Trhání nosních a krčních mandlí

0
před 8 lety Monika

Dobrý večer, zajímal by mě váš názor a zkušenosti s trháním mandlí u dětí. Děkuji za odpovědi.

0
před 8 lety Jitka

Můj názor je takový, že se trhají mandle až zbytečně moc. Naše dětská doktorka nás taky tlačila do trhání nosní mandle, ale nepodlehla jsem jejímu nátlaku.Ale ze svého okolí vím,že většina dnešních dětí na trhání nosní mandle byla.Nechápu,proč by se mělo vyndavat něco,co do těla patří. Je to zase jen byznys.Co se týče krčních mandlí, tak ty se sice netrhají tak často,ale taky pro to nejsem.To už musí být skutečně velké zdravotní potíže, jako že se dítě třeba kvůli velikosti mandlí dusí. Jediný, kdo vyndavání mandle nedoporučoval,byla stará krční lékařka.Asi věděla,proč. Navíc stále vysílají v televizi nějaké reportáže o dětech, které tento zákrok nepřežily nebo jsou trvale poškozené. Takže za mě určitě netrhat.

0
před 8 lety vercounek

naprosto odsuzuju trhání mandlí!!!!!!!!!!!!

0
před 8 lety Monika

Děkuji za odpovědi, dětská doktorka nás loni poslala, ale malý byl nastydlý, tak jsme to odložili a od té doby o tom přemýšlím, jestli je to vůbec nutné a co to popř. změní - zlepší...
Nechci to zakřiknout, ale od podzimu byl jen jednou nastydlý a měl trošku teplotu. Má jen občas rýmu.

0
před 8 lety Jitka

Známá podlehla nátlaku dětské lékařky a nechala vytrhnout dceři nosní mandli.Do té doby měla jen nějaké virózy a rýmy.Měsíc po vytržení mandle dostala zápal plic.Syn byl také často nemocný,ale postupně si vybudoval imunitu a dnes zamarodí jen občas.

0
před 8 lety vercounek

Monika: přečtěte si knížku Co s doktorem, autor p. Vogeltanz.

0
před 8 lety Mirek

Mandle jsou první obranou linií proti vnějším škodlivým mikroorganismům. Pokud je odstraníme, narušuje se obranyschopnost, oslabuje se imunitní systém - vnější mikroorganismy se pak snadno dostanou do těla. Zvětšování mandlí a jejich opakované záněty jsou známkou oslabené imunity, tu je třeba posílit, odstranění mandlí naopak imunitu oslabuje ...
Je třeba odstranit skutečnou příčinu potíží,pokud by mandle byly nepotřebné a zbytečné, tak by v těle nebyly ...

0
před 8 lety karča

Jako dítě jsem byla na trhání nosních mandlí 2krát, o krční jsem přišla v dospělosti, kdy se mi za mandlí vytvořil absces a musela jsem na operaci, při které mi vzali hned i krční mandle, které byly total děravé a poškozené. Dodnes je to můj nejhorší zážitek (co se bolesti týče). Nemocná ale přesto nebývám vůbec, naštěstí, spíš naopak. Ale trhání jen tak pro nic za nic určitě nedoporučuju a neschvaluju.

0
před 8 lety Tereza,24

Mě trhali nosní mandle včera.Měla jsem tři roky pořád rýmu a v nosi jsem nemohla dýchat nosem.Poslali mě na ORL a tam mi řekli, že je mám hodně zvětšené, že je to příčinou.Den před tím jsem mohla normálně jest,včera ráno jsem dostala injekci do zadku a pak mě odvezli na sál a tam mi píchli kanylu a uspali mě, probrala jsem se až na pokoji s bolestí v krku.Nikdy se mi nedýchalo lépe a už nesmrkám natož až mě přestane i bolet v tom krku :) Jsem moc ráda, že jsem tam šla, už jsem byla uplně zoufalá.

0
před 8 lety Danah

Take jsem v detstvi prisla o krcni mandle. pry kvuli castym anginam a infekcim. Ovsem jak bohorovni doktori zachazeji s pojmy Pricina a Dusledek, to je neuveritelne. Pocituju,jak mi mandle chybi,jakmile se trosku objevi nejaky jen naznak infekce: okamzite totiz citim problem v pruduskach. Rychle zaktivuju imunitu disciplinou v jidle, namicham kloktadla, najdu pastilky na cucani a nasadim usmev, abz telo vedelo,ze je vsecko v poradku. :-)))))

0
před 8 lety Irena

Dobrý den,jaký názor máte na vytrhnutí nosních mandlí.Můj 8letý syn měl 5krát v tomto roce angínu.Doktoři doporučují odstranění nosních mandlí.Děkuji Irena.

0
před 8 lety Jana

Irena všechny komentáře výše obsahují názory na trhání nosních mandlí. Osobně to také neporučuji, tím že je vytrhnou automaticky neznámená, že se zbaví angín. Budujte jeho imunitu, zaměřte se na to co jí.

0
před 8 lety Šárka

Souhlasím, trhání mandlí absolutně nedoporučuji! Jsem ráda, že masáž u pí.doktorky jsme s dcerkou obstály a já si stála za svým. Již léta navštěvuji s dcerkou a manželem svojí homeopatickou lékařku, která se homeopatii věnuje přes dvacet let. Dříve byla pediatričkou a pak se vydala na cestu alternativní medicíny. Dcerku jsem ochránila před pícháním uší, nasazením antibiotik, atopickým ekzémem atd. Souhlasím s Janou, také ta strava je moc důležitá.

0
před 8 lety Hana

Moje známá cpe své dítě prakticky jenom sušenkama a pišingrama, je pro ní problém uvařit mu zeleninovou polévku. Jestliže je dítě zvyklé už na tuhle velmi nevýživnou stravu, těžko do něho nacpete zeleninovou polévku pro posílení imunity. Nevíme co jíte a těžko tedy radit, jestliže mandle neohrožují svou velikostí nebo jinými problémy jeho zdravotní stav, za mě určitě ne.

0
před 8 lety Dana

Synovi vytrhli nosní mandle před rokem a půl a od té doby nebyl ani jednou nemocný. Předtím 3x za sebou antibiotika a stále se opakující nálezy v nose a v krku (streptokok a tak..) Už jsem byla zoufalá, že se toho nezbavíme a teď máme klid. Je mu 8 let.

0
před 8 lety Miloš

Nenechte svým dětem trhat mandle, lze pomoci. Čínská medicína je vám k dispozici. Stačí nám napsat. Ozvěte se.

0
před 8 lety Lucie

Také teďkom stojíme před otázkou, jestli trhat nebo netrhat. Dcera byla do 18 měsíců naprosto zdravá, ale od daného roku a půl je pořád nemocná, ale pořád jenom zánětem průdušek. Nikdy neměla ani chřipku, jen střevní, ale jinak netrpí žádnými nemocemi, jen těmi průduškami. Nechávali jsme ji už odebrat krev kvůli alergiím, jenže všechno vyšlo negativně. Její strava je bohatá, miluje ryby, nedělá ji problém sníst celou papriku nebo okurku, ovoce atky miluje. Sladké si dá jednou za čas a to ani celý oplatek nesní. Jsme už zoufalí a nevíme, co s ní. Celý prosinec si pobyla kvůli průduškám doma, dva týdny byla dobrá a už má zánět zase. Děkuji za vaše rady.

0
před 8 lety Jitka

Zkuste se doma podívat, jestli se vám nedělá plíseň na zdi. To zdraví průdušek hodně ovlivňuje. Taky to chce chodit za každého počasí ven. Znám rodiče, kteří nejdou s dětmi ven, když je zima nebo prší. To je špatně. Ještě záleží na tom, v jaké oblasti bydlíte. V zimě bývá často inverze a ve znečištěných oblastech je to horor.

0
před 8 lety Lucie

Máme nový domeček, takže plíseň tu žádná není a na starém baráku taky nic nebylo. A ven chodíme, ať sněží, nebo prší, jelikož bydlíme na vesnici, takže školka daleko, obchod daleko a auto má manžel v práci. Takže pobyt na čerstvém vzduchu má dcera pořád. Bydlíme na horách. Právě proto, že nemá žádné příznaky, z kterých by ty záněty mohla mít, jsem z toho už zoufalá. Protože mi přijde až nespravedlivé, jak vidím některé děti, které do pusy ani banán nevezmou, matky s nimi jdou max. do obchodu a zpátky a děti jsou zdravé.

0
před 8 lety Jitka

Také bydlíme v relativně zdravém ovzduší a syn byl do třech let zdravý jak řípa. Jenže pak nastoupil do školky a začalo to. Každých 14 dní doma. Doktorka zkoušela i imunomodulační léčbu, ale bez úspěchu. Prošel si různými nemocemi včetně monomukloózy, salmonelózy a kampilobakterie. Zřejmě se tím posílila jeho imunita, protože pak už byl relativně zdravý. Myslím, že se hodně na jeho zdraví podepsala dětská doktorka. Tenkrát jsem ještě doktorům věřila, tak jsem mu dávala antibiotika, která na každý "prd" předepsala. Dnes už je dospělý. Když je nemocný, také mu doktor předepisuje pokaždé antibiotika. Ale řekla jsem mu, ať je ani v lékárně nevyzvedává a léčí se radši doma v posteli.

0
před 8 lety Stana

Mandle netrhat!!!! jak bylo řečeno jsou jednou z prvních ochranných linií, vše jde pak na dýchcí cesty a plíce, místo angín byste měli pořád záněty plic. Mandle jsou součástí lymfatického systému, který škodliviny "pochytává". Pracujte na zvýšení imunity. Já jako malá měla 2x do roka angíny. V dospělosti mandle mám stále ale angínu ani chřipku jsem neměla ani napamatuju.

0
před 8 lety Danah

Ještě víc to zkomplikuju: protože psychické a tělesné zdraví je nerozlučně spojené, důvod, proč jsou dětičky nemocné po nástupu do školky může být, že se jim stýská po mamince, po rodičích, po domově. U mě to tak bylo, ale pochopila jsem to samozřejmě až mnohem později, když si to prožily i moje děti.

0
před 8 lety Danah

Léčíme tělo, a dušička pláče.

0
před 8 lety Lucie

Danah, tak dcera bývala pořád nemocná ještě před nástupem do školky a školku zvládla úplně perfektně. Žádný pláč, nic. Hned první den tam chtěla spát a po měsíci si vyžádala, aby tam mohla spinkat pokaždé. Právě nevím, co a jak, jelikož můj malý švagr (12let) trpěl od narození taky nemocema, byl pořád marod, doktoři ho cpali antibiotikama, na ORL tvrdili, že mandle jsou v pořádku. Potom šli s ním do jiného města k primářovi a ten se zhrozil, že mandle je obrovská, proč to nikdo neřešil už dřív. Tak mu ji v osmi letech dali odstranit a od té doby je pořád zdravý. Teďkom je po třech letech nemocný, ale během pár dnů může jít zdravý do školy. Tak řeším, jestli by nám to taky nepomohlo.

0
před 8 lety vercounek

děti trpí na nemoce, když doma není něco v pořádku, buď se tím snaží ztmelit rodiče, nebo vyžadují více citu (angýny) doporučuji Co nám tělo říká od Hrabici. Je to velmi poučné a člověk si pak uvědomí spoustu věcí

0
před 8 lety Petra

Dobrý den.Tak teda,když to tady čtu,chce se mi úplně brečet.Je mi třicet let a krční mandle mi vytrhli minulý týden,jelikož jsem měla často angíny,navíc abces a pravá mandle mě bolela takřka pořád.Zítra to bude týden co jsem po operaci a můžu zcela upřímně napsat,že takovou bolest jakou do dnes zažívám,jsem nikdy nezažila.Cítím se jako den po operaci a né týden a navíc když tu čtu ty názory,tak mám strach,jestli jsem si ještě více neublížila,jelikož mám už tak hodně slabou imunitu a mám lupus.Ví někdo,kdy se mi tak asi uleví???Mám chuť vyskočit z okna

0
před 8 lety Stana

Petro nezoufejte, bohužel čas nevrátíte ale imunita lze posilovat stále, takže se zaměřte na zvýšení imunity a dávejte si pozor na virózy, protože angíny nejspíš vystřidají chřipky. Zkuste rybí olej pravidelně konzumovat (dobrý i na lupus), selen, zinek, a očistu střev, dostatkem vlákniny, čistící čaje a kvalitní jogutry s probiotiky.

0
před 8 lety karča

Petra: Jsem rovněž v dospělosti po operaci krčních mandlí s abscesem. Ten rozpoznán až pozdě, byl už prorostlý, neuměla jsem mluvit, jíst, pít....Po operaci největší bolesti, které jsem kdy zažila, následně prasknutí stehů a lila mi z pusy krev a další operace, stehy... V puse to mám vybrané a díru jak vrata. Bude chvíli trvat, než se uleví a než se normálně najíte a vrátíte do běžného života, ale nezoufejte. Od té doby mám klid. Už žádné angíny ani jinak nemocná nebývám. Občas zaškrábe v krku, ale nikdy to nedojde dál. Takže pro mě to byla také nejhorší bolestivá zkušenost, ale bohužel nutná. Naříznutí abscesu nepomáhalo, takže musel ven a ty mandle už nestály za nic. Totálně děravé, zvětšené... Takže pokud jste měla podobné problémy, snad nebudete zákroku litovat jako já. Byla to hrůza, ale teď mám klid. Držte se, vím, jak vám je!

0
před 8 lety Zdenka

ahoj ,mému synovi před rokem také vhtěli trhat mandle vždy na jaře má zánět nmosohltanu a nateklé oči testy na alergii byly negativní .Nasadily mi Zyrtec a po te ribomunyl a zatím dobry .nemocny je tak každe dva měsice ale přikladam to školce .Obvodní i na orl mi řikaly ,že mandle jsou velke a musí ven nosní i krčni ale muj mateřsky institkt mi řikal ,že trhjaní není nezbytně nutné a časem se mandle zase zmenší .Samozřejme kdyby to bylo nezbytně nutné a věděla bych ,že mu to pomuže tak mu je vytrhnout necham .Všichni mě do toho tlačily manžel i tchyně .když je memocny jdem k lekaři dostane leky a je to pryč .Jsem rada ,že jsme do toho nešli mandle se zm en šily a vše je ok .Nechtela jsem meho chlapečka dat do spáru řezníkum né vždy to dopadlo dobře .A doktor samozřejmě nikdy nic nepokazí a ja bych byla neštastná do konce života .Přiklad Matysek z Brna .Maminky co vahate dat sve díte na trhani mandli tak radeji ne a zkuste zvolit jinou variantu .

0
před 8 lety karča

Já bych byla na nervy, kdyby do mého dítěte cpali tak často léky a raději bych nechala ty mandle vytrhnout, pokud by byla příčina tam. Všem lékům a chemii bych se všemožně bránila. Myslím, že to škodí víc, jak ta operace. Tu bych samozřejmě konzultovala s více ODBORNÍKY! To není řešení při opakujících se nemocech: NEMOC-LÉKAŘ-LÉKY.....

0
před 8 lety Žoli

Taky řešíme dilema jestli nechat vytrhnout nosní mandle.Malý bude mít 4 roky, nemůžu nastoupit do práce,jsme každý měsíc nemocní. Ve školce je max 5 dnů (chodí tam rád) pak se spustí rýma, zahlení se dostane horečku a dávivý kašel.Nechám ho dalších 14 dnů doma a je v pohodě - dám ho do školky a po týdnu se všechno opakuje.Bylo nám řečeno,že je to důsledkem zvětšených mandlí.Taky mám strach jestli by zákrok pomohl!Ale dívejte se na prcka, jak musí být pořád doma - venku sněží a on nemůže jít sáňkovat nebo lyžovat, v létě se koupal 2x, přitom máme bazén a on vodu miluje.A to nemluví o tom, že s ním jsem doma pořád zavřená i já(je to opravdu nepříjemné)Testy na imunitu má v pořádku,ovoce a zeleninu jí denně(on to může jak já říkám po kýblech) a pokud není nemocný je denně aspoň na chvíli venku.Co mám dělat VYTRHNOUT-NEVYTRHNOUT !

0
před 8 lety lili

mam jit 22.4 2013 na trhani mandli jenze nevim co je dobre trpim na hnisave anginy a to 9krat do roka jenze mam strach co stim mam delat

0
před 8 lety Jana

Já bych si zkusila detoxikovat organismus a jezdila bych od doktora k druhýmu, dokud bych nenašla doktora, kterej my odhalí příčinu proč se tak děje.

0
před 8 lety Stana

Milé maminky, pokud se jedná o nosní mandle které překáží v dýchání není jejich vytržení tak škodlivé.
Krční mandle patří ale mezi první zachytávače A LIKVIDÁTORY BAKTERIJÍ A VIRŮ, patří k obreně lymfatického systému. Často jsou zvětšené protože často na nás útočí někjaké virózy apod. Pokud ale chcete aby dítě nemocné nebylo. Pracujte na jeho imunitě. Vytržení mandlí není řešení. Malé děti jsou často nemocné kdž začnou chodit do školky a školy protože se setkávají s různými a neznámými baktariemi a viry, časem se jim ale vypěstuje imunita. na Vás maminky je abyste se zamysleli, kde je problém v náchlnosti a zlepšovali dítěti imunitu. Záleží na mnoha faktorech, jak dlouho jste kojily, co dítě jí, jestli jsou potraviny pro jeho věk vhodné, jestli má pravidelnou stolici, jestli jste nezačaly brzo s příkrmy obilného typu, nebo ročnímu dítěti nedávaly okusovat párek. Na zlepšení imunity se dá pracovat a zvyšovat ji.

0
před 8 lety Gába

Tak teda nevím my máme jít na vytrhnutí všech mandlí teď ve čtvrtek,malá má 4 roky mám z toho hrůzu každý mě uklidňuje,že malé děti to zvládají lepe než dospětlí. Malá má problémy asi rok a půl kdy se doktor bránil vytrhnutí a opravdu jsme bojovali, ale má alergii na veškerá antibiotika a v mandlích už má chronický zánět, vyzkoušela jsem lečitele, homeopatika i čínskou medicínu a zlepší se to jen tak, že se mandle trochu zmenší a za chvíli má zánět znovu, uzlynu má nateklou už pořád a jak si lehne tak se jí i špatně dýchá. myslím si,že pro imunitu jsme udělali všechno a stejně mandle budou muset ven...

0
před 8 lety Stana

Alergii na antibiotika má nejspíše proto, že již od jednoho roku jí je lékař předepisoval na vše od rýmy a kašle a teď má již takhle malá ůplně zničenou imunitu, které se hned tak neobnoví. Možná, že po vytrhnutí se malé uleví a nebude nemocná tak často, možná jí už celý život budou provázet problémy. Přeji vám tu první možnost. Určitě se ale podívejte na přípravky EPAM, mám s nimi velice dobrou zkušenost, přípravek 900 na záněty je velice účinný a dá se jak potírat na kůži, tak užívat jako kapky. A i když bude vaše malá bez mandlí, nezapomeńte na posilování imunity. Určitě pro děti nejsou vhodné žádné slezené nápoje a limonády, či svačinky typu brumík apod., obsahují horozně moc cukru, který imunitu likviduje.

0
před 8 lety Gába

No právě že první antibiotika měla až na ten krk jinak před tím vůbec. Napřed penicilín a pak ty ostatní a vždy to dopadlo stejně otekla a vypadala jak popálená. Takže jí vlastně jak jsem to pochopila ten zánět v těch mandlích nikdy nepřeléčily pořádně spíš se to jen utlumilo. malá pije jen vodu, skoro všechno jídlo máme domácí. brumíka nikdy neměla svačí ovoce nebo zeleninu. Tak nevím čím to je...Já byla taky tak nemocná do doby než mi vytrhli mandle, ale až v 6 letech, tak doufám že to bude potom dobrý...Veškerý imunitní testy má dobrý..

0
před 8 lety Stana

Někdy se takové problémy dědí, jak říkáte, že zánět vlatně nikdy nedoléčily, může mít v mandlích již velmi odolnou bakterii (stafylokok),
ty jsou nebezpečné a někdy se opravdu v mandlích doslova množí a problém přestane po jejich vytržení.Snad se vám uleví. Tohle rozhodovat je těžké, každý má příčinu jinde. Někdo z angín vyroste, někdo ne, někomu se uleví, jiný je pak více nemocný. Bohužel co bude, neví předem nikdo a chápu, že nechcete aby se malá trápila.

0
před 8 lety lalala

Mě je 25 a krční mandle mi trhaly před dvěma dny. Žádná hrůza to teda rozhodně nebyla, již dnes nemám žádné léky na bolest a v krku mě bolí stejně jako už mnohokrát při angíně. Dříve jsem měla angíny často, nakonec se ale zjistilo, že to byla pořád "ta jedna" která se nikdy pořádně nedoléčila a získala obrovskou imunitu vůči různým druhům antibiotik. Hluboko v mandlích mi zůstaly infekční ložiska, které mi nenápadně začaly napadat srdce, ledviny a klouby. Je docela náhoda, že se na to přišlo včas, jinak by mě to postupně zabilo. Mandle plní funkci imunity jen do osmnácti let, pak to jsou jen prolezlé vaky plné hnisu, které poškozují ostatní orgány. Dávejte si na to pozor a pokud nevíte jestli trhat nebo ne, nechte si udělat odběr krve na ASLO. Stejně jako zde popisujete rizika trhání, měli byste znát i riziko netrhání. A pokud tam ložisko existuje, žádným kloktáním se rozhodně neodstraní. Ani ta nejsilnější desinfekce nedokáže odstranit bakterie z povrchu mandle na delší dobu, než několik vteřin, dovnitř se nedostane vůbec.....

0
před 8 lety Gába

Tak Tamarce (4roky) je vytrhly v pátek a v něděli už byla na normální stravě neměla vůbec žádné bolesti. A doktorka mi řekla, že to bylo za 5 min. dvanáct měla je celé dojizvené a obrovské kvuli tomu zánětu co měla uvnitř, vůbec nechápou jak mohla dýchat když si lehla. Hned po operaci byla zahleněná jak se jí spustily ty hleny, které měla zaražený. A už druhý den jsem jí v noci pořád kontrolovala jestli vůbec žije, protože už pěkně dlouho jsem nezažila, aby tak klidně spala.
Taky si myslím, že se nemá operovat zbytečně, ale někdy je to opravdu nutné...A pokud doktor řekne, že je to potřeba tak si myslím, že by člověk neměl váhat. Já nemám mandle od 6 roků a od té doby mám klid....

0
před 8 lety Lucie

Můj syn měl jako hodně malinký často angínu,horečky a každou chvíli mu píchali ouška od doby co mu vyndali nosní mandle je klid a když už má teplotu tak ne tak vysokou jako tenkrát myslím že tento zákrok já nebezpečný jako každá operace tím chci říct že jsem ráda že mu je vyndali

0
před 8 lety Petra

Také se rozhodujeme, resp. jsem rozhodnutá ,že jdeme na vytažení nosních mandlí. co nastoupil syn do školky, je stále nemocný, jsem s ním často doma a od února bere každý měsíc antibiotika. TO přece není normální. Navíc nemohu být stále doma, jsem samoživitelka bez rodičů, takže si to fakt vše musím zkusit sama. A řeknu vám, jsem ráda, že jdeme. syn v noci tak chrápe, že ani já se nevyspím. Uvidíme, jak to bude po vytažení, ale věřím, že to bude lepší. Ozvu se :-)

0
před 8 lety pavlatko

Já jsem se půl roku rozhodovala, jestli nechat dcerce mandle vytrhnout. začala strašně chrápat, což by mohlo mít samozřejmě další negativní následky a pak začala mandle tlačit i na ouško, takže musely jít ven. Od té doby nechrápe, je míň nemocná, ale mandle může dorůst. Víc jsem se o tom bavila v naší Komunitě 111, kde jsme měli i chat s odborníkem. http://www.komunita111.cz/chatx#
To mi dost pomohlo v rozhodování.

0
před 8 lety anna

Dobrý den,
tak jsem se začetla do všech příspěvků a nejsem z toho vůbec moudrá.Někdo ano druhý ne.V pondělí mám jít s vnučkou na operaci krčních mandlí.Je jí 7let a pořád má nějaké bacily,má pořád rýmu a neskutečně chrápe,že když s ní spím,tak mám strach,že se udusí.Byla ve spánkové laboratoři a zjistly,že u dítěte je nějaký koeficient max.10.5 a ona má 18.Tak Ve školce vydržela max.týden.Myslím si,že to nevyhnutelné a ne jak někteří jsou rázně proti.Anna

0
před 7 lety Iveta

Jako malé me porad trápil zánět středního ucha a po vytržení nosních mandli jsem měla klid a uz jsem ho nikdy nemela. Ted se mi neustale vrací zánět nosohltanu a záněty v krku tak přemýšlím nad vytržení nosních i krčních mandli.,, poraďte ?

0
před 7 lety Stana

Ty záněty máte možná práve proto, že jste si nechala odstranit nosní mandle. Nemáte již první ochranu imunity při vdechování. Zapracujte na imunitě, ne na vytržení.

0
před 7 lety Patrik

Vytrhnutí mandlí že oslabí imunitu? Nemyslím si než mi je vytrhly 4x streptokok , několikrát do roka rýma, kašel, zánět nosohltanu. Mám rok po operaci a Bohu díky jsem ještě neměl ani tu blbou rýmu. Je to luxusní záležitost. Jediné co mě trápí je asi pocit hlenu v krku ale to mě nijak neomezuje :-) Navíc v mém případě mi otekly tak, že jsem pomalu nemohl dýchat jiné východisko nebylo. Dle mého názoru ty mandle byly skrz na skrz prolezlé bacilama :-)

0
před 7 lety Markéta

Moje zkušenost je taková, že odstranění nosní mandle u dětí vvětšinou stejně daný problém nevyřeší. Dcera je od malička stále nemocná, na zákroku jsme byli už 2x a žádný výsledek. Bohužel je to podobné i v mém okolí, i když netvrdím, že by to někomu nemohlo pomoct. Radila bych ještě předtím vyšetřní na alergologii, občas to souvisí s nemocností. Co se týká krčních mandlí, někdy je to opravdu nevyhnutelné. Sama je také už nemám a vím, jaké to bylo, když jsem nemohla nic sníst, protože byly zvětšené do takové míry. že se s tím opravdu nedalo žít.

0
před 7 lety Radana

Dobrý den,chtěla jsem se poradit. Dcerka bude mít 4 roky,od malinka je nemocná, ikdyž byla do roka kojená,byli jsme očkování.Už 1,5 roku užíváme imunor  v kombinaci s ribomunylem teď byl nasazen  luivac. Přesto při každé větší rýmě máme zánět středního ucha,píchání, teď se přidaly angíny.Za tento rok už je to 5-tá.Bylo nám navrženo vytrhnutí nosní i krční mandle.Já mám z operace obavy,ale už si nevíme rady.Jíme zdravě,bydlíme pod horama.Četla jsem tady,že může být příčina v psychice,do školky chodí moc ráda.

0
před 7 lety Miloš Kavický

Zpráva pro ty z vás co mají již mandle vytržené. prosím pěkně nenechte se vystrašit, jenom vezměte v úvahu a opatrujte se. Tedy, dejte si prosím pozor na případný vznik rakoviny plic. Prostě vemte to v potaz a dbejte o sebe tak, že tomu nedáte příležitost. Což stoprocentně jde. 
Zpráva pro ty z vás, kdož máte trápení se zdravím a s myšlenkou vytrhnout či nevytrhnout. Jednoznačně netrhat. Původ je znám a lze řešit. Určitě se to upraví! Kontakt najdete v mém profilu.
Vytržením mandlí se prostě původ nemocí nevyřeší! 

1
před 7 lety Dalibor

Mandle jsou součástí lymfatického systému.Jejich odstraněním dostane na "bendžo" imunita...Proto nešlo by-li o akutní závažný problém,sobě ani dětem bych je trhat nenechal...Navíc jak pan Kavický zmínil,je třeba řešit příčinu a ne důsledek. Jsou-li zduřelé,tipoval bych zánět v těle..

0
před 7 lety Michaela

Dobrý den , na ORL nám dali doporučení na vytrhnutí nosních mandlí, dcera má 4 roky .Nejde o to , že by byla nějak často nemocná , loni byla nemocná 2krát ,předloni 1krát.   Když spí občas chrápe , ale není to nic hrozného.Je tedy pravda ,že slabší rýmy má tak 4krát do roka ,ale vždy po týdnu je rýma pryč. Mě se zdá trhání zbytečné ,ale paní dr. mě nutí do trhání a říká že takto své dceři ubližuji.
Děkuji všem za rady.

0
před 7 lety Dalibor

Chrápání je způsobeno i zapadáváním jazyka, pokud Vám tedy nediagnostikovaly mandle nějak zvětšené..Já myslím že neubližujete, pokud s nimi snad nemá skutečné potíže. Navíc jsou, jak je zmíněno, součástí imunitního systému. Rýma 4x za rok nemusí znamenat pohromu a týden se říká, že trvá léčená rýma, neléčená sedm dní. Nechci se stavět do role radícího, já bych na to bez vyjímečných důvodů svolný nebyl..

0
před 7 lety aiv

Dobrý den,
v srpnu 2013 jsem byla na odstranění krčních mandlí. Od té doby mám špatnou chuť. Sladké necítím vůbec, živočišné produkty a maso cítím hořce jako bych jedla slupku z grepu a mléko a mléčné výrobky jsou kyselé jako by mi do toho někdo vytlačil citron. Nejsem už ani schopna do sebe dostat něco k jídlu.
Dnes jsem byla v místě operace na ambulanci, aby s tím něco udělali, popř. aby mi řekli, jak dlouho to bude trvat nebo zda je to trvalé. Lékař mi řekl, že to nikdy neslyšel a ať si zajdu na neurologii. byla jsem na Magnetické resonanci 6.1. a vše vyšlo v pořádku. pak se podíval na mé léky a řekl, že je to z té kopy léků co beru. řekla jsem mu že stejné beru 2 roky  a on řekl, že to nic neznamená. ale jak je možné, že den před operací jsem jedla řízek a zákusek a chuť byla v perfektním pořádku (navíc jsem měla skvělou chuť a poznala v jídle jednotlivé suroviny) a od toho dne kdy mi provedli operaci je mám chuť horor, to mi nebyl schopný říci. stále si mlel svou, když to takto lidově řeknu. Četla jsem na internetu, že i jiní s tím měli problém.
Prosím poraďte mi, co mám dělat. jsem vyučená kuchařka a chci se živit tímto oborem, ale teď si mohu nechat o tomto snu jen zdát. Je mi 27 let.
Byla jsem na endokrinologii, interně, neurologii a ORL. Každý se mě chce zbavit a jen si mě přehazují jako horký brambor. Je to jako chodit od čerta k ďáblu. Nevíte o nějakém Dr. Houseovi, který by mi pomohl, jsem už zoufalá. klidně pojedu i do Prahy(jsem ze severní moravy) nebo někde jinde v republice. Jen aby mi někdo pomohl.
Předem děkuji za odpověď.

0
před 7 lety skver

Dceři je ve 4 letech také chtěli trhat, když byla neustále nachlazená. Ale nedala jsem ji. Bylo by to pro nic velmi stresující a na víc jsem četla, že se to mnohdy i samo upraví. Raději jsem jí pravidelně kupovala přírodní doplňky stravy na imunitu a světe div se, vše se dalo do kupy. Mandle se zmenšily a nemocnost se postupně během měsíců zkracovala až na minimum. Dnes je jí 8 a nemocná je minimálně. Stálo to sice mnoho peněz, ale když si přesdstavím jaký stres by pak pro ni byla jakákoliv návštěva lékaře, tak to za to stálo :-)

0
před 7 lety i-am-vegetarian

Nedá mi to a musím přispět s celkem hororovým zážitkem, kterým si prošla mamka s mojí mladší sestrou. Sestra už od miminka měla pořád rýmu a tak ji poslali na trhání mandlí - cca před 6 lety. Vytrhli jí je pod narkózou, všechno dobrý. Jenomže k večeru si mamka všimla, že je sestra nějaká bledá a unavená a když si pak kýchla tak z nosu vylítla krev. Najednou začala zvracet krev, rychle ji vezli na sál a zjistili, že ta žíla po mandlích se jí nezacelila (nikoho předtím nenapadlo zjistit jestli nemá špatnou srážlivost krve - ano měla) a ona celou dobu po operaci tu krev polykala. Samozřejmě malé batole vám neřekne že mu teče něco do krku a že se mu to nějak nezdá. Ještě že si to mamka všimla, prý jeli na sál za pět minut dvanáct. Mamka se z toho dlouho nemohla vzpamatovat. Pak se ukázalo, že trhání mandlí stejně bylo zbytečné a sestřiny problémy byly způsobeny alergií na prach. Samozřejmě doktorka jim neustále tvrdila, že jim doporučenku na alergo nedá, že to jsou mandle. 
Teď to samé řešíme s přítelem - má neustále ucpaný nos, nemůže dýchat a nic nepomáhá. Šel na nosní a tam zase typické - nechte si vytrhnout mandle a tvrdohlavé odmítání názoru že to může být alergie. Přešel k jinému doktorovi a řekl si o žádanku na alergo. Jde tam v březnu tak jen čekáme jestli se potvrdí naše teorie o tom že trhání mandlí nic neřeší a že je nutné řešit příčinu. 

0
před 7 lety Dana

že Syn je po ošklivém zánětu průdušek, 2 x ATB, naposledy Sumamet, poslední týden se mi zdálo, že špatně slyší, což potvrdila i naše dětská lékařka a poslala nás na ORL,pan doktor řekl, že má zvětšené nosní mandle a že mají jít pryč (je pravda, že syn, od té doby, co chodí do školky, trpí na průdušky). Nevím jestli jít, bojím se, že mu to nepomůže a  že poškození sluchu nastalo užíváním ATB Summamet forte (což i v příbalovém letáků píší, že je to častý nežádoucí účinek). Modlím se, aby to tedy přešlo. Máte někdo zkušenost s nahluchnutím v souvislosti se zvětšenou nosní mandlí?

0
před 7 lety Radka

Můj skoro 4,5 letý syn má jít na trhání nosní mandle teď v pátek. Od léta se mu dělal ekzém, obvoďák si nevěděl rady. Šli jsme tedy na kožní,ta nám řekla, že to může být mandlí. Na ORL potvrdili, že má 3. stupeň, takže tu nej velikost asi. Když nad tím tak přemýšlím, tak máme asi všechny věci, které s mandlí souvisí. Neustále rýma, kašel, shoršený sluch - není věta na kterou by se nezeptal co? Ten ekzém, bolívají ho šlapky, četla jsem, že z velké mandle se deformuje hrudník a souvisí to s plochou nohou. Měli jsme už i zánět středouší a to, že dříve na to nikdy netrpěl. Takže já jsem určitě vůbec nerozmýšlela. pročítala jsem si i komentáře, ale nemyslím si, že bych mu dávala málo vitamínů a neposilovala imunitu a přesto jsme pořád na hromadě. Takže my určitě půjdeme.

0
před 7 lety Martha

Dobry den. Mam jit ted se synem 4,5 roku na nosni mandle a zmenseni krcnich. Doted jsem byla rozhodnuta ze pujdeme. Ted kdyz tu ctu komentare zacinam vahat. Ale syn je ve skolce strasne rad. Ale co tam zacal chodit je porad nahromadce. je to mesic co byl nemocny, mel antibiotika, Ani nenastoupil po nemoci do skolky hned angina. Do toho zanet spojivek. Ted byl tyden ve skolce a zas ryma a kasel. Operace ma byt 17.3. kvuli ryme a kasli zdrejme budeme muset odlozit. Takze jeste nejaky cas na rozmyslenou bude. Ale jak pise i pani predemnou neni veta kdy by se nezeptal co? Na ORL nam rekly nosni velikanske a krcni ma az pod jazyk. Coz mu dost prekazi a dela i ruzne zvuky. Ouska se musi taje vyplachnout jinak hrozi zanet ouska. Takze jsem presvedcena ze mu to pomuze. Ale ted se hodne bojim krvaceni a tak.....Ty hrozive komentare zrovna cloveka moc nepovzbudi. Docela lituji ze jsem si je cetla. Do doby nez jsem je precetla jsem az takovy strach nemela. Byla jsem presvedcena ze syn je bojovnik a zvladne to. A pak uz bude lepe....

0
před 7 lety ali

Ja jdu s dcerou 4 roky taky protoze uz je to neunosny a zadny komentare me nerozhodí kdyz je to potřeba a pomuze to tak jsem pro a to to odkladam a resim uz rok ani lazne nepomohli

0
před 7 lety Mirka

Trháním mandlí se imunata neoslabí nijak závratně. Jde o to, jak se zákrok povede. Já podstoupila trhání mandlí jako malá a ani si to nepamatuji. Je pravda že před těmi X lety byla zdravotní péče někde jinde, ale jsem ráda, že mi je moji rodiče dali nechat vytrhnout. Pokud má člověk angínu více jak 5x za rok nebo se mu špatně dýchá doporučuju nechat vytrhnout. Čím menší dítě bude, tím menší bude mít vzpomínky. Samozřejmě doktoři nejsou všemohoucí a něco se může zvrtnout, ale nevím proč ty mandle všichni tak řeší.

0
před 7 lety Martha

Dobry vecer vsem. Jen pisi ze na mandlich jsme tedy byly. Nosni pryc, krcni seriznute a odsate stredousi. Jen chci rict ze vse probehlo v poradku. Syna uz po trech hidinach po operaci nic nebolelo. A najednou ryma pryc, nechrape a zmenil se mu hlasek. Krasne vyslovuje a je to uzasny. Jen teda chodim zatim casto kontrolovat jestli vubec dycha jak spinka klidne ( bez chrapani) Takze kdo ma takove problemy jako jsme mely my nevahejte a jdete do toho!!! Memu synovi to jen pomohlo!! I on sam rikal ze se mu lepe dycha a pod jazykem mu nic neprekazi ze je to lepsi. Mel mandle az pod jazyk, tudiz huhnal. No tez uz jen jeste jeden tyden doma a hura do skolky a tak ruzne. Takhle byl porad doma zavreny nemocny, tudiz jas nim. A to uz bylo neunosne!

0
před 7 lety Eliška

Dobrý večer. Už od 10 let sem měla časté angíny, a lékařka mi doporučila jít na vyndání mandlí, jenže nám to známý vymluvili. A byla to hloupost je poslechnout. V 15 letech sem měla 8x do roka angíny, ted je mi 17 let, a je to pořád horší. Vyhledali jsme lékaře v Praze, ty mi okamžitě objednali operaci, jelikož mám v mandlích hnis, a čepy. Zjistili mi chronický zánět. Mám velké bolesti kloubů, a trápí mě stálá únava, navíc mi SAMI MANDLE VYLUČUJÍ DO TĚLA VIRY. Operace mě čeká za 5 dní, sice nevím jak to bude probíhat, a jak se budu zotavovat, ale moje problémy by se měli vyřešit:-) Tak držte palce:-)

0
před 7 lety Karla

Ahpj. Dceři jsem nechávala brát mandle v 6 letech. Do té doby měla permanentní rýmu a trvalé záněty v uších (mandle byly mechanicky zvětšené a tlačily na co mohly) Ex byl jako většina tady alternativních matek a nechal holku dlouze trápit. Samozřejmě,že se to léčilo ATB nejdřív lokálně pak celkově. Holka měla modré kruhy pod očima jak se špatně okysličovala a  v noci nemohla spát, protože nemohla dýchat. Ale co bylo nejhorší, moc neslyšela, naučila se odezírat ze rtů. Na což mě pak upozornili v nemocnici, kdy jsem mluvila na doktorku, dcera byla ke mě zády a vůbec na mě nereagovala. Nakonec jsme šly na operaci. Holka si pamatuje foukání do balonku. Hned potom začala běhat-tak ono to,že člověk konečně může dýchat taky dělá svoje že. Žádné krvácení nic. Je to 5 let. A starší dcera je podstatně míň než mladší dcera, která mandle má a chytne, co se kde kolem provalí. Teď jsem sama po operaci krčních mandlí, kde se mi usadil streptokok a doktoři ho nebyli schopni zabít-pro mě to znamená, že mohu přijít o srdce,ledviny a vrazí se mi to do kloubů (což už se dělo). Kvůli rýmě bych dítěti mandle vzít nenechala, ale pokud to zajde tak daleko jako u nás, je to nezbytnost.

0
před 7 lety Eliška

EliškaDobrý večer. Už od 10 let sem měla časté angíny, a lékařka mi doporučila jít na vyndání mandlí, jenže nám to známý vymluvili. A byla to hloupost je poslechnout. V 15 letech sem měla 8x do roka angíny, ted je mi 17 let, a je to pořád horší. Vyhledali jsme lékaře v Praze, ty mi okamžitě objednali operaci, jelikož mám v mandlích hnis, a čepy. Zjistili mi chronický zánět. Mám velké bolesti kloubů, a trápí mě stálá únava, navíc mi SAMI MANDLE VYLUČUJÍ DO TĚLA VIRY. Operace mě čeká za 5 dní, sice nevím jak to bude probíhat, a jak se budu zotavovat, ale moje problémy by se měli vyřešit:-) Tak držte palce:-) 
TOTO sem psala před operací, dnes sem 5. den po operaci, cítím se dobře,:) díky bohu že jsem na operaci šla, jelikož mi při odebrání mandlí zjistili abscesy, které jsou NEBEZPEČNÉ !! , a kvůli kterým jsem hubla. Operaci jinak proběhla v pořádku, a bolest se dá překonat. Jestli máte podobné problémy jako jsem měla jí, neváhejtee. Doporučuji Thomayerovu nemocnici v Praze Krči.

0
před 7 lety Lucie

Dobrý den, byla jsem také na řezání mandlí.
Asi šest let mám chronický zánět mandlí, což jsou trvalé čepy, a kdoví jak dlouho Streptokoka, krerého se nedařilo nijak zbavit..Angíny jsem ustávala díky Bioparoxu.. Bylo mi řečeno, že je mandle lepší odstranit, že je mám zdeformované, nefungují a nikdy už fungovat nebudou, akorát je to zátěž pro organizmus.. a je otázka času, kdy nemoci začnou "sedat" na srdce, ledviny, klouby..
Odkládala jsem to dva roky, ze strachu z narkózy, atd..
Operace a vše kolem proběhlo bez problému, že to bude bolet jsem věděla.. dostáváte injekce od bolesti a kapky.. a není to tak strašné..
Nejhorší pro mně byl pocit, že víte že do dvou týdnů hrozí prasknutí jizvy.. při nedodržení klidového režimu, zvýšení tlaku atd..
Teď jen čakám, jestli s tím přejdou i jiné problémy, které jsem měla..
Mohu jenom doporučit ORL v Kroměříži, a tímto děkuji!!!
Lucie, Vsetín

1
před 6 lety sysel

Noha, zasažená gangrénou je jistě "na odpis". Pokud by se neamputovala, hrozí sepse celého organismu. Příčinu gangrény je celkem snadné uhádnout i pro laika. Dnes, díky skvělé mikrochirurgii a antibiotikám není už poúrazová gangréma tak nebezpečnou příčinou amputace. 
S mandlemi je to stejné. Žít se bez nich dá, dokonce ani nepotřebujete berle nebo protézu. Ale pokud by si někdo dal pořádně záležet a příčinu jejich zbytnění popřípadě přímo kolapsu dohledal a odstranil, pak by se s největší pravěpodobností po čase samy vrátily do funkčínho stavu, při nejhorším by stačila mírná plastika. V situaci, kdy prvotní příčinu infekcí nikdo nehledá a také neléčí, se mandle pochopitelně přetíží a ty bakterie a viry, které z povinnosti zachytí, již nestačí samy zlikvidovat a nechtěně se tak stanou druhotným zdrojem infekce. Podobně je na tom nosní sliznice, která je se svým řasinkovým epitelem předsunutou hlídkou mandlí. Zdravého člověka aktivně zbavuje prachu a aerosolů, což jsou nejčetnější nositelé choroboplodných zárodků. Jenže který člověk po třicítce má dnes ještě řasinkový epitel v původním stavu? Na jeho likvidaci se ruku v ruce podílejí jak nadměrné imise (nesoucí choroby i agresivní chemikálie) tak neuváženě podávaná farmaka, která sice dodají pocit odstranění příznaků, ale sliznici poškozují a příčiny neléčí. 
Před převratem se na špatném životním prostředí podílela především průmyslová výroba. Ještě před převratem se hodně udělalo pro odsíření spalin a po převratu došlo k silnému útlumu průmyslu vůbec, takže jsme si po republice celkem na několik let mohli z hluboka vydechnout i nadechnout. Postupně se však do některých regionů zdroje znečištění vrátily a posíleny nandnárodním kapitálem s hrozbou nezaměstnanosti po odstěhování výroby do vstřícnějších zemí jsou pod mnohem menší kontrolou než kdy dřív. Výrazně se také zhoršila neboť zdražila čistota obecně a k tomu přibylo nikým nekontrolované množství nemocných nebo nemoce přenášejících cizinců. Pomalu se vracejí téměř vymýcené tuberkulosy, obrny, neštovice, pohlavní choroby a s návratem koní i tetanus. Auta sice kolem sebe přestaly šířit olovo, ale chemikálie, které olovo nahradily jsou ještě horší. 
A všechno namísto velké strany řídí ještě větší business. Je těké najít lékaře, který by se takovou banalitou, jako jsou zduřelé mandle, byl ochoten seriosně zabývat. Když vám to překáží, nechte si to amputovat. Vždyť se to na vás ani nepozná, takže berle nepotřbujete. Dokonce ve většině případů po odstranění mandlí pocítíte okamžitou úlevu. O tom, že pravá příčina zbytnění mandlí odstraněna nebyla, a nebyla dokonce ani určena, o tom se nemluví. Tedy ne před pacienty. O takových problémech se čas od čau mluví na mezinárodních konferencích a to pro jistotu částečně latinsky, aby se nikdo zbytečně neznepokojoval, kdyby něco prosáklo mezi laickou veřejnost. 

Při odstranění mandlí jde o amputaci důležité části imunitního systému, která svými příznaky upozorňuje na vážné problémy se zvládnutím velmi intensivních ataků choroboplodnými imisemi. Odstranění takových příčin je obtížné, ale nikoliv nemožné. Vyžaduje přinejmenším vytvoření zázemí v rodině, kde může organismus jako celek uniknout vnějším útokům, kde si může odpočinout nejen v čistém, ale také v klidném prostředí. Abych předešel nařčení z propagace "alternativní" medicíny, připomínám, že požadavek na klid a čisto je základem každé účinné therapie. 
Odstraněním špíny a nedobrých vztahů mimo rodinu se medicína nezabývá, ale až se dostaneme z nejhoršího, měli bychom se tím zabývat všichni. Zvonění klíči se jako alternativné politika zřejmě neosvědčilo. 

0
před 6 lety mandle

Je mi 35 let - v sesti letech mi vytrhli pravou mandli pro jeji rozmery (velikost vlasskeho orechu). Az do minuleho roku bylo vse celkem v poradku - obcas lehka viroza, cca. jednou za 2 roky angina... v listopadu 2013 me potkala opet ale podivne se vracela vzdy tyden po pocitovem vyleceni - po 3 ataku jsem sel k lekari ORL - v rozborech byly stopy po streptokoku, ale ASLO nebylo zvysene tragicky... dochazel jsem co 3-4 tydny na kontroly a cisteni mandli - delaly se mi cepy a mandle jsem si doma cistil i sam dezinfekci, ktera je jen na predpis. Sam jsem si co 14 dni vymackal kopecek hnisu z obou mandli - byly silne perforovane, pri cisteni jsem tamponem zajizdel dost hluboko - po odstraneni čepů a vycisteni byla vzdy citelna uleva. Cilena antibiotika nepomohla... velice neprijemna byla unava, ktera mi znemoznila sportovat a zit normalni aktivni zivot... po 3/4 roce cisteni, lecebnych pokusu a sledovani problemu  pan doktor ORL navrhl odstraneni krcnich mandli. Na konci leta uz jsem byl dosti nepouzitelny - pri fyzicke praci jsem se musel po chvili posadit a odpocivat... Na imunologii po serii vysetreni rovnez nic zavazneho neobjevili... pan doktor me napsal doporuceni na ORL oddeleni Ustredni vojenske nemocnice v Praze. Jsem dva mesice po zakroku a zatim vse OK. Zakrok byl velice neprijemny s opakovanym krvacenim - lekari i zdravotni personal byli vsichni moc fajn a ochotni...  uleva je ohromna!

Pro pana sysla - jsou lekari, kteri se zabyvaji i banalitami typu krcni mandle... dokonce si dnes muzete lekare vybirat a pro vysetreni v nemocnici nemusite mit doporuceni praktickeho ci specializovaneho lekare... rodice mohou rozhodovat o zdravi svych deti a nehrozi jim atak socialky na popud urazeneho praktickeho lekare (pripad pratel z roku 1987 - kdy odmitali neustalou antibiotikovou lecbu s tim, ze maji podezreni na alergii, coz se nakonec potvrdilo) - nejvetsi uzas vzbudila u ORL lekaru skutečnost, ze me v roce 1986 vytrhli jen jednu mandli, kdyz uz me meli na sale... a ze se s tim tehdy vetsina lekaru (a jiste v dobre vire) moc neparala... cili to zvoneni klicema asi zase tak marne nebylo.... ;)

0
0
před 6 lety Tom

Posledni video Od Aleny mluvi za vse.... me osobne od mala trapi zanety stredniho ucha,mluveni pres nos,neustala ryma.
Je mi 29 a minuly rok 1/2014 jsem prodelal Punkci strednich dutin jelikoz mi na zanet stredniho ucha nezabrali antibiotika... punkce provedena 16x kazdy den presne na 8.00.Od te doby relativni klid,lepe se mi dychalo,vnimal jsem jinak pachy,chute.
Dne 25.12.2014 na me prisla chripka,silna ryma a za tyden uz jsem spatne slysel na leve ucho avsak bez zanetu( vytekani hnisu) nyni 12.1.2015 mam usazenou slabou rymu,nekdy se mi spatne dycha nosem a hlavne me stale pobolava hlava.Proste opet jsem tam kde jsem byl.
S bolesti hlavy se jiz trapim delsi dobu,na neurologii mi bylo receno pernamentni stres,jasna tetanie..... dle meho nesmysl horcik jsem bral skoro pul roku zadna zmena.
Chystam se nastivit ORL ktere je vsak vyhlasene a ma patricny pristup!!!
Severni Morava ..Diky za doporuceni ORL... Tom

0
před 6 lety Eva

dobrý den, chci se zeptat jestli tu má někdo nějaké zkušenosti s toxoplazmozou, můj vnuk ji dostal , je mu 11 let , imunitu  proti tomu se mu už vytvořila , ale napadlo streptokok nosní  i krční mandle které nám doporučují abych mu je dali odstranit , moc se bojíme ..  nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti ? 

0
před 6 lety Iva

Dobrý den, já byla se synem na nosních mandlích 7/2014 po operaci s ekrásně hned zotavoval a 11/2014 mel zapal plic -měsíc se léčil doma a od té doby opět chvilková rýma, kašel,kašel večer než usne a v noci s kašle ze spaní a zvrací hleny. Do tří let nebyl skro vubec nemocny, po nástupu do školky nám to začalo,myslela jsem ,že je to imunitou ,ale po neustalých nemocích a navsteve lekaru mi to nedalo,ze by to mohlo byt normalni. Dětská na to nepřišla rok,alergologie žádny nalez až na RL nám oznámili,že bude nutné jít na trhání nosních mandlí. Rozmyšlela jsem se asi týden a pak sem přistoupila na operaci. Je pravda ,že znova bych to podstoupit se synem(5) nechtela a velmi se mi ulevilo,že po neustalem kasli,ryme a zvraceni jsme meli klid a vse ustalo....Ale ted od listopadu co prodelala zapal plic,se mi zda že má opět stejne priznaky a mandle snad dorostli. I presto,ze bere na imunitu vitaminy,ji zeleninu ovoce. Za rok pujd edo školy a já jen doufám,aby vše bylo v normálu - začínám s toho být zase nesvá co se ted deje...tak uvidime jak to dopadne. Každopádně za sebe trhání doporučuji,byla videt načná uleva-ikdyž netrvala dlouho.

0
před 6 lety jana

Ono asi vsechno s mirou bych rekla. Nekdy je trhani mandli zbytecne a nekdy naopak velice prospesne ... to ale clovek jako rodic posoudi nejlip sam, kdyz svoje deti vidi. Memu chlapeckovi vyndali nosni i krcni mandle, jelikoz skoro nedychal, v noci kolikrat i na chvilicky prestaval dychat . Od dvou do tri let nepribral ani kilo, nemluvil, probouzel se unaveny po 12ti hodinach spanku ... nejedl...! Po operaci okamzite ozil, zacal mluvit, pribral behem roku 7 kilo , a zacal si zivota uzivat ! Podle me to bylo to nejlepsi, co jsme pro nej  mohli udelat a nelituju toho ani v nejmensim. Ale u nas to byl extrem asi ... zase vyndavat je kvuli jedny angine sem tam smysl nema. Ale jak rikam to podle me nejlip posoudi ti rodice, protoze to svoje detatko vidi denne a muzou ho pozorovat narozdil od doktora.

0
před 6 lety Andrea

Dobrý den, maminky tak já jsem uplně zoufala a nevím zda podstoupit trhání nosních mandlý a nebo ne. Ondráškovi je 5let. Dr nás tak pořád žene at si o vyběháme, ale já se toho všeho bojím, navíc máme 1,5roční holčičku tak jde o hlídání.
Především to začalo školkou, to byl pořád nemocný, ale spíše jen rýma a kašel žádné horečky, angíny chřipky nic. Je fakt, že zrovna třikrát ukecaný není, nechce ani  moc papat a spaní hrůza chrape jak dospěly chlap, alle aby se dusil to ne. 
Dr nás hned poslala k dr.na nosní, nikdy jsme neměly antibiotika a když jsem chtěla jít na alergologii, tak řekla, že až po zákroku mandlý tak vážně nevim co mám dělat.
Nejhorší, že naše chlapečka je docela těžké dostat k dr. na nějaké očkování, bojí se jehel a nemá rád krev takže si neumím představit, aby mu zaváděly kanilu.
Prosím vaše názory a radu....

Děkuji moc.

0
před 6 lety Kateřina Nejedlíková

Dobrý den, od října 2014 jsme začali chodit do školky a tím začal i náš problém se zánětem středního ucha. Máme ho po šesté. Jediné, co nám zabere jsou antibiotika. Jedná paní doktorka nám pořád tvrdí, ať jdeme na vytrhnutí nosních mandlí a ostatní mi to spíš ještě nedoporučují. Už jsme byli i na alergologii a tam nám výsledky vyšli v pořádku. I co se týče imunity. Už si fakt nevím rady. Mohli by jste mi prosím poradit, jestli jo a nebo né...?

0
před 5 lety Lukas

Ahoj jsem Otec..Omlouvam se za hrubky v psani..5 let od narozeni nase Julki prozivame peklo a ona jeste vjedsi,,jake koli nachlazeni se bjehem jednoho dne zmeni v silene problemy z dychanim,,bere pravidelne 2x dene Flexotide a kdyz to na ni prijde tak co 4hod 6x dene  ventolin,,,csto musime do nemocnice kde ji davaji zilne stereoidy aby se ji roztahly plice.Byla diagnozovana jako Astmaticka infekce..Skouseli jsme lekare Cesko,Polsko,Belgie,Nizozemi..Az konecne jsme se dostali k jednomu co nam doporucil trhani Krcnich i Nosnich mandli,,,Ony byly vzdy silene velke ale nikdy nemnela anginu ani problem z usima..KAZDY nam rikal nedelejte ji to,v cesku nas strasili ze se neoperuje to naraz...atd..SILENE,,,ale nikdo nevidi jak ONA a my trpime...Byl to takova nase ticha nadeje..1 zari v 8:00 byla operovana v Nizozemi..operace trvaala 10 minut..hned se probudila,bolest,plac,zvraceni krve...silene...Okamzite musela vypit sklenicy vody z ledem..a pak co 10 minut dva hlty ledove vody nebo lizani VODNIHO nanuku.(Ledove zatahuje ranu aby nekrvacela).to vse do 15:00..v 15:30 uz jsme byli doma na gauci...malicka pomalu lizala celou dobu nanuky..to jedine ji drzelo ono deti miluji nanuky:) druhy den uz mohla mlecne jidla jako jogurt..treti den uz chtela papky ale porad vse silene chlazene ..po 4 dnu pomalu zacali mneky chleb td..valzne piti..dostavala co 4 hod paracetamol do zadku proti bolesti po 4 dny..To 7 dnech sla do skoly(v NL se chodi od 4 do skolu) po 14 dnech jedla vse...Dnes je 18 den a REKNU VAM ZE JSME PRINESLI Z NEMOCNICE JINE DITE...Uz mnela 2x rymu ale do rana byla pryc..nikdy nebylo zeby byla 3 tydny zdrava...Jako rodice vidime silene zmeny...PROTO RAD BYC VSKAZAL TEM CO TO ODSUZUJI ABY RADEJI SEM NEPSALI..pisou to ti co nemaji doma problem...ale nesetkal jsem se snikym kdo mnel nemocne dite a nepomohlo mu to..vsichni zatim rikaji ze po vytrhnuti to je lepsi nebo super...Snad vsichni budete mit tak jako my...

0
před 5 lety Eva

Ahoj, potřebuji poradit..dcera nastoupila do školky v září 2015 od listopadu byla každych 14dní doma nemocná se zelenou rýmou, dvakrát atb. kapky ty nezabraly tak přeléčena atb.celkově..pak se to zase vrátilo a to už jí nic nenaordinovali...lehce se to zlepšilo, malé jsem dala přerušení ve školce a chystáme se zase až v září..nikdy nebyla nijak moc nemocná,řekla bych že to je nástupem do školky,ALE doktorka nás hnala na vyšetření mandle nosní, tam řekli že má zvětšenou druhý stupen, což se mi zdá normální,to děti mívají a že hned vytržení... zdá se i to moc narychlo po dvou měsících zlomit nad dítětem hůl a hned běžte na vytržení....ted se musím rozhodnout zda dát vytrhnout nosní mandli nebo ne....ale nechce se mi do toho,myslím,že to nemá tak zlé, nechrápe, spí dobře ,zánět ucha nikdy...angína jedna ve třech letech....poradte!! myslím že v našem případě je to zbytečné,unáhlené.....to co tu čtu mě vede jen k tomu že existují horší případy ,pak už je to nevyhnutelné ..ale u nás,?? po dvou měsících ?? díky za rady

0
před 5 lety Tony

Mande- je třeba nastartovat imunitu. Vyzkoušejte třeba Vitatonic u dětí ten startuje imunitu, výborné je Colostrum. Možno zkusit na mandle sprej nebo čaj Citrus Incanus. I Aloe vera startuje skvěle imunitu. Je třeba imunitě pomoct, né trhat mandle!!!

0
před 5 lety justyna

Zdravím, vím že to nepatří k danému tématu, ale potřebuji poradit. Jsem sama se synem a nevyšla jsem tento měsíc s penězi. Nemáte některá z Vás zkušenosti s půjčkou www.penizeprolididneska.cz/a/br3 ? Známá půjčku zkoušela a byla velmi spokojená. Peníze jí přišli na účet hned a dokonce prý neplatila žádné úroky. Má někdo z Vás s nimi ještě nějakou zkušenost? Moc děkuji za jakékoliv informace

0
před 5 lety Martin

Když to berete tak ,že to do těla patří ,tak proč to dávát pryč. Tak proč se operuje slepé střevo ? Tyhle moudra typu "jedna pani řikala" si strčte někam. Nejdříve si o tom něco zjistěte a až pak mluvte o tom jak to odsuzujete a jak víte nejlíp ,co je dobré pro zdraví dítěte ,ktyž támhle na benzínce prodáváte bagety.

0
před 4 roky Anny

Zánět ucha nám pomohl zdolat Bactoral. Poradila mi ho kamarádka. Dávala ho malé taky. Musím poděkovat. fakt pomohl.

0
před 4 roky Jakub

Prepáčte ak tu niekoho urazím, ale keď som tu čítal niektoré komentáre ,tak som sa naozaj smial a chytal za hlavu. Naozaj to ide s dnešnými rodičmi dole vodou ? Trošku si vzpomente na vaše detstvo ...
Naozaj si niektorý myslia, že dá lekár vybrať mandle kvôli tomu, aby zarobil ? Mandle sú orgán imunitného systému a zachytávajú nečistoty, to je aj to prečo sa zapaľujú alebo zväčšujú. Pri slabšej imunite (v dnešnej dobe častá záležitosť) sa na nich tvoria ložiská, ktoré sú už nad jeho sily a vznikne zápal/zväčšenie. Áno tento problém sa dá u niektorých, podotýkam len u niektorých pacientov vyriešiť zmenením životného štýlu, čo je ale otázka dlhodobá a pre deti veľmi ťažká, keďže sú to deti a nebudú jesť len zeleninu + dosť zavisí aj od rodiča ako bude k tomu pristupovať + školské/školkárske prostredie to dosť zťažuje. Čiže, keď je vaše dieťa často choré a má problém s mandlami, tak lekár automaticky na základe skúseností a pravdepodobnosti úspešnosti liečby dá podnet na vybratie mandlí. To, že po vybratí mandlí býva dieťa často choré a má naďalej slabú imunite (často ale problem úplne vymizne keď sa vyoperujú) není chyba lekára, ale proste má takú imunitu a to sa rieši inými druhmi liečby + teraz sa mu aspoň z mandlí nezužujú dýchacie cesty. Niektorý tu píšete ako ste ich nedali vybrať a že je to bolo super rozhodnutie, že nemáte žiadne problémy, niektorý, že zabrala alternatívna liečba, ale dajme si to na rovinu ... koľko je takých ľudí, ktorým to nevybratie alebo alternatívna medicína (alternatívna medicína by nemala byť ako hlavná liečba, ale len ako pomocná k hlavnej) pomohla ? Ani nie 10% . (je to ako, keď starý dedko povie, že fajčí celý život a je zdravý ako repa, že to neškodí, ale to že milióny ľudí kvôli fajčeniu umrie ročne to ho netrápi) Proste štatistika. Ak to mám zhrnúť, Mandle by sa určite nemali vyberať bez vážnej príčiny a určite majú dôležitú (ale nie bezprostredne potrebnú) úlohu, ale ak robia v organizme viac škody ako úžitku, tak je určite dobrá voľba ich dať vybrať. Ja nemám nosné mandle a žijem plnohodnotný život a mám dobrú imunitu. Trošku sa zamyslite ako sa snažíte tieto problémy riešiť ... Každopádne sú to vaše mandle a mandle vašich detí, tak je rozhodnutie len na vás.

0
před 4 roky Petra

Dobrý den, ráda bych se podělila o svoji zkušenost. Dcera nechodila do školky, s nástupem do školy stále nachlazená, 120 zameškatných hodin za pololetí. Ani ve druhé třídě žádná změna. Po odstatnění nosní mandle nastal zázrak, přestalo nachlazení, je zdravá. Syn měl zase zelené husté rýmy, nechali jsme mu mandli ostranit před nástupem do první třídy a to stejné, bez rýmy, navíc ho občas bolely uši, ale bez nánětu, bolesti přestaly. Do školky chodil rok před školou, zelené rýmy se opakovaly čím dál častěji. Takže doporučuji nechat ostranit. Oběma dětem to opravu velice ulevilo, nemusím je hlídat, jestli jsou oblečené, mají ponožky, atd, stejné to k ničemu nebylo, u dcery stačilo, aby byla den ve škole a odpoledne už měla náběh na rýmu, stále dokola. A ještě poznatek lékařky z ORL: nezáleží na velikosti mandle, někdo ji může mít obrovskou a je zdravý, někdo i normální a má potíže. Obě děti ji měly jen
lehce zvětšenou, dokonce jsem nevěřila, že by to mohlo pomoci, spíš jsem mysela, že u dcery si spíš neví rady, co s ní.

0
před 4 roky Zuzana

Vy co tu píšete jak to dětem pomohlo a jsou teď zdravé...prosím napište tak za 10let!Taky mi trhali mandle(oboje),taky sem pak byla dlouhá léta zdravá.A teď?Kapesník non stop celý rok v kapse a neustále záněty průdušek a nachlazení...

0
před 4 roky Nikola

Dobrý den,

prosím o radu/vysvětlení...koncem března jsem byla na trhání krčních mandlí...a místo 5ti dní, jsem strávila v nemocnici 21, protože jsem následně 4x krvácela a znovu mi ránu spalovali.
Aktuálně jsem asi 10 dní zahojená a již začínám fungovat běžným režimem...nicméně v ústech spíše  na té levé straně cítím, jakoby bych to přirovnala k nějakému zatoulanému zrníčku v ústech, nebo výrustek na jazyku, který mě nejvíc dráždí při vypláznutí jazyka, až se mi skoro navaluje :( . Prý jsem teda dosti zahleněná a beru teď 4kombinaci nosních kapek. Je možné, že je to následek toho zahlenění, nebo proč tam něco cítím?
Moc děkuji za reakci...Nikola.

0
před 3 roky Silvie

Opakovaně jsem se léčila s angínou. PAk mi doktor řekl, ať si nechám vytrhnout mandle, prý by to mělo pomoct. Bavila jsem se o tom s kamarádkou. Ona měla podobný problém. Nechala si mandle vytrhnout a bylo to ještě horší. Teď má často zánět průdušek. Ale poradila jakýsi Bactoral. Ptala jsem se na něj v lékárně a tam mi ho doporučili. Zabral skvěle. Angína se už nevrátila a já na trhání mandlí nemusím.

0
před 3 roky Rudy

Zdravim,je to 4 dny co jsem po Tonziloktimii! Trhani krc.mandli jsem odkladal leta..jako harant jsem kdysi byl na nosnich do dnes si mapatuji,jak me zrizenec drzel na kline sestra hlavu a doktor mi raboval v krku a ja vse blyl do tacu...Na trhani jsem sel z duvodu,ze jsem zacal mit zdravotni problemi a bylo mozne,ze mandle jsou zdroj infektu ktere vyvolavaji me problemi.A nejen to hlavne cepy smradlave hnusy co se Vam v nadlich drzi jak morova rana ..Smrad zdurele mandle spatne polykani a td.Jako harant jsem mival caste anginy za zivot spolkl tuny antibiotik a podle toho me nadle take vypadali... krater jeden vedle druheho..Od me nemoci jsem mel anginu max 2do roka coz bylo min.,oproti detsvi! Ale za to stala za to min 2x prelecit antibiotiky a posledni 2 pripady ,ze se mi na L strane udelal abces,ze mi to musel filcar rezat a reknu Vam stali mi palce u nohou prima vec!HLAVNE PRI MACKANI HNISU!!!Od te doby jsem rekl a dost!!!Pres znameno se domluvil ten mi doporucil kolegu konzultace predoperacni a hura na skubani!Zadny obavy a td. jsem nemel JEN z toho jak kazdy tu pise prudusky a td.hovadina.. udajna pooeracni bolest! Ja osobne ji snasim lip nez vecina lidi ale jo vazne to boli...ale da se to vydrzet! Lidi co nemaji vazne problemi a tim navazujci dalsi veci kolem hlavne co moc nezvladaji bolest NEDOPORUCUJI!'Zakrok jako takovy je sranda cca 2h na sale v narkoze ..pry mi to na L strane vice krvacelo jak to museli vse davat pryc! Mam rad rauch narkozy a po ni mi je taky OK!Ale ten zmasakrovanej jazyk UDAJNE od lzice me asi bolel nejvic! V zrcadle bylo spis videt ,ze ho mam popaleny..nu,coz sr,,,na to!Kdo je zvyklej na brutalmni anginu,tak bude mit ten samej pocit par dni po operaci.Clovek mluvi jak retard polknout vodu jako kdyby to byla briketa o jidle ani nemluvim!S tim,ze vecine lidi po operaci natece cipek nebo co to je v krku to tak je ja nebyl vyjimka!!!Ja to mel i s tim jazykem tak jsem dostal kapacky kortikoidy nebo co to bylo jinak vse v pohode! Chce to klidek ledovat,kasicky a jine hnusy a hlavne porad kloktat'Tesim se az budu v cajku na ten rozdil ,uz jen dech a pohled do zrcadla pri vyplazenem jazyku! A to nejdulezitejsi ,uz zadny ABCES'Hurááááááá :dance:  :dance:  :dance:

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 5


Přidat příspěvek