Veganství/ RAW v těhotenství

0
před 7 lety RaTTvs

Zdravím vás, jsem skoro ve třetím měsíci těhotenství a jsem už pár roků veganka. Chtěla jsem se zeptat, zda má někdo nějaké zkušenosti (ať už kladné nebo záporné) s veganstvím nebo dokonce s RAW stravováním v době těhotenství. Případně na co si dát pozor nebo co jíst, abych měla dostatek všeho, co tělo potřebuje. Díky za odpovědi. Ještě poznámka - nestojím o nějaké odsuzování nebo tak, ptám se jen na přímé zkušenosti. :)

0
před 7 lety elllzi@

No podle me bych se zameřila na omega 3 at to dite není uplne blbe. Kyselinu listovou at nema rostep patere atp. Jeji ji hodně v listove zelenine. Určite cizrnu ta je prej v tehu nejlepši i pro masožravce. A hlavne hodne hodne železa aby se díteti tvořili organy a vy mohla dychat :-) železo je dobre konzumovat s vitaminem C tak že asi brokolice, spenat ,seminka. A pak dostak vapniku toho je nejvice v máku. To jsou podle me asi nejduležitejsí složky co jsou potřeba a pak i mineral hořčík atd.

0
před 7 lety Slunew

omlouvám se, ale obecně veganství a těhotenství úplně k sobě nejdou, matky mají problém vytvořit dostatečné množství hemoglobinu pro sebe i dítě (chybí železo) a pak děti jsou nedostatečně okysličovány - tedy hůře prospívají )rostou), pak taktéž velice často je problém s B12, která se pak dítěti po porodu musí rychle dodat injekčně a ne vždy to zcela zažehná všechny problémy v neuromotorickém vývoji.... Vitamín B12 (kobalamin) je u dětí důležitý nejenom pro krvetvorbu, ale i pro správný růst a vývoj CNS. Jeho nutriční deficit je nejčastější vitamínovou karencí, se kterou se v našich podmínkách v dětském věku setkáváme. Nejčastějším důvodem nedostatku vitamínu B12 u plně kojených dětí je nutriční deficit tohoto vitamínu u matky z důvodu nediagnostikované nebo neléčené atrofické gastritídy nebo vegetariánská a veganská dieta matky....Při těžkém deficitu vitamínu B12 u kojenců s neurologickými příznaky zahajujeme terapii intramuskulárním podáním vitamínu v dávce 300 mg tři dny po sobě s přechodem na perorální podávání vitamínu B12 v dávce 100 μg denně po dobu jednoho týdne a dále 100 μg 3x týdně do plného zavedení kojeneckých příkrmů obsahující vitamín B12. Při méně závažné formě manifestace možno léčbu zahájit perorálně. Nutno pamatovat i na vyšetření a adekvátní léčbu u matky dítěte....konec citace běžného lékařského postupu...
co se týká železa, tak by´t si to nepřipouštíme problém je i neveganek - i když tady je častější - díky "posedlosti zdravým životním stylem, vynecháním klasického masa, nahrazení bílkoviny - proteinovým nápojem a pak konzumace velkého množství celozrnných výrobků jež částečně blokují využití železa....Nedostatek železa v organismu (sideropenie) je nejčastějším nutričním deficitem v dětském věku a to i ve vyspělých zemích ( prevalence ve věku 0-1 rok: 16% , 1-5 let: 25%).Manifestuje se typicky v obdobích zvýšených nároků na jeho přísun (v kojeneckém věku a v pubertě), obzvlášť při nedostatečné kapacitě zásob. V prvním roce života a v období růstu jsou také důsledky sideropenie, odrážející se v neurokognitivním vývoji, nejvážnější....tím vás nechci strašit, ale zaměřte se hlavně na zdroje vápníku, železa a možná by stálo za to požádat svého lékaře o B12 jako suplementaci.....kys.listová je sice důležitá, ale spíše v období před vlastním početím a v úplném začátku. nicméně pokud jste veganka, tak ta vám určitě nechybí :))


0
před 7 lety RaTTvs

Díky za rady :)

0
před 7 lety radim

Veganstvým jste nám moc neřekla. Člověk vegan může mít super jídelníček, ale taky uplně na nic. Třeba když  se někdo cpe oslazenou bílou moukou, vykoupanou ve spáleném slunečnicovém oleji(kobliha), je příklad špatného jídla, byť veganského. Jinak přeju hodně zdraví Vám i budoucímu potomkovi.

0
před 3 roky Martina Rádlová

Já před, během i po těhotenství žila na veganské stravě a mám zdravé dítě, které pravidelně sportuje....někde jsem četla o veganství a těhotenství, kde bylo spoustu informací, možná to bylo zde https://www.svobodavsem.cz/

0
0
před 3 roky Agata

Ahoj, co nějaký doplněk na podporu početí a doplnění vitamínů? Znáte?

0
před 3 roky Kamila

Já brala femibion a byla jsem moc spokojená

0
před 3 roky Erika

těhotná žena by měla jíst zdravě, pravidelně a brát vitaminy. Klidne ten Femibion. Taky jsem ho brala.

0
před 2 roky Agata

Děkuji za tip :) jen koukám na www.femibion.cz a je trochu dražší, ale asi to zkusím

0
před 2 roky Kamila

Sice je trochu dražší, ale za to přírodní a vážně super... stojí to za to než kupovat nějakej šmejd

0
před 2 roky Agata

Ok, je super, že mají i variantu bez jódu, tak jdu do toho :) dám vědět, díky

0
před 2 roky Kamila

Tak hlavně ať se to podaří a brzy objednáváš Femibion 2 :)))

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 - 2


Přidat příspěvek