Toxické savo, domestos a jiné....

0
před 9 lety vercounek

dočetla jsem se vcelku nedávno o tom, jak jsou výrobky typu savo a domestos škodlivé, ba dokonce toxické. Dle reklam děláme pro sebe to nejlepší, když máme dokonale uklizený dům, ale já myslím, že tímto "úklidem" si akorát zaděláváme na zdravotní potíže a to nemluvím o našich dětech!Jakou máte zkušenost?

0
před 9 lety Jitka

Já savo na úklid nepoužívám.Ale bohužel po zateplení paneláku se nám dělá v bytě plíseň, takže musím stříkat savem proti plísni.Nedokážu odhadnout,jestli je nebezpečnější savo nebo spóry plísní.

0
před 9 lety Jirka

To je zajímavé, že si všichni stěžují na zateplení a plíseň, já jsem se jí naopak zbavil, protože zmizely tepelné mosty. Musíte aspoň 2x denně větrat a při mrazech jako jsou teď přiměřeně topit i v místnostech ve kterých nejste a hlavně při vaření používat odsávání a mít aspoň částečně otevřenou ventilačku.

0
před 9 lety Jirka

Černá plíseň je rakovinotvorná, to už radši to Savo.

0
před 9 lety vercounek

no tak tam je něco špatně, když se objevuje plíseň, když jsme bydlívali v paneláku, tak sme jí taky mívali, ale ten nebyl zateplený a byl to byt hned pod střechou. Ale tady fakt pomůže jen pořádně větrat

0
před 9 lety Jitka

Větrám do průvanu ráno v pět než jdu do práce, pak když se vrátím z práce a ještě večer. Vlhkost se při větrání sníží pod 50 %. Jakmile zavřu okna, je za chvíli na víc jak 60 %. Z parapetů, oken a rámů pořád utírám vodu a topení mám zapnuté téměř pořád. Možná je problém v tom, že to dodělávali ještě v zimě a narychlo. Zateplovali sice od června, ale kašlali na to a práce vůbec nepostupovala.Pak se snažili všechno dohnat a dělali v takové zimě, že si museli dát přes lešení plachtu a přitápěli si. Doufám, že to přes léto vyschne a příští zimu budeme mít klid. Navíc jsme dělali zděné jádro a to nějakou tu vlhkost taky pouští.

0
před 9 lety Jirka

Z čeho je to udělané, polystyren nebo minerální vata a jaká síla, v kterém jste patře v přízemí nebo pod střechou? My to máme udělané komplet i se střechou a 20cm polystryrenem na stropě ve sklepě a z vlhkostí je problém jen při vaření. Když je nad nulou, netopím vůbec.

0
před 9 lety Jirka

To jádro by na celkovou vlhkost nemělo mít větší vliv, pokud je postavené z desítky ytongu, jedině kdyby bylo postavené z cihel a klasicky omítnuté.

0
před 9 lety Jitka

Jádro je z Ytongu. Zatepleno máme polystyrenem, síla myslím 14 nebo 16 mm. Bydlíme pod střechou, která byla taky zateplená (foukaná hmota). V bytě je teplo, takže bych topit nemusela. Topím jen kvůli vysoušení vlhkosti.

0
před 9 lety Jirka

To je divné kde se té vlhkosti tolik bere, nám to stejným způsobem dodělali v listopadu před 7 roky, vzpomímám si že první zimu byla orosená okna a utírali jsme parapety, další zimu už to bylo dobré.
Ovšem jádro mám bohužel pořád staré.

0
před 9 lety Jirka

Ono asi taky záleží na typu paneláku, nejstrašnější jsou ty pražské s těma pásama oken, tenhleten typ, viz foto je poměrně kvalitní.

0
před 9 lety Jitka

My to máme první rok. Jestli jste to měli další zimu dobré, tak snad se to u nás taky zlepší.

0
před 9 lety Amanita@

Take strikam savo proti plisnim pod okno v loznici, ktere se rosi a pod parapetem se dela cerna plisen. Zateplili jsme v zari 2010, takze letos je to jiz druha zima a je to stejne - jakmile prijde mraz na okne kondenzuje vlhkost a zrejme i v jeho okoli.... vubec se to nelepsi. Vetrame pritom neustale, protoze mame v byte teplo. Topeni jsem letos vubec nezapinala, je tu 22-24 stupnu coz mi prijde az dost

0
před 9 lety Amanita@

Co se cisticich pripravku tyka tak:
S uklidem to neprehanim, a kdyz tak voda to jisti... dokud jsme meli televizi nechala jsem se stale nalakat na nejaky super pripravek, ale pokazde to bylo k nicemu.
Takze nyni jedu babickovske rady - na vsechno ocet, sul....

Take jsem koupila v Ikee, ale uz asi pred 2 lety cistici pripravek na bazi zmydleneho oleje z borovice - krasne to voni a obsahuje to jen ten olej z borovice a vodu... a je to pomerne ucinne. Bohuzel to jiz ikea v sortimentu nema :(

0
před 9 lety vercounek

no já mám pocit, že vždy, když je něco opravdu účinné, tak to pak stáhnou, tak nějak všude

0
před 9 lety happy.lenulka@

tento problém se zateplením je dost častý u starých staveb... vymění se okna a starý dům přestane dýchat... a ani časté větrání kolikrát nepomůže :-(

0
před 9 lety happy.lenulka@

jo jeste jsou dobre pripravky co prodava DM drogerie... je to nejaka jejich řada Denkt cosi... a mám od nich např. čistící prostředek na bázi octa ;-) a prodávají to celkem levně... :-)

0
před 9 lety karča

Denk-mit :-)) Taky kupuji.

0
před 9 lety Lucka

http://www.lady.cz/Magazin/Zdravy-domov/Uklid-domacnosti-na-prirodni-zpusob/3-8-8c.article.aspx
I obyčejné věci dokážou v domácnosti dost pomoci, jsou obvykle levnější, ekoloičtější a netoxické:)

0
před 9 lety vercounek

nojo, mě se osvědčil ocet a soda skoro na vše, jde to bez drahých a toxických přípravků úplně krásně :)

0
před 8 lety Zdeňka Terezie

vždycky jsem používala Savo, jenže mám syny astmatiky, takže všechno čistím octem, citronem, sodou a kypřícím práškem (je perfektní na bílé prádlo). Osvědčila se mi také Coca-cola na pánve, plechy a připečené hrnce.

0
před 8 lety Sunriska

O Coca-cole jsem ještě neslyšela, že se dá použít jako čistící prostředek (kromě zašlých mincí :D). Je to dost úsměvné...:)

0
před 8 lety scorpion

Ona je díky kys. fosforečné i odrezovač.

0
před 8 lety Danah

Mě se Coca Cola osvědčila na čištění čelního skla od přilepených mušek, což byl vždycky problém. Sluníčko hmyz na skle ještě vytvrdí, a pak jsou trvanlivější než plomba. .-)))

0
před 8 lety Zdeňka Terezie

nedám na ni dopustit .... zvládá bravurně i vodní kámen :)

0
před 8 lety Pipoš

Božínku, samozřejmě, že je Savo toxické. A proto tak účinně hubí bakterie, kvasinky, plísně i viry. Ba co víc, když ho vypijete, zahubí i vás, oooo hrůzo! Takže teď je třeba ještě trochu namáhat mozek, zavzpomínat na středoškolskou chemii, a uvědomit si, co že to ten ošklivý chlornan sodný je vlastně zač a jak funguje.
Einstein řekl, že dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Pak se zamyslel a dodal, že tím vesmírem si není úplně jistý.

0
před 8 lety scorpion

Ono je toxické skoro vše, i běžná voda, pokud se jí vypije příliš :) Pokud se toxicita neupřesní, tak je to celkem bezcenný údaj.

0
před 7 lety Eliik

V našem bytě máme také potíže s plísní, dům není zateplený. Dělali jsme rekonstrukci, což údajně zvyšuje riziko výskytu, ale jsou to již 2 roky. Větráme pravidelně. Zkoušeli jsme mnoho přípravků s chlorem bez chloru a do týdne to bylo zpátky...Byla mi doporučena houba Bio Repel, po aplikaci se to na chvíli zhorší, ale po 14-ti dnech po plísni ani památky. Sehnala jsem u nás v drogerii. Tak jsem zvědavá jestli nás to zachrání...Začínám se bát, že ani zateplení domu nepomůže.. Máte s houbou někdo zkušenost?

0
před 7 lety Dalibor

My máme plíseň též..Dům je revitalizovaný- tedy zateplený.Cihlová bytovka z 50.let. Jedna z chyb je ta, že staré zdiva nejsou na zateplování uzpůsobena. Zeď nemůže dýchat a tvoří se plíseň. Mě se smáli, že je dobré udělat alespoň někde na zdi malé průduchy do polystyrenu. Díra se zasadí malým plastovým krytem,mřížkou. Nestalo se a byty naspod plesnivý.  Další kamenem úrazu je často chladná chodba,např.schodiště. Kdy studená zeď se z druhé vytápěné strany,kde je byt rosí a při slabším větrání chytne plíseň. My používáme savo,ikdyž díky chlóru je jasné,že mňamka to není ani pro kvítka...A když už není taková zima, dávat na plastových oknech mikroventilace- Jo a tyto okénka zejména na starých domech taky umí přivodit pár houbiček v rohu a na stropě...

0
před 7 lety Stana

Většina čistících komerčních prostředků je "toxická", často je to uvedeno přímo na obale pod slovy: dráždivý, pokud vnikne do očí udělejte to a to apod. Jar je taky škodlivý, kdy se špatně opláchne. Je lepší volit přírodní věci jako sodu, ocet, mýdlo, olej.

0
před 7 lety Sunriska

Eliik: Také máme výborné zkušenosti s chytrou houbou, po aplikaci nezbyl ani flíček na zdi a od té doby se tam žádná plíseň neobjevila..Je sice zvláštní použít proti plísni jinou plíseň, ale je to jistě šetrnější než chemické přípravky..

0
před 7 lety sharunka03

Savo na wc je dobrý na skvrny na bílém prádle, krásně to vybělí, kam se hrabe Vanish.

0
před 6 lety Radim

na plísně (jak ve spárech tak na stěnách) připomínám starý dobrý ocet (horký, stačí naředěný)
;-)po chvíli zápach vyčpí a zdraví škodlivý není tak, jako savo

0
před 6 lety Sunriska

Pozor, plísně jsou velice odolné nízkému pH (mají široké rozmezí pH 1,2 - 11), takže octem na plísně si nepomůžete. Navíc jejich spory lítají všude ve vzduchu, proto je vhodnější je postříkat speciálním přípravkem proti plísním. Také jsem měla snahu likvidovat plísně bez použití chemie, ale sama jsem musela uznat, že to není vůbec efektivní. Jinak savo k jiným účelům nepoužívám. Ano, na záchod stačí obyčejný ocet, bakterie mají radši neutrální až slabě alkalické pH, takže ocet je celkem spolehlivě zabije. 
Mamka má dobrou zkušenost s chytrou houbou, která se živí škodlivými plísněmi. Stačí aplikovat na napadenou zeď, do rohů atd..A pak čekat, dokud plíseň nezmizí. :) Od té doby se na takto ošetřených místech plíseň ani neobjevila. Takže to je možná alternativa, pokud se člověk chce vyhnout chemii při boji proti plísním...;)

0
před 5 lety Jarda

Proti flíčkům po malování, nebo proti plísni se mi osvědčilo modré savo ve spreji. Je pravda, že uvolňuje volný chlór a ten zreaguje se vším, je velmi zdraví nebezpečný, píše ing.Jim Humble v knize o MMS. Na praní je výborné si namočit a nastrouhat na mokré prádlo jelení mýdlo, po chvíli špínu, fleky přeprat ručně, odstranil jsem tak z riflí šmýr od řetězu kola, přidal woolite, aby se zachovala modrá barva riflí a dopral v pračce. Super! Ještě vám tady zanechám návod na dobrý čistič podobný tepu. kýbl vody, trochu jaru, stejně tak octa na dezinfekci a podle potřeby jeden až dva, kdyby to nestačilo prášky do pečiva na vyjasnění barev. Větrat byt se má asi pět minut průvanem mezi okny, déle by mohlo mít za následek ochladnutí zdiva, což může být velký problém. Já říkám, potom pečte rychle kuřata! 

0
před 5 lety Jardulka

Vyzkoušela jsem chytrou houbu a několik měsíců zatím bez plísně. Je to roh ve sklepě v domku a spatně větraná místnost.

před 5 lety justyna

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Nevhodný příspěvek

0
před 5 lety jarka

ja pouzivam spise savo, prijde mi to vetsi dezinfekce nez cokoliv jineho, jinak kupuju ci objednavam vetsinou po vice kusech kdyz je to v nejake akci

0
před 4 roky marika

Plísně v domě už nikdy nechci! Byl to hrozný dvouletý boj a vždycky se vrátily zpátky! Nakonec mi zabral http://realsan.cz/pro-majitele-bytu-a-rd/klinosan a teď už mám 4 měsíce klid tak doufám že se nevrátí.

0
před 3 roky Tereza

Obraťte se na odborníka http://ecrypt.cz/. Také jsme museli tak udělat, protože jsme měli mokré a plesnivé zdi a sami jsme si nepomohli...

0
před 4 měsíci Lenča

Už nějakou dobu máme doma problém s plísní. Zkoušela jsem různé chemické čističe, ale ty bohužel vždy pomohou jen na chvíli. Koukala jsem ale, že na plíseň prý docela funguje čištění ozonem. Dá se o tom dočíst třeba tady https://www.ozonovani.cz/plisen-v-byte/ Nemá s tím náhodou někdo zkušenost? Díky.

0
0
před 2 měsíci Markéta

Dívala jsem se, že mají i antibakteriální ubrousky od detoxu, tak si budu dělat objednávku, protože u nás v obchodě jsou veškeré tady ty ubrousky vyprodané.

0
před 2 měsíci Inna

Škoda, že jsem si toho nevšimla dřív, protože jsem si obejdnávala akorát ty antibakteriální mýdla od barwy a ty ubrousky ještě neměli. Nevadí, stejně mi už dochází prostředek na nádobí a ten jejich parádní čistič povrchů.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 + 6


Přidat příspěvek