Vitamín D pro děti

0
před 3 roky Hana

Ahoj, chtěla bch s zeptat jestli je vitamín D pro děti důležitý a popřípadě v jaké formě jste ho dětem dávali ?

0
před 3 roky Michaela

Ano je pro ně důležitý. Dává se od narození dítěte a dává se většinou po dobu jednoho roku, kdy když je všechno v pořádku tak se může přestat a když pediatr nazná, že ne, tak by se mělo ještě pokračovat. Jinak se dává ve formě kapek od vigantolu.

0
před 3 roky Alice

Já myslím, že všichni pediatři předepisují vigantol ne ?

0
před 3 roky Erika

Taky si myslím, že všichni předepisují vigantol www.sukl.cz/modules/medication/detail.php

0
před 3 roky Irena

mohla bych vědět, kvůli čemu se vůbec dává ? maminka mi pořád tvrdí, že dřív se nic takového nedávalo a proč to do malé cpu.

0
před 3 roky gabca.prochazkova95

Vitamin D je pro děti dobrý pro růst a vývin kostí. Je k sehnání v kapkách: https://www.benu.cz/vitaminy-a-mineraly-pro-deti

0
před 3 roky Alice

Určitě, hlavně nebrat baby d a podobně, protože je to jen doplněk stravy a nejsou tak dalece testované jako vigantol. Našla jsem o tom právě zajímavé čtení, tak mě to docela zarazilo, protože některé mé kamarádky baby d dávají, tak jsem jim to hnedka volala www.lekarnice-maminky.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=74:rozdily-mezi-leky-a-doplky-stravy-&catid=31:kategorie-clanky&Itemid=46

0
před 2 roky Kristýna

A je i nějaký doplněk vyloženě pro dospělé ?

0
před 2 roky Zuzana

Ano, ted mi v lekarne doporucili Vigantolvit, je primo pro dospele a deti od 12ti let.

0
před 2 roky Alžbeta

Ja jsem ho koupila nasi babicce, snazi se byt fit, ale nekdy je k tomu proste potreba nejaky ten doplnek stravy. :-)

0
před 2 roky Market

To jsi udelala dobre, pro starší lidi je vitamin D velmi dulezity.

0
před 2 roky Zuzana

Pro strasi lide je nesmirne dulezity, jeste kdyz toho v lete na slunicku moc nepobydou.

0
před 2 roky Alča

Nemůže dětem vigantol dělat zle ? Četla jsem různé diskuze a je to docela sporné tak si nejsem jistá jestli ho dítěti mám nebo nemám dávat :/.

0
před 2 roky Market

Nemůže, akorát některé maminky to tomu přisuzují, přitom zhruba do 3 měsíců dítěte jsou koliky normální. Vigantol jsem dávala oběma dětem a u ani jednoho se to nijak neprojevilo :)

0
před 2 roky Hana

Nevím co to vzniklo za fámy ale u našich dětí nebyl s vigantolem žádný problém. Nechápu ty matky co vitamín D dětem nedávají.. podle mě si absolutně neuvědomují, že tím dětem škodí ..

0
před 2 roky Leona

my ho taky dávaly a žádné bolení bříška neproběhlo navíc pokud by si o tom maminky přečetly víc, tak by věděly že do takových 3 měsíců je tady to fakt normální .. jak píše Markéta .. pak nemají nic lepšího na práci než vymýšlet co by dávaly místo vigantolu a v tom horším případě déčko vysadily úplně

0
před 2 roky Natka

Kolik kapek dáváte ?

0
před 2 roky Monča

Také dáváme Vigantol s kapkou mého mléka a bez kolik či prdíků. Doporučuji dávat. Bez něj bych se bála o vývin kostí, aby byl správný.

0
před 2 roky Radka

Kolik kapek záleží na velikosti a stáří miminka. Koukněte do příbalového letáku: https://pribalove-letaky.cz/vigantol

0
před 2 roky Sandra

Co se týče vigantolu, tak nemáte nějaký spohlehlivý zdroj, kde je vysvětlený rozdíl mezi vigantolem a baby d, docela by mě zajímal rozdíl.

0
0
před 2 roky Sandra

Děkuju moc, hnedka jsem cgytřejší je to fakt zajímavý článek. Akorát nechápu ty maminy ci riskují a vitamín  nedávají vůbec :/

0
před 2 roky Hana

Jo to taky moc nechápu. I my dávali dceři ( dnes už 3r ) Vigantol. A občas jí ho dávám i teď v zimě, když není tolik sluníčka. Je to prověřený doplněk, tak nevím co kdo řeší.

0
před 2 roky Leona

Já ho dětem dávám každou zimu, podle mě je to nezbytnost, protože co jsem si pročítala články, tak dneska nedostatkem vitamínu D trpí snad každý

0
před 2 roky Katka

My také dáváme vitamín D, konkrétně Vigantol a přes zimu obzvlášť. Podporuje imunitu. A malým mimčům se dává kvůli vápníku.

0
před 7 měsíci Kajka

To je bohužel pravda, ale díky bohu se dá v dnešní době uměle doplnit a mít tak díky tomu nějakou normální hodnotu v těle.

0
před 6 měsíci Linda

Nám ho lékařka předepsala pro malou dcerku. Trochu jsem si o něm početla na  https://www.lekarna.cz/vigantol-1x10ml-kapky-roztok/. Chci vědět co přesně budu dceři dávat.

0
před 6 měsíci Brenda

A už Vigantol dcerce dáváte?

0
před 6 měsíci Naďa

Ahojky, nám na nedostatek vitamínu D doktorka napsala kapičky Vigantol https://www.lekarna.cz/vigantol-1x10ml-kapky-roztok/ a super. Dcerka je brala pravidelně a výsledky jsou po něm super.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 5


Přidat příspěvek