Toužíte-li po... Co vám skutečně chybí?

1
před 7 lety Martin Vozka

Naučte se naslouchat svému tělu pokud jej nemáte zahlcené toxiny např. z přemíry chemie ve stravě, dokáže si samo říct, co potřebujete. V hektickém moderním životě plném pochutin je ale pro mnoho lidí problém dešifrovat, co tělo potřebuje skutečně. Tohle je pro mne docela zajímavý článek:
http://www.rawsuperfood.cz/rawsuperfood/1-Informace-o-RAW-food/39-Chute-ukazuji-co-telu-chybi
Snad vám to taky pomůže.

1
před 7 lety Sunriska

Vskutku zajímavý článek, jenom já mám problém s tím, že když mě přepadnou chutě, tak ani pořádně nevím, na co konkrétně a jsem schopná zplácat cokoliv...Je to ale hodně dané psychikou a momentální vyrovnaností..Když už není zbytí, udělám si jednodenní půst, trávení se celkově normalizuje a je klid...:)

1
před 7 lety Martin Vozka

+Sunriska Přesně vím o čem mluvíš, já krom toho, že si vybírám co strčím do těla ještě držívám pravidelně půsty kdy piju jen filtrovanou vodu. Teď momentálně každý pátek jednodenní a jinak tak 2x do roka 7mi denní. Občas mezi to vrznu 3denní, prostě jak to cítím. Dost mi ty půsty pomáhají. Cítím a mám chutě pak mnohem více jemné a zdá se mi vše mnohem více aromatické. Vnímání se hodně prohloubí. Jak to říká Dušek, tak přesně tak to cítím i já, když se necítím nějak komfortně, dám si půst a zlepší se to. Pravda ale je, že těch nekomfortních dní mám čím dál méně :-)

1
před 7 lety Sunriska

Já jsem zatím delší jak 24 hodinový půst nezkoušela. Bojím se pak, že váha půjde výrazně dolů, a to si při mém akčním životu nemůžu (a hlavně nechci) dovolit. I když se to nedá brát ani jako půst, spíš je to jenom jakési odlehčení trávicího systému a nabrání nové síly a energie. Zrovna včera jsem ho aplikovala kvůli blížícím se zkouškám, protože mám na sobě vyzkoušeno, že se tím zlepší i celkově myšlení a bystrost. Dnešek mám ve znamení živé stravy jako takové "návratovky". 
A ještě další pozitivní vliv půstů. který jsem na sobě vypozorovala: Když cítím, že na mě leze nějaké nachlazení, bolest krku apod., dám si další den půst a vždy příznaky do druhého dne samy odezní..Tělo tak maximálně využívá energii (kterou by jinak muselo vynaložit na trávení) na boj proti virům/bakteriím. Čili tělo je schopno účinného samoléčení, jde jen o to si to vypozorovat a vyzkoušet... 

0
před 7 lety Martin Vozka

S tím nachlazením a vnímáním to mám stejně jak to píšeš :-) U těch delších půstů je fakt, že té energie tolik není, poznám to při ranním cvičení, ale dá se i těch 7dní s chozením do práce.

0

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 1


Přidat příspěvek