Tzv. občerstvení pro dárce krve

0
před 8 lety Amanita@

Nevim, jestli je tu nejaky darce krve, ale ja uz par let chodim darovat a fascinuje mne co pred odberem a po odberu dostavame.
Pred odberem je to horalka - to bych jeste nejak tak rozdychala.
Ale po odberu jsou to parky!!! alternativou k parkum, kterou jsem si vyprosila je taveny syr, a pokud ani ten ne tak ochuceny jogurt Florian (ten take nepovazuji za nejake velke terno).

Jiste navrhnete, ze uvedene nemusim jist, coz take delam, ale prijde mi to hloupe.

1
před 8 lety vercounek

no já tedy na krvi ještě nebyla, ale jak vidím, jsem hodně naivní, když sem si myslela, že jste za to "odměněni". Podle tohoto jste spíš potrestáni :D

0
před 8 lety happy.lenulka@

no tak ve FN Brno je to před odběrem rohlík a nechutně sladký čaj. Po odběru sušenka, sladký čokoládový nápoj a stravenka :D taky super... ale aspoň za tu stravenku se člověk může najíst někde jinde :D

0
před 8 lety Lucka

Tohle vám opravdu dali?:) Nádhera, kam ta farmacije spěje:)
Co můžu říct za sebe, tak tady dávali vždycky pitíčko (taky mnamka...), ale vždycky přidali konzervovaného tuňáka (Rio mare), někdy i v tom zeleninovém salátu, což mi nepřišlo až tak hrozné.

Tak jen nevím, jestli se těmahle baštama snaží lidi přilákat nebo naopak :-P

0
před 8 lety vercounek

Lucka: no právě, po porodu sem dostala litříček krve a tak sem si říkala, až se z toho dostnau, že půjdu darovat taky, ale jak to tak sleduju, moc se mi tedy nechce.

0
před 8 lety happy.lenulka@

holky, není nic jednoduššího než si vzít vydatnou sváču s sebou. Jako chápu ty svačiny... jde o to dostat do sebe co nejrychleji rychlé cukry a jak víte, tak v bílým cukru jich je ;-) a když vám berou krev, tak je dost lidem fakt zle... naposledy jsem byla tak mimo, že jsem si koupila kofolu a celou ji vypila, abych do sebe dostala ten cukr...

0
před 8 lety Lucka

Určitě, cukry musí býti, s tím souhlasím, ale přece jen jako zdravotní středisko by mohlo vymyslet možná trošku lepší variantu:-D Je mi jasné, že nemohu chtíti nějaké BIO zdravé zázvorky apod.:-D Ale jako varianta rychlých cukrů by se mi líbila třeba náhrada sušeným ovocem:)

Na druhou stranu v dnešní společnosti věřím, že se fakt možná dost lidí nechá zlákat představou párků a sušenky zadarmo:-D

0
před 8 lety vercounek

Lucka: no mě osobně se z toho zvedá kýbl, ale když si do uzlíčku napeču pár buchet, tak bych snad krev zvládla :D

0
před 8 lety karča

Já nikdy nesplňovala kritéria darování (hmotnost) :-), tak nevím, jak to chodí. Ale určo bych si vzala něco z domu. Myslím, že příjde doba, kdy nebudou dávat nic a budem rádi, když si nás při nevolnosti všimnou a zvednou nám nohy :-). Myslím, že v dnešní době chceme moc, pokud chceme např. sušené ovoce apod. Buďme rádi za Horalku a Floriánka :-)

0
před 8 lety Lucka

No jak říkám, vím, že sušeným ovocem nebo něčím podobným bych asi chtěla příliš:-) Ale je fakt, že se to hodně liší, jak jsem už psala, mě vždy pohostili těma rybičkama v konzervě (ty jsou fajn), ale od známého vím, že dostával doslova celý pytlík všeho možného... Tak za tu cenu už by bylo i na ten pytlík s ovocem :-D

0
před 8 lety Martin

V Pardubicích na Vás bude čekat bílé pečivo a čaj (taky docela dost přeslazenej, tipl bych to na ten granulovanej hnus) a po odběru mi paní nabízela kafe, nejspíš mi unikl smysl, jelikož káva odvodňuje organismus, ale to je to poslední, co bych po odběru mohl chtít, ale vnutila mi alespoň limonádu, nějaká ta umělá citronáda, brrrr, přístě si vystačím s vodou. Jinak dostanete poukázku na 50 Kč, kterou můžete v areálu nemocnice utratit za jídlo v některým bufetu. Co se mě týče, klidně bych si nic nevzal, jakože taky skoro nevzal, akorát ten čaj a pak tu limču a příště vynechám i to, nejspíš. Ale jinak super přístup personálu, ten byl příjemnej, až mě to překvapilo.

0
před 8 lety Sichova07@

Jen se zeptám lidí, co chodí na odběry. Kolik se odebírá?

1
před 8 lety Petr

V Budějovicích po odběru dostanete pytlík s tabulkou čokolády, zlaté oplatky a nějaký šíleně přeslazený džus. Nejím ani jedno, takže pravidelně zásobuju ženský z účtárny (to je taková bezedná díra na sladkosti :P ). Čert vem občerstvení, den volna, úlevy na daních, dokud bude sestra po odběru říkat "Děkujeme!", budu chodit.

Množství: cca. 4 dl, ale možná lépe poradí strýček Google.

0
před 8 lety Lucka

Petr: můžu se zeptat, kam chodíte na odběr v ČB?:)

0
před 7 lety pavlatko

Já jsem po odběru neměla na jídlo ani pomyšlení, ale ten párek a rohlík, co mi dali společeně s oplatkem jsem snědla. Mimochodem až 500 Kč nabízí VZP ve stejném období ještě navíc bezpříspěvkovým dárcům krve a kostní dřeně (pokud od 1. 1. 2013 darovali kostní dřeň nebo alespoň jednou krev) na wellness pobyty, masáže, permanentky (nebo alespoň 3 zakoupené vstupenky) na pohybové aktivity typu posilovna, pilates, zumba, cvičení proti bolestem zad, plavání apod.

0
před 7 lety Marta

Tak to já chodím darovat do FN Ostrava a předtím dostaneme čistou vodu, neslazený čaj, můžeme si vzít i kávu a rohlík. A po odběru vím, že dávají zase kávu, rohlík, activii, tyčinky a možná ještě něco dalšího. Po odběru si nic neberu, tak to nevím přesně. Jen mě překvapuje, že před odběrem vám dají slazený čaj či horalky. Před odběrem vždycky dieta bez tuků, nepřírodních cukrů, masa, apod. Já tam stejně nechodím kvůli občerstvení, ale už jsem zažila, že někteří si naberou 5 jogurtů a 10 rohlíků do tašky a spokojeně odejdou. (je tam k tomu volný přístup)

-1
před 7 lety Stana

Myslím,že můžeme být vůbec rádi, že něco dostate zadarmo. A není věcí sestřiček jestli dají horalku, nebo párek. Někdo to uvítá někdo ne. Když vám to nevyhovuje noste si svoje. Nevím co byste čekali, že dostanete grilovaného lososa nebo co? Vemte si jaké platy zdravotníci mají, jsou rádi, že aspoň tu horalku vám můžou dát.

0
před 7 lety Ivanqa

Stana: Já bych si třeba místo té chemické horalky se ztuženými tuky, které ničí moje srdce, mnohem radši dala obyčejné jablko.
A zadarmo to není, je to za naši krev...
Také myslím, že ze svých platů to personál nehradí, takže poznámka, jaké bídné platy mají není na místě.

0
před 7 lety Marta

V jednom má Stana pravdu, můžeme být rádi, že to občerstvení vůbec dostaneme. Já si na to nestěžuji, jen konstatuji co se dostává u nás, přičemž já si pouze před odběrem beru vodu nebo čaj a rohlík. Myslím ale, že to co dávají, dávají právě z důvodu, kdo jim to sponzoruje. U nás dávají activii, protože to tam activia dodává a sponzoruje tím KC. Navíc si myslím, že kdyby tam dali jablko a párek, tak drtivá většina lidí sáhne po párku. Víc než toto mi vadí pokrmy, které můžete v nemocnici dostat jako pacient. Sorry, ale to je teprve něco "zdravého".

0
před 7 lety Stana

Ano je to i o sponzorech. Ty ale máte všude. Sami
nemocnice nemají na to dávat něco zdravého. Většině ten párek stejně vyhovuje, takže DAJÍ CO MAJÍ a co prostě je. Myslím,že ani ten personál to neovlivní. A nikdo vás nenutí to jíst, hlavně za vaši krev jak píše Ivanqa to vážně není. Za to máte nárok na den volna a úlevu na daních. A neděláte to snad pro občerstvení ale pro dobrou věc ne?

0
před 7 lety Stana

Ještě jedna věc, Český národ je tímhle typický.
Nejlépe vše zadarmo a ještě vysoce kvalitní.
Kvalitu si pořiďte domů ale nečekejte ji od českého zdravotnictví. Já se divím,že vůbec něco dávají.

1
před 7 lety Ivanqa

Omyl. Český národ je prozatím typický tím, že vše co nejlevněji, nejlépe zdarma a kvalita ho nezajímá. Právě proto v nemocnici dostanete párek bez masa a tukový rohlík. Proč by nemocnice dávala zdravou věc (a ne vše zdravé je drahé, to máte divný metr), když může dát šunt a čím víc šuntů člověk pozře, tím dříve se může stát pacientem (zákazníkem nemocnice)?

0
před 7 lety martian.chat

V liberecke nemocnici dostane ctvrtku (nebo mozna pulku - ja to mam vzdy k obedu i veceri) grilovaneho kurete s platkem chleba, zelny salat a susenku. Maji na vyber i par porci testovinoveho salatu misto kurete. A k tomu hotovy slazeny caj, nebo udelaji kavu, rozlevaji sladky limci a vodu.

0
před 7 lety Janulka

Holky a kluci...v Chrudimi sladký ča(blee)j,perlivá voda a houska.Ale ten pocit,že pro někoho něco udělám přece stojí za to  :-))

0
před 7 lety Jana

V brně je před odběrem suchý rohlík a buď slazený nebo neslazený čaj a nějaký džus myslím. A potom dostává člověk dva žetonky do automatu, buď na pití a nebo na nějaké cukrovinky - jako oplatky a tyčinky. Ani mi to nevadí - před odběrem si ten suchý rohlík dám a nebo ne a po odběru si z automatu beru jenom pití a najím se normálně doma

0
před 7 lety Dalibor

Ono dárcovství je dobrovolné. Stav zdravotnictví u nás zná nejspíše, alespoň letmo každý. Proto se nedivím, že dávají jen nějaký rohlík, tavený sýr nebo co.. Ono je to jídlo, které jí většina lidí kolem a kolem. Není tedy divné něco takového dostávat. A myslím, že pokud nedostane člověk stravenku, nosit si nějaké své libé jídlo z domu. A ne všichni řeší, co z čeho je, jako my a jsou za to rádi....jen tolik má myšlenka..

0
před 6 lety phov

Když jsem byla darovat, tak dali Horalku a nápoj. V té samé nemocnici dávali dříve neřidičům i panáka. Nekecám, strejda tam chodí už X let.

Pak chodim ještě na plasmu a tam je možnost dát si nápoj z automatu a nabízeji lízátko. Takže taky žádná sláva.

0
před 6 lety Janulka

Nemůžu nereagovat,jen řeknu svůj názor...za odběr krevní plazmy Ti zaplatí 400,-  tak není proč by ještě dávali občerstvení.
Nehledě na to,že po odstředění plazmy se krev zase vrací zpátky,takže o nic moc nepřijdeš.
Mám dvě možnosti,udělám dobrý skutek a tak nečekám hody a nebo ho neudělám..... :-(
.Povinnost to rozhodně není.....  :-)

0
před 6 lety phov

@janulka Ale můj příspěvek si nestěžoval na to, že mi dali málo! O to mi nejde, vůbec. Chtěla jsem jen poukázat na to, že lízátko ani nápoj z automatu nejsou zrovna nejzdravější. Místo lízátka mi na doplnění cukrů mohli dát jablko. Takže jsi mě špatně pochopila ;)

0
před 6 lety Janulka

Tak to jsem mezi řádky nevyčetla...omlouvám se ...

0
před 6 lety Marta

No je třeba ještě rozlišovat jestli chodíte darovat zdarma pro dobrý skutek, či pro peníze. Já chodím darovat čestně (zdarma) krev i plazmu a za krev i za plazmu dostávám to samé, nedělají se v tom rozdíly.

0
před 6 lety phov

@Marta: Tak na krvi jsem byla jednou - jako prvodárce, a říkali, že se mi ozvou, až budou opět potřebovat. Od té doby se neozvali. To mi také vrtá hlavou, tahle věc.. Prý jak je nedostatek dárců krve, je plno kampaní, aby lidé darovali (což považuji za skvělé!), ale nemocnice v Táboře prvodárce většinou nebere. Co by se stalo, kdyby tu krev, které tam tedy mají podle všeho dostatek, poskytli někam, kde je jí málo? 

Na plasmě jsem byla už vícekrát, není to nemocnice, nýbrž něco soukromého. Přiznávám, že ty peníze jsem si od nich doposud vždycky vzala, ale fakt to nedělám kvůli penězům. Mám dobrej pocit z toho, že jsem na něco užitečná.
0
před 6 lety Marta

phov: Já jsem byla krev poprvé darovat před rokem a od té doby chodím pravidelně. Vždycky po uplynutí 3 měsíců mi přijde SMS, abych šla opět darovat a na plazmu si mě zvou každý měsíc. Ale tak často plazmu dávat nechodím. Navíc na svých stránkách mají vždycky koláče s ukazatelem, kolik které krve mají. 
Ale nechápu teda, proč u vás nechtějí brát prvodárce. 
Jinak oni si tu krev nenechávají pro sebe, když je potřeba, tak se "rozváží" po ČR tam, kde je zrovna potřeba a i do zahraničí (ale upřednostňuje se nejdříve ČR).

Jinak v těch soukromých zařízeních se za to platí. Já chodím přímo do nemocnice, takže tam se za to neplatí. Plazma se jinak využívá na léky, výzkum nebo třeba na hojení popálenin apod. 

A teď uvažuji, že se nechám zaregistrovat i na dárcovství kostní dřeně. Ale přiznám se, že ještě nejsem úplně rozhodnutá, protože se docela dost bojím. Jsem totiž strašný bolestínek. :-D

0
před 6 lety marcela

v Příbrami dostáváme slazený čaj, rohlík a sušenku. Myslím, že na doplnění potřebného to úplně stačí.

0
před 6 lety Martin Vozka

Když jsem chodíval darovat krev do nemocnice v Karviné - Ráji, tak tam to řešili tak, že na místě byly neomezeně Magnesie, dva rohlíky a čaj nebo káva. Po odběru pak každý dostal stravenku, myslím na 40 nebo 50,-Kč, už si to přesně nepamatuji. Což je určitě vhodnější, než nutit člověku něco, co nejí a ještě k tomu tak nezdravého jako uzeninu většinou plnou konzervantů a barviv. To je opravdu hnus. Brrr.

0
před 5 lety LuKo

V Kolíně dostáváme před odběrem sladký citronový čaj a výborné čerstvé rohlíky od místního pekaře, obojí kolik kdo chce. Po odběru pak něco z automatu (káva, čokoláda atd) a komu není dobře, tak ještě colu. A k tomu poukázku na 80 Kč do nemocničního bufetu. Beru to jako bonus, určitě tam nechodím s očekáváním gastronomického zážitku jako u Pohlreicha ;) 

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 3


Přidat příspěvek