockovani je podvod,viz clanek od Merch a co..

-1
před 7 lety Miloš Kavický

Symptomy autismu se přestanou vykazovat při podávání stravy prosté mléka a mléčných výrobků!K vyléčení ale nedojde. Na to je potřeba dalších kroků.

1
před 7 lety Stana

No kdyby to bylo v mléku, byli by tito lidé a děti zdraví a nikdo by situaci neřešil. Jde o neustálé zvyšování toxinů v prostředí, ve vzduchu, v potravě, špatnou imunitu a s tím spojené očkování a parazity.Dobrá zkušenost je prý s dávkami kombinací vit. B6, B12 a kys. listovou.

1
před 7 lety roztomilymedvidek

Milos Kavicky diky za zcela zbytecnou radu. Lekari obecne davaji leky co zmirnuji symptony,tak aby si pacient myslel ze je mu lepe,tim padem lek nic neleci ale pouze snizuje priznaky nemoci. Lekari maji smlouvy s farmaceutickyma spolecnostma a ti doporucuji pak pacientum ruzne jakoze leky,ktere maji za ukol dve veci a to snizit symptomy aby si pacient myslel ze lek zabira a pak jeste vypestovat u pacienta zavislost,takze pak tu mame neskutecne zisky za lek ktery nic neleci a pacient ho musi brat po zbytek zivota. Je to jen kseft,verim ze ne vsichni lekari to delaji umyslne ale vetsina urcite za uplatek ano,kseft je kseft.

2
před 7 lety Stana

Dobré je snažit se k lékaři ani nedostat. Hlavně ale nemůžeme čekat, že poradí s tím co jíst, protože to opravdu neví, i když se někdy tváří, že ví :). Léky jsou naučeni předepisovat, ale myslím, že na zbytečné plýtvání léky a vznik rezistencí je upozorňováno dost, věřím, že jsou i lékaři, kteří se o to zajímají a neplýtvají. Je jich méně, ale pomoci můžeme MY jako informovaní ne-pacienti. Tím, že budeme číst příbalový leták a zajímat se, ne si nechat nakukat berte to a to a slepě věřit, že když když máte vysoký tlak nebo cukrovku vyřeší to pouze léky.

1
před 7 lety Martin Vozka

Osobně bych se vyhýbal všem hormonálním záležitostem, jako je antikoncepce a dětem bych nedával potraviny obsahující sporné látky jako např. aspartam, glutamát atd. Snažil bych se vyhýbat hliníku (např. prespiranty, atd.)

Používání přidaných látek a nepřirozené chemie je bohužel už tak rozšířené a spolu se zničeným a např. DDT a formaldehydem zamořeným životním prostředím, že dnes už asi někdo těžko zjistí co s čím reaguje a proč dochází např. k tomu autismu. Nehledě na to, že zjistit pro běžného občana např. takový formaldehyd je takřka nemožné.

0
před 7 lety Miloš Kavický

Stano:
Špatně jste si přečetl můj příspěvek do diskuze. A proto škrtněte si svoji první větu, protže v ní tvrdíte, že já tvrdím - že je mléko lék! Ale to jsem tam nepsal! Což dokazuje moje druhá a třetí věta! Naučte se číst.
Mléko - ano, nejde vám to na rozum a tak to je podle vás blbost. Blábol snad? Na konzumaci mléka, tedy jeho důsledky, je možné se dívat třeba takto:
1) Možností zanesení bakteriální nákazy.
2) Přímým působením mléka na organismus. To jest tvorba hlenu, blokaci energie QI nebo změny směru energie QI. A zde je problém.
Ale nemám vám to za zlé.

Roztomilymedvidek:
Není to zbytečná rada, je to námět k dalšímu vašemu přemýšlení.
Alopatická medicína potlačuje projev nemoci, ale neléčí. Pravda.

Stano:
Ano, Nerozhoduje lékař, ale pacient. Lékař je mu povinen podat zcela pravdivé a plné informace k jeho rozhodnutí, rozhodnutí  pacienta. Ale nikdy jsem se nesetkal s tím, že to lékař dělá automaticky. Snad jenom ve vážných případech. Proto je na pacientu, aby se ptal a ptal, a potom doktora "zaúkoloval".

Poznámka:
1) Lepší je k lékaři nechodit. Nezná co je to zdravý člověk, něco si na vás najde.
2) K dobrému natrávení mléka vám pomůže, dám jeden příklad, trocha nastrouhaného muškátového oříšku, přidaného do mléka. 
3) Mléko je povahou neutrální až ochlazující. Chutí sladké. Zvlhčuje a ochlazuje. 
před 7 lety roztomilymedvidek

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Nesmyslný příspěvek - odkazuje na mimozemštany, apod.

1
před 7 lety Stana

Pane Kavický, naučit číst byste se měl spíše Vy. Psala jsem, kdyby to bylo v mléku, byli by tito lidé zdraví. Neřekla jsem, že neexistuje určitý podíl na vzniku nemoci pitím mléka, nebo že po jeho vynechání nemůže dojít k nějakému zlepšení. Ani, že to je podle mě blbost, jak píšete.Takže mi prosím nevkládejte do úst, co jsem neřekla. Mléko určitě k pití nepropaguji jako zubaři na "pevné zuby a kosti". Váš příspěvek : "Symptomy autismu se přestanou vykazovat při podávání stravy prosté mléka a mléčných výrobků!K vyléčení ale nedojde. Na to je potřeba dalších kroků." je ale nic neříkající. A mojí myšlenkou bylo pouze říci, že příčin je několik a že mléko není určitě ta hlavní. To, že s vámi někdo nesouhlasí neznamená, že se musíte chovat jako byste snědl moudrost světa a každý druhý byl negramot.

0
před 7 lety Miloš Kavický

Na mém sdělení, prostém sdělení, a nikomu nic nevnucujícím, nemohu nic upravit, neboť je pravdivé.
A přesvědčím vás, jenom co najdu trochu více času.
Doufám potom, že se mi omluvíte a to označení "MÍNUS" opravíte.
Mimochodem, mléko je vhodné jenom pro mláďata a to v celé přírodě, rozhlédněte se. Jeho konzumace v dospělosti není vhodná pro každého a proto přináší i nemoci. Pro mnohé  fakta nepochopitelná a proto neexistující. Že něco nemohu pochopit ještě neznamená, že to označím za volovinu a dám tomu "MÍNUS". 
To, že zde chci pomoci, neznamená nějaký můj náhled na někoho druhého ve věci "gramotnost". O gramotnosti druhých mluvíte jenom vy. 

1
před 7 lety Stana

Aha, pán se urazil, že dostal mínus. No, to už riziko povolání, tedy spíše přispívání příspěvků. Ale pokud si to mínus vztahujete ke mně, tak se pletete.

2
před 7 lety Stana

Navíc, co zde sdělujete mi není vůbec cizí. Jsem velkou obdivovatelkou čínské medicíny. A jelikož je to velice náročné studium, vyžadující několik let na osvojení, mám také určitý respekt k tomuto umění. Nicméně vaše příspěvky zavání spíše reklamou, než že by něco radily, i když je mi jasné, že to nemyslíte zle.

0
před 7 lety Miloš Kavický

Autismus a schizofrenie.
Nepodávejte nemocným autismem a schizofreniemi mléčné výrobky a mléko. Neštěpený mléčný protein prokazuje nezvladatelné reakce.
Špatnou funkcí některého z enzymů nedochází ke správnému rozštěpení mléčného proteinu a tento poté produkuje exorfiny, sloučeniny jež jsou podobné morfiu. Tyto exorfiny jsou poté absorbovány oblastmi mozku, které se podílejí na autismu a schizofremiích. Dochází tam k dysfunkci buněk. 
Symptomy autismu a schizofremií se přestanou vykazovat při podávání stravy prosté mléka a mléčných výrobků!
K vyléčení ale nedojde. Na to je potřeba dalších kroků.

0
před 7 lety Miloš Kavický

Stana:
Mno, četl jsem Vaše příspěvky..................................hmmm....................................."Nicméně vaše příspěvky zavání spíše reklamou, než že by něco radily, i když je mi jasné, že to nemyslíte zle."

0
před 7 lety Stana

Ale podle vašich příspěvků to vypadá, že víte jaké jsou kroky k vyléčení. Proč je zde tedy nesdělíte, když máte zkušenosti?

2
před 7 lety Jana

Carme a Peta: proti očkování se bránit dá, zrovna teď to řeším.

Přečetla jsem o očkování tolik, že jsem rozhodnuta své druhé dítě už neočkovat.
Dříve bylo skutečně možné, že jste musela zaplatit pokutu kolem 10 tisíc, dneska je, naštěstí, situace jiná, o něco lepší. Díky Lize lidských práv a spousty dalších organizací už je dnes málo pravděpodobné, že budete muset platit. Nicméně, pořád je to docela strastiplná cesta, ale mě to za zdraví mé dcery stojí.

V rozhodování mi, mj. pomohla i informace, že např. v Německu, Rakousku, Irsku, Anglii je veškeré očkování dobrovolné!!!

Jak je možné, že některé státy mají toto rozhodnutí na dobrovolnosti a jiné je mají povinné??

A také, jak je možné, že v Belgii je povinné naočkovat jen 1 nemoc, např. ve Francii 3, v ČR je povinné 9(!) nemocí a např. v USA kolem 29??

To je dost divné.
Kdyby očkování fungovalo, všechny státy (mysím minimálě ty Evropské) by měli povinnost očkovat na stejné choroby a stejný počet, ne?
A proč je někde úplně dobrovolné?

Nevím, kde je pravda, nejsem lékař ani věděc, ale když si dám tyto otázky dohromady, nemůžu se ubránit myšlence, že to s tím očkováním není asi úplně tak dokonalé a všespásné. Nehledě na to, kolik má (může mít) vedlejších účinků.

Začínám se víc zajímat, co a jak....

Hodně poznatků a názorů o očkování se řeší na webu např.: http://www.ockovani.dobiasek.net a především web http://www.rozalio.cz/.
Dost o problému napsala také p. Strunecká ve své velmi dobré knize Doba jedová a perfektní co do znalostí problematiky je p. dr. Eleková.

V těchto dnech budu hovořit se svojí pediatričkou a hodlám odmítnout očkovat svou dceru. Minimálně do doby, než si budu jista, že jí to přinese spíš pozitiva než negativa.
Ale zatím, čím víc toho na netu o očkování čtu, tím víc mám pocit, že ji nebudu chtít naočkovat nikdy...
Pokud máte chuť a zájem, ráda Vám pak dám vědět, jak jsem dopadla  a jak vše probíhalo.

0
před 7 lety sharunka03

    Chtěla jsem se zeptat, kdo z vás to ověřené, že je to způsobené z mléčných výrobků toto onemocnění? Nevím, co pořád s tím máte, to aby výrobci napsali, že jsou jedovaté a životu nebezpečné. Ať si každý jí, co chce, já s tím třeba problémy nemám. Myslím, že jsou daleko škodlivější suroviny nebo věci, než mléčné výrobky.To by pak měli všechny rodiče takovéto děti, to v těch zprávách nevím, kde to vzali.
    Dělala jsem dva roky osobní asistentku ve spec. škole. Ve škole tam mají dost autistů a je pravda, že jedna maminka chlapečka s autismem, slyšela  o nějaké dietě, která by autismus zmírňovala. No nevím, jak by to mělo ve výsledku vypadat, jestli by měl být třeba bez těch záchvatů zuřivosti, co on zrovna má, tak v tom případě, říkám, rovnou, že tady to nezafungovalo. Chudák nemůže nic jíst normálního jako my. A že by si dal, už tam takové situace, byly, že tam na stole měl někdo čokoládu a on se k ní hrnul. Žádná čokoláda, žádné džusy, ale třeba nic s éčky, což jsem mu záviděla. Všechno musel mít spešl vyrábět ze spešl surovin. maminka vaří pro něj zvlášť tím pádem každý den a nosí se mu to do školy a tam se mu to ohřívá v mikrovlnce. A to ještě on k tomu skoro pořád nechtěl jíst, jen někdy a jen něco.
    Tak a  teď mi určitě někdo z vás napíše, že se to nelepší, protože, je to ohřívané v mikrovlnce, no vždycky se někdo najde, kdo najde nějakou bezva odpověď. 

0
před 7 lety Korexada

Nevím jestli se někdo díváte na Peklo na talíří - ale tam paní doktorka povídala. Že za velký výskyt autismu v USA může Glutamát sodný, prostě tam pořád jedí ve Fastfoodech

0
před 7 lety Peta

Jana: Přeju pevné nervy, ať odoláte argumentům a naléhání sester a lékařů, určitě budu ráda za jakékoliv info! Já to sice budu řešit výhledově až za několik let, ale argumentů a informací není nikdy dost.. Ale už teď vím, že Hexu rozhodně nedám a ostatní si hodně moc promyslím...

1
před 7 lety Jana

Dobrý den, konečně mám chvilku času napsat, jak postupujeme.
Byla jsem u naší pediatričky a byla jsem hodně překvapená, jak laskavá a chápající byla!
Před návštěvou jsem strávila hodiny a hodiny pročítáním všech možných knih a článků na netu o očkování, abych měla spoustu info a měla na co se ptát a hlavně, mít v hlavě argumenty při dotazech p. dr. Byla jsem připravená na nepříjemné setkání plné ironických vět a tak jsem měla strach.
Paní dr. už mě zná, že jsem trochu "jiná" mamina a kupodivu byla v pohodě.
Já jsem ji řekla, že jsem hodně četla o očkování a že se spíš přikláním neočkovat, protože bla bla..... Ale že chci slyšet i názor oponentů očkování,  že ji ale nechci rušit (má toho hodně a plnou čekárnu dětí), že jsem se domluvila v krajské nemocnici na konzultaci s vakcinačním specialistou a že pak po jeho rozhovoru se rozhodnu, jak dál.
Domluvily jsme se, že pak za naší dr. přijdu a dám jí vědět, jak jsem se rozhodla. Paní doktorce se to líbilo a dokonce mě pochválila, že se jí líbí můj přístup, že hned očk. kategoricky nezavrhuji a pídím se dál. No, takto vstřícné chování jsem nečekala a jsem za něj moc ráda, je vidět, že i dr. chápou, že jedině takovýmto způsobem lze s maminkami jednat. Za to jsem jí moc vděčná. Takže do 14 dní budu vědět víc, to jdu na tu konzultaci a pak se zase ozvu, jak to dopadlo.
Jen jsem tím chtěla napsat, že ať mají maminky jakkoliv strach s konfrontací s dr., je dobré se na to připravit a jít si za svým. Ať už se rozhodnete jakkoliv, je dobré to zkusit. Pídit se po informacích a ptát se "na všech frontách".
Hodně zdaru všem!

0
před 7 lety Peta

Jani, díky za info :)
Máte skvělou lékařku, kéž by byli všichni doktoři takto rozumní.. Budu se těšit na další report ;)

0
před 7 lety Jana

Tak jsem byla na konzultaci u specialisty na očkování v nemocnici – viz info výše.
Měla jsem strach, že bude p. dr. nepříjemný apod. Opět, stejně jako naše pediatrička byl velmi laskavý, chápavý a vlídný. Za to jsem byla velmi vděčná, protože řešit problém s někým, kdo je nerudný, protivný či dokonce agresivní je dost náročné, ne-li nemožné. Takže co se týče chování p. dr., nemělo to chybu.

Bohužel, byla jsem velmi, velmi naivní v předpokladu, že se mnou p. dr. vše rozebere a já budu mít konečně jasno. Mohlo mi to dojít, ale nedošlo…  

P. dr. začal monologem, proč je důležité očkovat, mluvil dost dlouho a já mu nechtěla skákat do řeči. Ale mluvil o věcech, které máme všichni, kdo se o očkování zajímáme, dávno načtené, takže jsem pořád čekala, až bude nachvilku pomlka. Nakonec jsem to nevydržela, skočila do řeči a p. dr. se začala ptát. Odpověděl mi otázku ve formě takových těch teoretických věcí, proč ne nebo proč ano a zasel jel ty informace, které znám….  

Promiňte, asi to neumím popsat, chci jen říct, že v polovině rozhovoru mi došlo, že jsem byla velmi naivní, když jsem očekávala rozhovor a ne monolog….
Je logické, že odborník Vám začne povídat ty základy, proč očkování ano, ale na nějakou velkou komunikaci není stavěný. Předpokládá, že nic nevíte a tak chce do Vás „naprat“ co nejvíc informací, abyste byla „vzdělaná“ a pochopila, proč očkování ano.   

A proč jsem byla naivní? Nedošlo mi, že p. dr. (jakýkoliv) nemá čas na nějaké velké rozhovory a probírání daného tématu a i když mi věnoval krásných 35 min., za což mu ještě jednou v duchu děkuji, (tuším, jak je vytížený), neprobrali jsme za tu dobu ani desetinu toho, co všechno bych chtěla vědět…

Takže jsem zase na mrtvém bodě, samozřejmě mi doporučil doočkovat a jet dál dle očk. kalendáře, ale já nemám v ruce argument (ani jediný), PROČ je výhodnější se očkovat než neočkovat. Ach jo. Resp. mám argumety proč očkovat, jako mám spoustu argumentů, proč neočkovat. A po tomto rozhovoru na tom nejsem o nic lépe.
Možná jsem mamina, co do všeho rejpe, ale pro kvalitní rozhodnutí přeci potřebuji vědět víc než jen to, že mi dítě může třeba i umřít na závažnou nemoc…  

Takže ponaučení pro mě a možná pro Vás rada je taková, nebojte se zeptat lidí, kteří mají informace o očkování, ale nečekejte od těchto lidí, že si s Vámi sednou a budou s Vámi řešit jednotlivé dotazy, které máte….. To asi opravdu není v jejich silách (časových). A já je chápu. Kdyby si tam takhle každá máma zavolala, že chce na konzultaci a s každou by si sedl a vysvětloval, tak nebude dělat ten dr. nic jiného. A to ho brzo tak akorát vyhodí z práce.

Asi budu muset dál pátrat na netu a spoléhat na to, že ty informace nejsou zkreslené, že jsou pravdivé a to mám před sebou teda dost práce. Jenže dopátrat se SKUTEČNÝCH informací od zastánců očkování na netu moc není…. Většinou tam jsou jen info od odpůrců. Takže opět to není příliš objektivní postup, ale lepší jsem doteď nezjistila.

Pokud má někdo nějaký názor, jak nejlépe postupovat, budu ráda za každé info. Protože já jsem svůj názor po návštěvě zastánce očkování nezměnila…..

1
před 7 lety carme

My máme 4 hexa za sebou. Od 8. měsíce přestala žvatlat a bylo jen samé mmm, hmm, prostě zvuky, nikoliv slabiky. Od jednoho roku jsme konečně začali zase povídat. Po 4. hexa měla jeden teplotu, ale to bylo spíše tím, že jsme oba dva doma byli docela dost  nachřapaný, tak to sebralo i malou. Druhý den už bylo vše v pořádku. Jinak nic žádného jsem nezaznamenala. 
Vzhledem k tomu, že budeme i cestovat, a nikdy nevíte jakou nemoc tam pochytíte ve vzduchu, je dobré být očkovaný. Myslím si, pokud dítko přijme první očkování bez nějakých známek, zarudlost, otoky, vyrážka, nevrlost, plačtivost,...a další nežádoucí účinky, pokračovala bych v očkování dále. Při jakémkoliv sebemenším podezření, že očkování nesvědčí, bych přestala a další nové očkování bych zvažovala třeba až ve třech letech.  
Protože jíme relativně zdravě a dítě necpu sladkým, škrobovým, barevným, aromatizovaným jídlem, rohlíkama, loupáčkama, ale vařím z jídla ze zeleniny, obilovin a luštěnin, věřím, že se tělo od toho hnusu z očkování trochu očistí. V knížce paní Strunecké o očkování doporučuje den před očkováním podat lněný olej s kurkumou a potom dát ještě dva dny po tom. Podrobnosti už si nepamatuji.

0
před 6 lety Nadezda Rychtarova

Dobry den, pricinu autismu neresim, jelikoz mam dcerku, ktera trpi aspergrovym syndromem, coz je forma autismu, v dobe kdy jsem byla tehotna jsem zila v Ostrave a  zda pricinou je zvyseny obsah olova ve vzduchu, ktery se mohl dostat do plodove vody (a zvyseny pocet deti s poruchou autistickeho spektra v Ostrave je take podezrely), nevim, jedine co vim, ze bych potrebovala sve dvanactilete dcerce pomoci, chodi do bezne skoly, nepotrebuje asistentku, nebere leky, navstevuje terapie, ktere jsou pro ni nepredstavitelne stresy, Rada bych se touto cestou dozvedela o jinych alternativach nebo mohu vymenit informace se zkusenostmi z Curychu, Rada bych se dozvedela i odietach, ktere by mohly prinest zlepseni. Nadezda Rychtarova-Steiner

0
před 6 lety Nadja

Rada bych si vymenila zkusenosti v oblasti aspergova syndromu. Nadezda Rychtarova-Steiner

0
před 6 lety radim

Ono těch šancí se z toho dostat moc není. Daří se jim lépe na GFCF diet ( bez lepku a kaseinu ). Dále můžete experimentovat s nízkosacharidovou dietou, antimykotiky, popř. fekální transplantací.

0
před 5 lety Jožka

Zdravím rodiče dětí s autismem. Máte někdo vyzkoušené účinky (prý skvělé) jednoho, velmi zředěného prostředku k čištěnípitné vody? (Každý bez osobní zkušenosti na toto reaguje s odporem, jako i já před časem - zní tojako šílený nápad bláznů. Skutečnost je ale podivná. Když jsem přečetl knihu i zkušenostiuživatelů a odvážil se k pokusům na sobě - na to snad mám právo, bez nekalé pojistky - byljsem překvapen. Na chřipky, záněty a kožní problémy to zabírá tak, jak se píše. Sám nemámmožnost ověření na jiných chorobách a lékařům za to hrozí likvidační sankce. Pochybuji o utajení škodlivých účinků, po víc než 10 let užívání lidmi i zvířaty na všechny možné nemoci.) Prosím o praktickou zkušenost s účinkem na autismus (alespoň na   vpepa1@volny.cz), velmi pomůžete nám nerozhodným. Ověřené poznatky rád předám zájemcům.   Jožka

0
před 3 roky EliskaN

Narust autismu je zlepsovanim diagnostiky a zavadenim screeningu. Pocty stoupaji jen statisticky - proste tech deti je porad stejne procento, jen je dovedeme lepe poznat. Cisla budou dal stoupat, protoze zhruba petina zen a divek zustava bez diagnozy - projevuje se jinak, nez u chlapcu. Redidlo v zadnem pripade pouzivat nelze, vede to k zavaznym zdravotnim potizim, vcetne smrtelnych. V Anglii bylo na prelomu tohoto a minuleho roku zakazano uplne. Autismus neni metabolicky, je neurovyvojovy, takze diety mohou mit omezeny ucinek (lepsi stravovani = lepsi pocit), ale s autismem jako takovym nedelaji nic. Bohuzel je tu plno mytu v tehle zemi. Na http://mujautismus.cz/ jde najit informace od mezinarodnich expertu a samotnych autistu, jsou tam treba i videa, kde mluvi ti autiste a jejich rodice. Myslim si, ze je to hodne zajimave.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 + 11


Přidat příspěvek