Regresní terapie - alternativní metoda

0
před 8 lety heliantiel

Zjistila jsem, že velice málo lidí má povědomí o tom, že existuje regresní terapie a když už o tom náhodou někdy slyšeli, tak vůbec netuší, o co se jedná. Proto jsem se rozhodla sem pár řádků napsat, aby více vstoupila do povědomí lidí.

0
před 8 lety heliantiel

Co je to regresní terapie?

Když bych měla popsat, co je to regresní terapie vlastními slovy, tak je to způsob, kterým se terapeut komunikuje s duší člověka, která si rozvzpomíná v hladině vědomí alfa (ta nás provází pokaždé těsně

před usnutím) na situace z minulých životů, které mají souvislost s problémem, traumatem či životní situací v současném životě. A tím, že si rozvzpomíná a znovu prožívá emoce s tím spjaté a tím, že tyto emoce pročišťujeme, tak tím se duše uzdravuje.

Někteří lidé řeknou, že minulé životy jsou hloupost, protože nevěří, ale i těm se tou to metodou dá pomoci. V podstatě je jedno, jak obrazy, které běží v regresi nazýváme. Jesli jako minulé životy a nebo jenom fantazie, vedoucí k vyřešení problémů. Důležité je, že se člověk pokaždé dostane tam, kde se mu vyjeví, proč řeší v současnosti daný problém.Regrese řeší zdravotní problémy, psychické problémy (ale jejich závažnost a vhodnost regrese určím až při sezení), vztahové problémy ať už s partnerem, rodiči, sourozenci nebo dalšími lidmi.Regrese probíhá za plného vědomí člověka. Uvědomuje si kde je, co se s ním děje, s kým v místnosti je a podobně, ale sám ve svém nitru prožívá všechny pocity, spojené s řešeným problémem, takže si plně uvědomuje a prožívá znovu bolest, smutek, radost, lásku, zoufalství, štěstí, prostě všechny pocity, na které jste schopni si vzpomenout. Vnímá světlo, tmu, teplo, zimu, prostor, stísněné místo, prostě znovu prožívá určitý příběh, ve kterém je rozuzlení současné situace.

Není vždy pravidlem, že člověk uvidí minulý život. Je možné, že daný problém vznikl v prenatálním stádiu, při početí, v dětství, v nějaké situaci v současném životě, kterou pouze člověk zapoměl, takže regrese ukáže i tyto okamžiky.

Každý regresi prožívá jinak, každý vidí nebo cíti ty obrazy jinak a každému také trvá různě dlouho, než se do regrese dostane nebo než se dostane k jádru problému. Samotná regrese, kdy je člověk v hladině alfa trvá asi 1,5 -2 hodiny.

Jedna terapie nedokáže vyřešit všechny problémy a tak je potřeba regresi většinou opakovat, než se člověk cítí opravdu dobře.Co se dá regresní terapií řešit?

traumata, zážitky, se kterými se nepodařilo vyrovnat (ztráta blízké osoby, potrat, rozvod, problematické dětství, domácí násilí, problémy s bývalými partnery, fyzické a sexuální zneužívání …)
pocity a emoce, se kterými si nevíme rady (vztek, plačtivost, lítost, nedostatek sebevědomí, problém s přijetím sebe sama, svého těla...) neschopnost koncentrace, smutek, apatie, nejistota, deprese, posttraumatické stavy, stres, psychospirituální krize
vztahové problémy (problém navázat trvalý vztah, problém vyrovnat se s rozchodem s partnerem …)
bolesti a problémy bez zjevné fyzické příčiny (migrény - bolesti hlavy, poruchy spánku, astma, epilepsie, štítná žláza, ekzémy, koktavost, bolesti břicha, končetin, různé alergie...)
problémy s otěhotněním
problémy s nadváhou, stravovacími návyky (přejídání, odmítání jídla, nechutenství, poruchy příjmu potravy)…
zjišťování přesného času narození
poruchy spánku, problémy s dýcháním, ztráta energie, neurózy, únava, úzkost...
různé pocity strachu (strach z výšek, hloubek, lidí, vody, hmyzu, pavouků, uzavřených nebo volných prostor, o život, ze smrti, že mě nikdo nemá rád ...Jak probíhá sezení?

Sezení, na které přijedu probhá tak, že

s klientem projdeme důvod, proč regresi vyhledal, vyplníme dotazník, kde jsou informace, které můžou pomoci při řešení daného problému. Potom si klient lehne, provedeme uvolnění do hladiny alfa, sestoupíme do podvědomí, prožijeme situace potřebné k očištění. Zharmonizujeme člověka a uvedeme jej do pohody a poté vystoupíme z podvědomí zpátky do reality.

Tato metoda je bezpečná a účinná a můžou ji podstupovat i děti. Jestli se bude u dítěte regrese provádět, rozhodne terapeut po prvotním pohovoru s dítětem i s rodiči. Většinou totiž prolbémy dětí pramení právě u rodičů a tudíž je vhodnější pracovat s rodičem, než s dítětem.

Více zde: http://heliantiel.webnode.cz/regresni-terapie/

0
před 8 lety Danah

Aha, takhle je to.

0
před 8 lety Mritamira

Rozhodne bych nedoporucovala regresni terapii ze zvedavosti. Navrat do minulosti muze byt sam o sobe velmi stresujicim zazitkem. Taky zalezi na tom, kdo to cele provadi. Jednou jsem na regresni terapii byla, ale nepovedlo se to vubec.. Radeji resim tady a ted a vytvarim si svoji peknou zdravou budoucnost spravnym stravovanim, pravidelnym pohybem a dobrou naladou :o)

0
před 8 lety heliantiel

Mritamira:
ano, máte pravdu, že ze zvědavosti by do regrese člověk jít neměl a je také pravda, že výběru terapeuta je potřeba věnovat patřičnou pozornost, protože někteří terapeuté špatně minulost uzavřou a pak se to musí předělávat. I já mám několik zkušeností se špatně provedenou regresí. Ovšem ne vždy pomůže pouze správné stravování, pohyb a dobrá nálada. Jsou karmické věci, které se špatně řeší pouze doboru náladou. Karma je potřeba vyčistit a jsou na to různé alternativní terapie a jednou z nich je právě regrese.

0
před 8 lety Mritamira

Heliantiel: Souhlasim, ze jsou veci, ktere pouze stravou a pohybem vylecit nejde. V tibetske medicine jsou popsany pripady, ktere jsou oznacene za karmicke. Rika se tomu: uzrala karma.. Jejich leceni vyzaduje mnohem slozitejsi praktiky nez bezne zname. Regrese mezi tyto slozitejsi praktiky rozhodne patri. Hodne ale zalezi na cloveku. Neni totiz mozne, aby za nej neco napravil nekdo jiny.

0
před 8 lety heliantiel

To je jasné, nejde něco za někoho napravit. Proto je v regresi důležité, aby člověk všechno prožíval v těle a "neodlítal" se na situace jenom dívat. V regresi je nutné si všechny pocity odžít a tím karmu vyčistit. A také je velice důležité potom tuto minulost správně zavřít. Dělám to tak, že daný problém v minulosti otevřu, s klientem vyčistím a pak zase celý vyčištěný zavřu. Je důležité se dobrat i tomu nejmenšímu problémku, který by se s danou věcí mohl pojit a zdánlivě se ho netýkat. Je to taková "detektivka", aby člověk našel všechno, co se k problému vztahuje. Často se stane, že duše nechce vidět něco, co má být bolestivé a záměrně to nevidí. Pak je na terapeutovi, aby tam klienta dovedl a tuto nepříjemnou situaci jej nechal prožít a vyčistil to s ním a potom zavřel. A následně potom klient pracuje dál na sobě, podle toho, co po regresi probereme a jak celé sezení shrneme.

0
před 8 lety karča

Je to zajímavé. Jak je to s člověkem, který pomoc potřebuje, tato metoda by mu mohla pomoci, ale moc na tyto věci nevěří? Mám problém se vztahy v rodině (problém s odpuštěním, z dětství). Mám toho vyzkoušeno docela dost, ale vše marné, asi na sobě nedokážu dost pracovat po psychické stránce. Pomalu ale přestávám všemu věřit a v dnešní době vidím za vším jen namastění si kapes terapeuta. Promiňte, že to píšu takhle na rovinu. Nerada bych se dotkla poctivého člověka.

0
před 8 lety heliantiel

Karčo, já vám rozumím, jak to myslíte. Víte, dobře odvedená regrese opravdu pomůže a v podstatě na to nemusíte věřit. Důležité je si na úvodním pohovoru získat důvěru v terapeuta a pokud vám nesedne, tak hledat jiného. Odpuštění se řeší v podstatě v každé regresi. Je možné, že při sezení bychom třeba mohly přijít i na to, že přímo regrese není třeba a mohly bychom udělat jenom hloubkové odpuštění. to všechno je odvislé od toho rozhovoru. Jenom tak z ničeho se špatně něco určuje.
Chápu, že to někdo může brát i jako namastění kapes terapeuta a je také důležité si zjistit, jaké jsou tak průměrné ceny v dané lokalitě, kde terapeut působí. I podle tohoto se vybírá. Celé sezení trvá cca 3-4 hodiny a je to velké psychické vypětí, aby terapeut našel správně všechno, takže ceny se od toho potom také odvíjí a je jiná cena např. v Praze, jiná v Ostravě, nebo Hradci Králové. Nejlepší je věnovat výběru terapeuta opravdu pozornost a vybírat si podle své vlastní intuice. :-)

0
před 8 lety karča

Děkuji za informace. Bylo by možné Vás nějak zkontaktovat (e-mail), pro více informací??? Děkuji.

0
před 8 lety heliantiel

Samozřejmě. Můj e-mail je heliantiel@seznam.cz, budu se těšit. :-)

0
před 8 lety happy.lenulka@

nevím no... nemyslím si, že je to bezpečné. slyšela jsem nejeden případ, kdy se člověk v regresi zasekl a pak byly jeho problémy ještě horší...

0
před 8 lety heliantiel

Člověk se nemůže v regresi "zaseknout", jedině snad, že mu tu minulost terapeut špatně uzavře. To už je pak otázka výběru terapeuta.

0
před 8 lety happy.lenulka@

podle mě nikdo kdo toto dělá za peníze není dobrý terapeut... karmická věc není otázka peněz. toť můj názor.

a tím zasekl jsem myslela tu špatně uzavřenou terapii, kdy se pak problémy ještě prohloubili - a může jít o sebe lepšího terapeuta a stát se to může komukoliv....

0
před 8 lety Hana

A jak se pozná dobrý terapeut? Nikdo z terapeutu Vám neřekne já jsem tak polo dobrý. Všichni si myslej že jsou dobří, jinak by to mohli zabalit, protože by klienta nenašli, kdyby mu hned ve dveří řekli, no víte nemusí se to povést.
Zajímavý způsob pomoci to je a jestliže tato metoda někomu pomůže jedině dobře.

0
před 8 lety heliantiel

Víte, ono to funguje tak, že každý člověk přijde k takovému terapeutovi, kterého zrovna potřebuje. Pokud dá na svou intuici a poslechne sám sebe, tak se většinou výběr podaří, ale pokud mu třeba není terapeut sympatický, nebo mu v jeho chování něco nesedí a přesto na terapii zůstane, tak to většinou dobře není. A taky záleží na tom, co si máte prožít. Jestli máte problém vyřešit a nebo jako životní zkoušku mít "zpackanou" regresi. Náhody neexistují a všechno se děje tak, jak má. :-) I já si zažila dvě zpackané regrese. :-)

0
před 8 lety happy.lenulka@

heliantiel: a co říkáte na praxy paní foučkové?

0
před 8 lety heliantiel

Paní Foučková je skvělá a velká žena a osobně mě mrzí, že svou metodu nevyučuje. :-)Její názory a poznatky jsou skvělé a já se s nimi ztotožňuji.

0
před 8 lety happy.lenulka@

tak minimálně její přednášky za to stojí ;-) a kniha já jsem mi otevřela oči ;-)

0
před 8 lety heliantiel

Je hodně knih a hodně autorů, co přijdou ve správný čas. :-) Ona je určitě jedna z těch autorek. :-)

0
před 4 roky Michala

Rádi byste našli cestu vnitřní svobody? Individuální kvantová terapie může být tou správnou volbou. Mně osobně dlouhodobější léčba pomohla s psychickými obtížemi..

0
před 4 roky sharunka03

Já budu podstupovat terapii SRT je to v podstatě asi to samé co regresní terapie,jen se ještě dovolat té paní a snad mi pomůže.

0
před 3 roky Sandraaa

A co takhle vyzkoušet moderní a individuální terapii kvantováním nebo jinou progresivní metodou? Zastavte se u Andrey Máčalíkové- http://www.cestavnitrnisvobody.cz/terapie/

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 - 4


Přidat příspěvek