Nateklé nohy v těhotenství

0
před 8 lety Šárka

Před nedávnem jste mi tady dobře poradili a velmi pomohli, moc za to děkuji. Obracím se na vás ještě jednou s žádostí o rady. Posledních asi 10 dní mám poměrně hodně nateklé nohy a nechce to ustoupit. Nohy mám jako báně a nevím jak už si od toho odpomoci. Piji černé čaje, které by měli odvodňovat, příliš nesolím, skoro vůbec. Je ještě něco co pomáhá k nezadržování vody?

0
před 8 lety Danah

Šárko, pití černého čaje je totéž jako pití kafe: Otoky mohou souviset s vyšším krevním tlakem, nebo se změnami tlaku, nebo srdeční námahou.Ale tlak se v ordinacích sleduje. Lepší je pít vodu s citrónem a medem nebo čerstvou ovocnou šťávu apod. Soli se úplně nezříkej, protože jinak se rozhází rovnováha sodík-draslík. Sodík ze soli je potřeba.

0
před 8 lety Jitka

Taky jsem to měla. Pila jsem kopřivový čaj, ale pak jsem se dozvěděla,že by se to v těhotenství moc nemělo. Byla jsem těhotná v létě, takže každý den melouny. Taky žádné zlepšení. Ke konci už jsem nosila jen žabky, protože jsem nic jiného neobula. Už mě chtěli strčit do nemocnice, ale tomu jsem se bránila. Moc jsem vám nepomohla, ale aspoň vidíte, že v tom nejste sama. Jedině mě napadá dávat často nohy nahoru a hodně pít.

0
před 8 lety karča

Trpěla jsem tím asi už od poloviny těhotenství, masivní otoky. Nezbývalo, než vydržet. Tak se držte! Pochybuju, že je nějaká zaručená rada, jak si od nich pomoci. Pomůže stoprocentně až porod:-)

0
před 8 lety Šárka

Holky moc děkuji i za tak málo a vaše zkušenosti, když se vzbudím ráno mám nohy poloviční a téměř splasklé, bohužel za den to naberu zase zpět a navečer mám báně. Snažím se ani dlouho nestát ani dlouho nesedět, nohy masíruju a měla by pomoci i sprcha střídat teplou a studenou, aby se zrychlil krevní oběh. K večeru mám stejně nohy nateklé. Jen nevím co pít a asi kolik. Šťávy z lisovaného ovoce piji tak obden.

0
před 8 lety carme

Šárko pomoci by měla masáž a lehání na bok, během dne se na dvě hoďky klidně natáhni.

0
před 8 lety Januse

Zkuste si ve zdravotních potřebách pořídit kompresní punčochy, nejsou sice moc pohodlné, ale zvyknout se na ně dá. To jediné mi pomohlo.

0
před 4 roky Bara

Vymenit za kvalitni obuv ve kterych nebudete mit namackane nohy, me to hodne pomohlo

0
0
před 2 roky Erika

patří to k tomu a bohužel se toho zbavíte až porodem. Vím o čem mluvím :) ale stojí to za to. 

0
před 2 roky Katka

patří to k tomu, tělo zadržuje vodu, bohužel jak píšou, odejde to spolu s porodem. Určite to nebude způsobeno vitaminama, nebo nečím podobným.

0
před 2 roky Katka

tělo zadržuje vodu a já měla jsem to samé. Zmizelo to až po porodu. Berete nějaké vitamíny v těhotenství? Možná by to malinko pomohlo v odvodnění

0
před 2 roky Vanda

tohle se spraví porodem. Zkuste brát tohle, třeba to malinko pomuže http://www.femibion.cz/produkty/

0
před 2 roky Marcela

já měla natejklé nohy ještě týden po porodu. Pak to šlo samo dolu, ale za to miminko to stojí

0
před 2 roky Darinka

Pomáhájí na nateklé nohy a ruce i nějaké vitamíny pro těhotné?

0
před 2 roky Erika

patří to k těhotenství a splaskneš až po porodu. Být tebou bych vydržela, to miminko za to stojí. Vitamíny nevím jestli v tomto pomužou

0
před 2 roky Jana

Holky jak moc budu trpět po porodu císařským řezem, zvládnu to i bez prášků od bolesti?

0
před 2 roky Eva

To si teda nemyslím, že by si to zvládla bez prášků od bolesti, mě to teda hodně bolelo minimálně první tři dny to byl teda záhul.

0
před 2 roky Jana

Když kamarádka rodila v Kanadě, tak dostala místo prášků od bolesti pumpičku, která přes kanylu, která vede přímo do rány vpouští po chvílích látku od bolesti, takže nemusíte brát prášky do bolesti.

0
před 2 roky Vlasta

Já jsem se na to ptala gynekologa a říkal, že už se to dá udělat i u nás, stačí zajít do lékárny, kde si to objednáte a oni to do 24 hodin doručí do nemocnice za 4000 korun, kde vám to doktor nasadí.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 + 8


Přidat příspěvek