Vysoký cholesterol

0
před 8 lety helenaslosarova@

Minulý týden mi byl zjištěn vysoký LDL cholesterol (8,5). Dostala jsem hned lék Tulip. Myslím, že se stravuji celkem zdravě, mám ráda zeleninu, vůbec nejím sladké. Občas zhřeším - bůček, škvarky. Je mi 62 let, při výšce 150 cm vážím 49 kg. Sbírám teď informace o přírodní léčbě a potravinách, které pomohou vysoký cholesterol snížit. Kdo má prosím vlastní pozitivní zkušenosti, napište.

0
před 8 lety Danah

Je potřeba dávat pozor na příjem nasycených tuků. Ty mohou být i v margarínech, které se tváří zdravě. Vhodné tuky jsou rostlinné- lisovaný olivový olej, olejnatá semínka, výborné jsou mandle. Pitný režim je v pořádku, Helenko? Vláknina z ovoce a zeleniny je jedinečný pomocník, ale musí vodou nabobtnat, aby v organismu fungovala tak jak má- vyčistí střeva, absorbuje škodlivé látky (i cholesterol). Všechny funkce v těle nutně potřebují vodu. Také cévy vodou pookřejí. Myslím že není potřeba se znepokojovat, číslo 8,5 není konstanta, protože se dá snížit vhodným jídlem a pitím. Hodně štěstí.

0
před 8 lety Danah

Ještě jsem zapomněla na výborný zdroj vlákniny kromě ovoce a zeleniny- ovesné vločky, fazole, čočka, hrách.

0
před 8 lety Helena

Díky, Danah. S pitným režimem je to opravdu špatné, hlídám si ho, ale pořád to není, jak se všeobecně doporučuje. Přitvrdím. Zrovna jsem povečeřela čočku se zeleninou. Ještě jednou díky za podporu. Je to fakt povzbuzení.

0
před 8 lety Vlasta.fucikova@

Ahojky, mě na cholesterol pomohl přírodní porodukt. Měla jsem od kamarádky, jinak brala jsem různé léky a nic nepomohlo až tento produkt OK Omega3 Complete. Pokud máte někdo zájem tak sem dám na kamarádku kontakt: Vlasta.Fucikova@seznam.cz č.t.732 974 268 určitě vám ráda poradí a nejen na cholesterol.

0
před 8 lety Jana Bezděková

Já mám velice dobrou zkušenost. Pár let jsem měla zvýšený cholesterol. Můj lékař mě tvrdil, že je mírně zvýšený. Když se dostal na hranici 7,3, tak mi lékař na mé naléhání "co s tím?" nasadil dietu. Po měsíci jsem přišla na kontrolu (na krev) a milý cholesterol se zvýšil na 7,4.Rozhodla jsem se jednat. Na internetu jsem objevila přírodní produkty firmy OKG. Na doporučení jsem začala užívat OK omega 3-complete a po měsíci užívání se mi snížil cholesterol ze 7,4 na 4,8. (změnila jsem ošetřujícího lékaře). Lékařka z toho byla dost překvapená! A ještě ke všemu mě přestaly bolet klouby a odstranila jsem dlouhodobou únavu!

0
před 8 lety Kamila

Mrkněte na tyto webovky www.zivotsacai.cz a následně na různé recenze, budete překvapeni.

0
před 8 lety p.lukasek@

Otázka cholesterolu je složitější a jeho hladina v krvi není to, co je zásadním problémem.
Jsme to, co jíme.. základ je v potravinách. Řešením pro každého jsou zelené potraviny. Mám s nimi zkušenost, stejně tak moje děti, žena, maminky, známí... Pavel Lukášek (p.lukasek@email.cz, 774893070)

0
před 8 lety jajobla

Já mohu poradit pohyb, pokud možno pravidelnou stravu a bylinky. Tato fakta mi dala dohromady cholesterol, cukr a upravil se mi i tlak. Ptejte se!!!

0
před 7 lety Jiřina Dostálová

úprava stravy na vysoký cholesterol je určitě nutná, léky bych já nebrala, protože skutečný důvod je jinde. S obezitou nebo bůčkem to nemá žádnou souvislost, hlavně se jendá o nevyrovnaný poměr omega 3 a 6 nenasycených kyselin. Ve stravě máme všichni nadbytek omega 6 a proto se v těle vytváří nebezpečné dioxiny, které ničí cévy, na kterých se potom cholesterol usazuje. Kdyby nebyly zničené, tak by se nic neusazovalo. to je celá ta věda. To znamená nezbývá než souhlasit s konzumací ovoce a zeleniny, pokud možno si odšťavňovat sama ovoce a zelenimu. Proboha jen ne z obchodu džusy. A hlídat si dostatek omega 3, omezit omega 6. Na internetu je dost informací. Ale jen v kostce - oleje s omega 3 lněný, kokosový, řepkový, sezamový. nedoporučuji používat slunečnicový - má jen omega 6, olivový nemá omega 3, používat omezeně.
výborné je konopné semínko třeba v jogurtu nebo v ovesných vločkách. Je toho hodně pokud buidete mít zájem můžeme pokračovat. Mám ale zkušenost, že lidé většinou nejsou ochotni pro sebe něco udělat. Hezký den Jiřina Dostálocá

0
před 7 lety Danah

Právě čtu neobyčejně poutavou knihu od Johna Yudkina Čistý, bílý a smrtelný- o neblahém vlivu cukru na zvýšený výskyt civilizačních chorob, ze kterých je úplně neprávem obviňován tuk. O roli vědeckých omylů v našem životě a jejich dopadu na naše zdraví a životy. O překrucování a desinterpretaci faktů.

0
před 7 lety Stana

Cholesterol lze snížit i zadarmo, bez 100% výrobků. Stačí více pohybu , méně stresu, dostatek vlákniny, česnek a cibule a omega-3:) A hlavně je to spíše farmaceutický strašák.

0
před 7 lety shirley

Léky na cholesterol mají i spoustu vedlejších účinků.Je lepší se zaměřit na zdravý životní styl.Více ryb a k tomu i Omega mastné kyseliny......vynechat rostlinné ted velmi modni tuky.Jíst hodně ovoce, zeleniny.A hodně pít!Hodně pohybu, stačí krátké procházky v létě, v zimě a přes den se několikrát protáhnout!Nekouřit-pokud možno vůbec!Hezký den

0
před 7 lety Stana

" Vynechat rostlinné tuky" je dost zavádějící tvrzení. Asi jste myslel/a nekvalitní ztužené rostlinné tuky obsahující trans-mastné kyseliny, které se na hladině cholesterolu podílí. Rostlinný tuk jako takový cholesterol vůbec neobsahuje.

0
před 7 lety Jana

Dobrý den, mám vyzkoušenou Omegu 3  Cosmotera. Po 2 měsíčním užívání klesl cgolesterol z 6,5 na 3,7. Co se týká másla a rostlinných tuků, v tom nejsou zajedno ani doktoři, každý doporučuje něco jiného. Myslím že lepší je klasické máslo, ale střídmě.http://shop.peknyzivot.cz/Doplnky-stravy/Srdce-krevni-obeh-a-cevy/OMEGA-3-PLUS-Kapsle-pro-srdce-krevni-obeh-a-klouby.html

0
před 7 lety Martin Vozka

Tady v tomto filmu je docela pěkně mj. vysvětleno, jak funguje cholesterol, a proč někomu zanáší trubky. Není to automaticky tak, že škodí. Cholesterol má v organizmu (jako ostatně vše) svůj úkol. Úkolem cholesterolu je opravování poškozených stěn cév. Proč se někomu poškozují stěny cév? To je taky ve filmu pěkně ukázáno.
http://www.csfd.cz/film/302405-forks-over-knives/

1
před 7 lety Stana

Cholesterol je hlavně farmaceutický strašák. Vysoké hladiny můžete mít i když nekonzumujete máslo, sádlo ani živočišné tuky. Cholesterol je důležitou součástí každé naší buňky, nebýt cholesterolu neexistujeme, náš mozek je samý cholesterol. Je to nezbytná věc pro funkci a tvorbu hormonů, schopnost rozmnožovat se apod. Při vysokých hladinách se musí zapracovat na celkovém životním stylu, omezení živočišných tuků nemusí fungovat vždy.

0
před 6 lety Alena

Dobrý den.Můj cholesterol se dlouhodobě pohybuje kolem 8.Vloni jsem dostala Lipanthyl,hrůza,za dvě hodiny 12x na wc........Samozřejmě ho neberu,ale začaly komplikace,trnutí rtů,jako po částečné injekci u zubaře a bolesti hlavy.Opravdu na to pomáhá Omega3?Díky,mějte se.Alena

0
před 6 lety radim

Na vysoký cholesterol pomáhá...zhubnout.

1
před 6 lety Danah

První a jednoduchá věc, kterou pro sebe a své zdraví může každý udělat, je dodržovat pitný režim. Tělo funguje na bázi tekutin, i ten lék se přece musí rozpustit, aby se dostal do krevního oběhu. Diety- míněno disciplína v jídle- jistě fungují, a už bylo napsáno mnoho o tom, jakým potravinám se vyhýbat a které jsou naopak zdravé. 
Hlavně si přestaňme namlouvat, že máme dvojí trávicí trakt: jeden na léky a druhý na jídlo. :-)) Když si v tomto uděláme jasno, nemusí na ty léky vůbec dojít- dáme věci do pořádku správným a zdravým jídlem, přísunem tekutin a dostatkem pohybu. Je to stále totéž- každý teoreticky ví, co je zdravé a co není, ale prakticky si nevěří a radši polyká léky, s jakkoliv nejistým výsledkem.

0
před 6 lety Slunew

To Alena: omega 3 pomáhají,ale když se jí zcela pravidelně v běžné vyvážené stravě pokud možno v podobě ryb a nejsou samospásné, je potřeba přidat dostatek ovoce a zeleniny, dáít si pozor na alkohol, velké množství masa a bílého pečiva.... a hlavně pohyb, bez aktivního pravidelného denního pohybu (ne cvičení v posilovně, ale pravidelný přirozený pohyb jako rychlejší chůze, tak hoďku denně) se to nehne 

1
před 6 lety elizabeth.m

Taky jsem ještě před rokem měla zvýšený cholesterol, ale zvládla jsem ho dát do normy úpravou jídleníčku. Jím dost zeleniny, ovoce a celkově spíš zdravě. Dost jsem omezila polotovary, slané mlsání i sladkosti. Něco si občas dám samozřejmě, ale ne několikrát denně, jako předtím :) Pohyb jsem nezvyšovala, leký nenasazovala... dobrá strava to vyřešila za mě.

-3
před 6 lety pinoookijo

Já na cholesterol trpím dlouho a i když jsem změnila jídelníček, tak mi to moc nepomohlo:( Proto na doporučení lékaře užívám Coenzym Extra od Da Vinci. Zatím se mi cholesterol drží v normě a cítím se více vitálnější.

0
před 6 lety Slunew

Zkuste jeste pridat nejaky ten pravidelny pohyb navic ;-) nikdy nejsou vysledky tak dobre pokud se jen upravi jidelnicek nebo prida pohyb,vzdy nejlepe vychazi kombinace obeho ;-)

0
před 6 lety Martin Vozka

Otázka je, jak jste změnila jídelníček. Já mám hladinu cholesterolu u spodní doporučované hranice a míval jsem kdysi i přes povolené rozmezí. Neberu nic, jen jsem trošku upravil jídelníček. ;-)

0
před 6 lety Ida

Ahojky, čím se vám podařilo snížit hladinu cholesterolu v krvi? Prosím tipy. Jím zdravě a stejně ho mám vysoký. Údajně by mohl pomoct Senzycol, který obsahuje nějakou látku –nevím přesně něco na i, která dokáže snížit hladinu toho špatného cholesterolu i trygliceridy v krvi a játrech. Má někdo zkušenost?

0
před 6 lety Danah

Ido, mame zkusenost s upravou jidelnicku. :-)) U me se zakladala na duslednem vyhybani se cukru a sladkostem, (mlecna cokolada je vedle nabarvenych a navonenych bonbonu a susenek snad nejhorsi) mleku a mlecnym vyrobkum typu jogurt s ovocem, sladkym susenkam s obsahem praskoveho mleka (ono je snad ve vsech), a omezila jsem bilou mouku v jidle. Prvni vec rano - vypiju litr zeleneho caje a pres den nikdy nepiju dohromady s jidlem.
Jsem zdravejsi nez pred 20 lety. :-))
Ido, hodne stesti a pevnou vuli si neco nezdraveho odrict. Protoze nikdy neni neco za nic.

1
před 6 lety radim

Jedna dvě, jedna dvě, cholesterol si jde pro tebe:)

2
před 6 lety Slunew

Radime myslím, že tohle je zbytečné. Většina lidí si sem jde pro názor nebo radu a ne pro posměch. každý nemá a nemůže mít patřičné vzdělání, znalosti či zkušenosti....

1
před 6 lety radim

Nemyslel jsem to nějak špatně, jen mě to tak napadlo, tak jsem to napsal.

0
před 6 lety Slunew

ale některé by to třeba mohl mrzet či dokonce urazit.... važte příště, prosím, co píšete dík za tým ZP

0
před 6 lety radim

A jestli ta narážka, na strašení našeho zdravotního systému, je urazila, tak se jim omlouvám, nebo spíš ne.

0
před 6 lety Aja

Já mám cholesterol 6,90,měřím 167cm a vážím 58kg,trochu jsem upravila jídelníček a už mám dvě kila dole,nechci hubnout,ryby a margaríny nemám ráda,omezila jsem sladkosti,bez kterých je mi krušno,nevím jak dlouho to vydržím bez dortíku a kafíčka.Kdo mi poradí?

0
před 6 lety Slunew

pokud jste měla (máte) chutě na sladké většinou to znamená nedostatek kvalitních sacharidů a proto mozek vysílá signály, že chce "cukr" jenže vy z toho pak uděláte dortíček - což je bohužel spíše tučné než sladké...takže řešení ke kávě pořiďte třeba rolky ze sušeného ovoce a některé mají konce omočené v čokoládě, nebo si udělejte vlastní méně nezdravý dortík -  zakysaná smetana, tvaroh, med a ovoce - nechat v ledničce zchladnout pak pokapat medem a posypat ořechy. A vůbec do jídelníčku přidat co nejvíce ovoce a zeleniny a místo ryb můžou posloužit ořechy, i když to nebude zcela ono....

0
před 6 lety Zuzka

Dobrý den, mám hodně problémy s cholesterolem. Ten hajzlík si lítá jak se mu zlíbí. :( Nemá tady pro mě někdo nějaký tip, jak s tímto problémem zatočit? Od známé jsem slyšela o přípravku Senzycol, ale sama ho nikdy neužívala, takže nevím, jak funguje. Když jsem se o něm chtěla něco dočíst na internetu, tak jsem toho moc nenašla. Pouze stránku www.maxivitalis.cz. Nemáte někdo nějaké rady?

1
před 6 lety Martin Vozka

Zvýšený cholesterol je kontrolka, která vám říká, že se špatně stravujete. Není prostředek, který by tohle to vyléčil. Maximálně si vypnete kontrolku, ale problémů se nezbavíte. Maximálně si zaděláte na jiný problém. A pokud nezměníte jídelníček, jednou se vám motor stejně zadře.

0
před 6 lety Markéta

jj souhlasím s Martinem. Také jsem musel od základu změnit životosprávu a i když je to v mém případě těžké, kvůli práci, tak se snažím dodržovat pravidelné a zdravé stravování. Pro jistotu jsem si koupila i coenzym extra a užívám ještě toto. Pomáhá nejen na cholesterol, ale také na zanáší cév a já bych nerada aby mě trefilo v 35 letech :)

0
před 6 lety Loula

U doktora mi zjistili zvýšenou hladinu cholesterolu. V lékárně jsem se bavil s paní a ta mi řekla, že mají teď nějakou novinku s kurkuminem a nějakou septázou nebo něčím takovým. No, každopádně by to mohlo pomoci. Ptám se Vás, kteří se trápíte také s cholesterolem – znáte to? Vyzkoušeli jste, funguje?

1
před 6 lety Slunew

táta na zvýšený cholesterol začal chodit na procházky, jezdit na kole a plavat, omezil obecně uzeniny, místo toho si radši dá libové maso nebo rybu(chlazenou, ne z konzervy) a hlavně začal jíst více ovoce a zeleniny (zeleninu ke/do každého jídla), načal používat tokové něco jako rakytník v podobě kompotu do vloček nebo jogurtu, začal pít bylinkové čaje, omezil smažení, vše dělá na sucho v troubě a nebo v páře, respektive se naučil kupovat vše v nejzákladnější podobě a pokud chce "nějakou příchuť", tak ji dodá až doma ovoce, kompotem, kvalitní čokoládou, nastrouháním šunky nebo sýru do čistého čerstvého sýru atd...a ani to časově nezatěžuje, chce se to je donutit to zkusit...a nejen cholesterol se značně upravil....

1
před 6 lety radim

Říkám, to každýmu, ať se necpe, ať jí jídla ze základních dostatečně kvalitních surovin,a hýbe se. Většina stejně kouká  jak péro z gauče, zůstane u svýho instantního jídla, jídla ze smějících se krabic, fast foodů, bílýho rohlíku s uzeninou nebo taveňákem, cpaní se a sebelitování, ideálně u tv. Jedíné co je zachrání je přeci pilulka...nebo kouzelný prsten. Kdo chce kam, pomozme mu tam.

před 6 lety Marie

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Reklamní příspěvek

1
před 6 lety radim

Ach jo...

0
před 6 lety Lída

Je, cholesterol "dobrý"( HDL) a "špatný"( LDL),který poškozuje cévy.Lidé, kteří jsou více méně "zavření" v kancelářích a pak jedou rychle domů MHD to asi z rychlochůzí na zastávku moc nevytrhnou. Také  pitný režim je sporný. Pít je jistě potřeba, ale  to " umělé" neustálé se napíjení prý také není zdravé. No a pijte,pokud máte nějaké jednání nebo pracovní povinnosti,při kterých se  jaksi nelze vzdálit nebo cestujete přes hodinu busem?Líbí se mi názor se změnou jídelníčku a přidáním pohybu -  třeba i ve fitku, lékům se snažím vyhnout.

0
před 6 lety Slunew

Vse je o hlave,jako dospeli jsme schopni nuceni na moceni potlacit. Jsou dny,kdy na wc se dostanu az k polednimu,presto zvladnu od 6hod min.1.5vypit,jinak by me rozbolela hlava. A pohyb.ano cesta na zastavku neni to idealni,ale na druhou stranu,kazda drobnost dobra a mam kolegu,ktery diky prelozenim zastavky o 300m dal shodil,neb to bylo o 600m,tzn.cca 400kroku denne...

0
před 6 lety Martin Vozka

Cholesterol v organizmu slouží k tomu, aby se cévy opravovaly. Slouží jako záplaty na poškozené stěny cév, Cévy ničí špatný životní styl. A když už jsou zničené hodně, záplaty prostě tu cévu ucpou úplně. Čím více má člověk poničených cév ze špatného životního stylu, tím více organizmus dostává cholesterolu z potravy do krve. Je to jeho normální obranná reakce, takhle dobře to příroda zařídila. Akorát nepočítala s tím, že člověk bude vědomě dělat věci proti sobě až v takové nezřízenosti. Existuje teorie, že stěny cév ničí mj. i živočišné bílkoviny, ale faktorů je mnohem více. Není špatný a dobrý cholesterol, je jen špatný a dobrý životní styl.

0
před 6 lety Dagmar

Zdravím,chtěla jsem se zeptat jestli má pitný režim vliv na vysoký cholesterol a pití vína a kouření,jím celkem zdravě a mám 8 

0
před 6 lety Slunew

Pitny rezim ne,koureni muze,ale neni to kauzalne potvrzene

0
před 6 lety Martin Vozka

Kouření zúžuje cévy, takže je cholesterol více nebezpečný pro kuřáky. Narušené cévy se jim dříve ucpou.

0
0
před 6 lety Slunew

úplně hloupý dotaz, co má společného lékařský petrolej s hladinou cholesterolu? myslím, že naprosto nic.... pokud jste chtěla dát odkaz na tu dietu...stačil jen odkaz na dietu a info o l.p. tam je naprosto zbytečně....to dejte do jiné diskuze, třeba k akné nebo nějaké kosmetice....

2
před 6 lety Danah

Vysoký cholesterol není nemoc. Vysoký cholesterol je jen symptom, ukazatel něčeho nezdravého, co se v těle děje. A na to funguje změna- v jídelníčku, ve fyzické aktivitě, v celkovém postoji k životu. 
Jak tu již píše Martin Vozka, cholesterol plní v těle svou funkci, nechce nám škodit: na to si stačíme sami.

-1
před 6 lety Jana5

Může mi někdo poradit s osobní zkušeností na lék Senzycol? Prý je schopný upravit hladinu cholesterolu. Je mi 45, nepřejídám se, přiměřeně cvičím a stále mi dosahuje hodnot 7-7,5:((
Už nevím, co líp udělat pro sebe, tak hledám jakoukoliv možnost. 

0
před 6 lety Slunew

zařaďte  do stravy zdroje rostlinných sterolů, na snížení cholesterolu by jste mělo denně v potravě přijmout 1,5-2,5g . - stačí si jen vybrat :) Mandle (hrst, 30g)  - 43 mg  Arašídy (hrst, 30g) - 66 mg Obilné vločky (50 g) - 32 mg Celozrnný chléb (3 plátky)- 86 mg Jablko (1menší kus) -13 mg Pomeranč (1menší kus)-24 mg Brokolice (hrnek krájené)-39 mg Mrkev (hrnek krájené) -16 mgKukuřičný olej (rafinovaný):   715 - 952mg  Řepkový olej (rafinovaný):  250 - 731mg Sojový olej (rafinovaný):   221 - 328mg Olivový olej (extra panenský):  144 - 150 mg


před 6 lety Milada

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Reklamní příspěvek

0
před 6 lety Nicole

Mamce pomáhají olivy, nic víc na vysoký cholesterol nepotřebuje, protože s ním už problémy nemá. Z mých krevních výsledků vyplývá, že mám taky zvýšený cholesterol (5,5), ale jím zdravě a cvičím, takže zkusím taky olivy i když mi nechutnají.

0
před 6 lety Slunew

zkuste přidat mořské ryby - ale pokud možno ne smažené :)

0
před 6 lety radim

Nebo máslo.

0
před 6 lety slunew

U vys.cholesterolu je volny tuk lepsi omezit a prijimat jen vazanz na potraviny,takze ja bych maslo vynechala. Pecivo se mazat nemusi,de fakto krom tvrdeho syru pod nic jineho neni nutne mazat...

před 6 lety Vladimír11

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Reklamní příspěvek

0
před 6 lety Dagmar

Nejnovější poznatek od amerického kard.chirurga,který už odoperoval na 5000 lidí,je ten,že vysoký cholesterol je zásluha zánětu v tělě.Když si budete kartáčem drhnout ruku pořád a pořád/špatně oleje/tak se vám zanítí a dostane se do rány kdejaké svinstvo.Vznikne zánět.To připodobnil situaci v cévách.Místo aby se cholesterol volně pohyboval,tak se na zanícených cévách usazuje.To jsou , ta zvýšená čísla.Naši doktoři se vůbec nepozastaví nad tím ,čím je hladina zvýšená a rovnou píšou statiny,což jsou nejdražší léky/pojišťovny platí dobře/,a taky pro ostatní zdraví člověka snad nejhorší.Ale to dnešnímu doktoru nevadí.V příbalovém letáku je tolik vedlejších účinků a tak závažných.Já se řadím mezi nucené pojídače.Když po několika letech sdělím svému internistovi,že už je ze  mě skoro debil,protože zapomínám  prostá slova,která chci vyslovit,řeknu,že mity léky ničí rozum,vysmívá se mi a ještě ze mě udělá blbce.Léčím se u něj se štítnou žlázou a kdyby toho nebylo,odešla bych od něj.Takhle musím poslouchat,jak je to nejlepší léčivo./ale pro koho/

0
před 6 lety Martin Vozka

Jo a jeden výzkum říká, že záněty v cévách působí živočišné bílkoviny :-)

0
před 6 lety Stana

Tak to není úplná pravda. Spíše jedna z x možností a velice vytržená z kontextu. Vysoký cholesterol můžou mít vegetariáni i vegani, nezáleží na konzumaci masa. Ale na celkové skladbě stravy, složení a poměru příjmaných tuků. A sacharidů.

0
před 6 lety radim

A na přežírání.

1
před 6 lety Martin Vozka

Jasně, všechno souvisí se vším a proto nepomůže žádný preparát, který v lepším případě funguje jen na odstranění následků, ale nikdy nemůže vyřešit příčinu. A takhle je to téměř s každou "nemocí". Je to vždy komplex příčin.

1
před 6 lety Jirka

Právě si pročítám vaše příspěvky ohledně boje proti vysokému cholesterolu. Myslím , že v mnoha případech si děláte zbytečné vrásky,  protože některé hodnoty cholesterolu nejsou tak vysoké. Stačí více pohybu, trochu zdravěji jíst, méně stresu a není co řešit. Já nyní řeším zvýšený cholesterol s hodnotou 19.5. Tady je to " trochu" oříšek. Tak si držme palce.pozn: Jsem štíhlý , nekouřím , sportuji.....    

0
před 6 lety Danah

Jirko, mas pravdu, ze ty hodnoty, co je jeste v norme a co uz neni, nastavily farmaceuticke spolecnosti,aby mely odbyt statinu, a doktori jim slouzici, pro ne delaji jen spinavou praci. Tvuj priklad mi dava za pravdu. Lide se casto děsi uplne zbytecne. Vzdyt jsme tak manipulovatelni.

0
před 5 lety Jana

Já jsem si vyčetla, že nejzdravější je česnek, tak to tedy budu dodržovat a snad mi pomůže. Jinak si myslím, že nejdůležitější je vynechat živočišné tuky.

0
před 5 lety radim

S vynecháním živočišných tuků bych silně nesouhlasil.

0
před 5 lety Slunew

vynechala bych tuky s dlouhými nasycenými mastnými kyselinami jako je sádlo, lůj, palmový, palmojádrový, ale i kokosový tuk...máslo nebo ryby určitě nevadí....a co se týká rostlinných, tak bych se snažila používat takové, kde je nejlepší poměr omega 3 a 6, což je de fakto jen řepkový - pokud chcete používat slunečnicový nebo olivový, je potřeba nedostatek omega 3 vykompenzovat jinými zdroji jako jsou ryby, chia nebo lněná semínka (olej)

0
před 5 lety Dana

Vážení a milí, přečetla jsem si všechny příspěvky zde obsažené a asi vám vyrazím dech - můj cholesterol mi doktorka naměřila na 10,36 !!!!!!!  Tato informace málem porazila i mne. Stravuji se zdravě, 20 let jsem neměla v ústech cukr, hned po ránu jsem zvyklá, jako první, vypít 2-3sklenice čisté vody. Pak si dám nápoj z mixovaného ovoce a zeleniny, s oříšky či semínky. Oběd i večři mám velice střídmou,žádné smažení, žádné salámy, žádné polotovary,konzervy apod.Několik let nejím mouku. Denně vařím z čerstvých potravin a mám v každém chodu zeleninu.Cvičím, protože mám problémy s páteří, mám rotoped a chodicí pás,který používám hlavně při nepřízni počasí. Statiny jsem odmítla, což byl boj s doktorkou. Naštěstí jinak (interně) nemocná nejsem. Hledala jsem na netu, co s tím  a podle rady mudr.Karla Erbana (najdete na netu) jsem začala užívat Lecitin a Omega 3. K tomu jsem si přidala ještě přírodní prostředek firmy SwiS  Vegapure a za 4 měsíce mi cholesterol klesl na 7,8. Na další měření jdu v září, tak Vám dám vědět. Jinak   ještě   musím   říci, že   manžel se   stravuje přesně   opačně než  já  (špekáček,salámek,vajíčka,svíčková, po obědě šlofíček), přeju mu to - má cholesterol 4,2. ¨Tak, teď raďte :)

-1
před 5 lety Slunew

jednak to můžete mít rodinnou zátěž a pak paradoxně, lidé, kteří ze stravy vyloučí zdroj cholesterolu mohou donutit tělo k vyšší tvorbě. část cholesterolu si totiž tělo tvoří a část přijímáme potravou...cholesterol je v těle důležitý, ne jen problematický (to až v případě vysokých hladin). takže pokud tělo nedostane potřebnou dávku je nuceno zvýšit vlastní (endogenní) tvorbu a to může mimo jiné být důvod, proč vy na rozdíl od manžela máte tu hladinu tak vysokou....jinak funguje i š´táva z kustovnice...mám v práci kolegu, co odmítl taktéž statiny, vynechal zcela uzeniny, ty nahradil kvalitním masem a rybami - suplementuje omega 3 a práě onu kustovnici a arónii (černé jeřabiny) a taky se mu hladina snížila....

0
-1
před 5 lety Jaja8424

Česnek pomáhá k běžné činnosti imunitního systému, já jsem velmi spokojená s prášky, které obsahují česnekový prášek a cholesterol klesááá :) http://pilulka.com/leky-na-cholesterol~c9879.html

0
před 5 lety Nikinka

Milý Radime,vůbec to není o jídle ani o tom pohybu.Je mi 40 let,každý den chodím pěšky do práce cca 30 minut,smažené jídla nejim,ovoce a zeleninu zboznuji,myslím si že ani tlustá nejsem výška 158 cm,váha 52 kg a zjistili mi zvýšený cholesterol.
Co takhle stres a nebo dědičnost??

0
před 5 lety radim

O jídle to je, o pohybu to je, stejně jako o stresu, spánku atd. Dědičnost za to podle mě může hodně málo, pokud nemá člověk nějaký defekt. Cholesterol se zvyšuje s věkem, to je normální. Jestli není moc zvýšený, tak bych to neřešil. Z výšky 158cm a hmotnosti 52kg se toho moc vyčíst nedá, důležitý k tomu je podíl tuku v těle vůči svalům, a viscerální tuk. A podle mě je 30 min chůze hodně málo, ikdyž v dnešní době asi nadprůměr. Na obrázku 2 osoby se stejnou výškou a hmotností. Vůbec to o ničem nevypovídá :)

http://www.budgetforhealth.com/wp-content/uploads/2012/04/muscle-fat-comparison.gif?4d681d

0
před 5 lety Jana

Dobrý den, právě se mi dostal do rukou lék na zvýšený cholesterol (7,4) Atoris. Je mi 35 let a vážím 50 kg. Cholesterol se mi začal zvyšovat diky biologické léčbě RoActemra, který si pravidelně aplikuji v injekční formě. Do té doby jsem měla cholesterol v normě. Snažím se zdravě stravovat, jen v pohybu jsem značně omezena, díky Juvenilní chronické polyartritidě. První kyčelní endoprotezu jsem dostala ve 24 letech, druhou ve 30 letech. Čekám na endoprotézy obou ramen, zápěsti a kotniku. 
Značně mě vyděsil příbalový letáček již výše zmíněného léku, kdy vážných nežádoucich účinků je tam opravdu spousty. Dá se nějak snížit cholesterol pomocí stravy, když ho zvyšují léky, bez kterých nemůžu fungovat? (CRP jsem měla i 330) Děkuji za odpověď, Jana

0
před 5 lety Heim

Jano, myslím si, že dostat se do vleku silných léků ke cesta do pekel. Z vedlejších účinků se pak může vyvinout nová choroba a to je špatné. Typickou radou je vyhnout se bílým jedům´- bílé mouce, rafinovanému cukru a mléku a mléčným výrobkům. Důslednou dietou. Nevím, proč si lidi (bohužel i doktoři) myslí, že léky putují tělem jinou cestou než jídlo. OMYL. Je to totéž a dostanou se přes trávicí trakt do krve. Proto je lépe začít správným a zdravým jídlem, aby na ty léky vůbec nepřišla řada.

0
před 5 lety Slunew

Uz se to tu psalo. Rakytnik,aronie(cerna jerabina),goji (kustovnice),hliva,vse v cem jsou omega3 mast.kyseliny jako jsou chia cí lnene seminko,ryby,repkovy olej...

-1
před 5 lety Tony

Homocystejn- příčina všech nemocí, u cholesterolu to funguje u všech lidí!!! Řeší to nově vznikající poradny na snižování homocystejnu Paralelni péče o zdraví, něco to stojí, ale funguje to pomalu a jistě.Žádná chemie!!!    Chemické léky za několik desetiletí skončí na smetišti dějin.

0
před 5 lety Slunew

to Tony a čím se snaží hladinu homocysteinu snížit?

-1
před 5 lety Tony

Toxický homocystein vzniká v každé tvé buňce, která má nedostatek vitamínu B6 nebo B12 nebo B9-kyseliny listové. To jsou vitamíny, které potřebuje buňka, aby v ní správně probíhala biochenická reakce- je to reakce života, která probíhá neustále. Bohužel stačí když chybí jen jeden z těchto vitamínů, nebo je ho v těle málo a homocystejn, který potřebujem ke svému žití z této uzavřené reakce vyletí. Je toxický a aby se buňka nezničila vyloučí ho do krve. Takže snížit honocystejn můžete pouze správným nadávkováním vitamínů B6,B12 a kyseliny listové.To je důvod proč to zatím lékaři nedělají a farmaceutické firmy toto nepodporují. Vitamín se nedá patentovat a tak se na něm nedá vydělat. Z mnoha vědeckých prací se zjistilo, že  zvýšená hladina homocysteinu dělá  obrovské škody v lidském těle a u každého člověka rozjíždí jinou nemoc-zvýšený cholesterol, zvýšený tlak,nemoci srdce a cév,porucha imunity, obezita,celulitida, neurotické a psychické poruchy, únavový syndrom, nemoci kůže, alergie, astmata......... .Jsou to vlastně příznaky nemoci, které lékaři léčí. Ale počátek je  na začátku v každé buňce. Pokud těchto vitamínů si budete dávat více, nevadí, tělo nepoškodí a vyloučí je. Je nutné si nechat homocystein změřit, aby se stanovily přesné dávky a aby se vám tento toxický homocystein rychteji z těla dostal. Tělo se musí  zamineralizovat. Homocystein se chová v těle jako kyselina, když je ho moc tak ho tělo zředí i 5 litry vody, pak začne vytahovat z těla vápník a odvápňují se kosti a zuby. Proč se to nyní děje rychleji než v minulosti?   Kyselé deště z půdy vylouhovaly minerály, které rostliny potřebují na vytvoření vitamínů. Těch je v zelenině a ovoci proti roku 1940 jen 40%. A ovoce které se vozí do hyper obchodů, to se trhá zelené a dozrává v kamionech, kde se už vitamíny netvoří má jen 20% vitamínů. Proto je zasažená celá naše populace a nemocných je čím dál více. Dalo by se o tom psát několik stránek. Odkazuji na videa BIochemické zdraví a třeba Jaroslav Dušek- Karel Erben.   Promiňte mi , že jsem vám tímto zamotal hlavu, ale když je to pravda.

0
před 5 lety Slunew

nezamotal, biochemii umím, proto mě zajímalo, čím "přírodním" snižujete hladinu - takže další dotaz - ty vitamíny aplikované v poradnách jsou jaké povahy - neb velké množství vitamínů dostupných na trhu nejsou separovány z potravin, ale jsou synteticky vyráběné - a na to jen tak mezi náma patenty jsou :) a spousta farmaceutických firem ony vitamíny vyrábí ... B12 injekčně aplikována lékaři je...a ještě jedna poznámka, kdyby tomu opravdu bylo jak píšete, tak proč u lidí s vysokým cholesterolem, začínající cukrovkou jsme při krevních testech rozhodně nezjistili vysokou hladinu homocysteinu (resp. mimo hranice normálu).... 

0
před 5 lety Vladuš

Díky za zajímavé rady ohledně vysokého cholesterolu a vysoké hladiny homocystejnu. Někde jsem se dočetla, že na toto existuje volně prodejný lék Bu-met. Máte někdo zkušenosti s tímto preparátem?

0
před 5 lety Slunew

to "vůbec"nebude synteticky vyrobený preparát - byť ty látky jsou přírodně identické :)

0
před 5 lety Tony

Díky taky za vaše informace, taky všechno nevím. Co je pro vás normální hladina homocysteinu? Můj lékař mi řekl že 9 je v pořádku. Když jsem si ale homocystein začal snižovát i když jsem zcela zdráv, mé pocity zdraví se posunuli o 40 %. Správná hladina homocysteinu je u každého trochu jiná, ale vždy pod 6,4. Mudr. Karel Erben říká, že se farmaceutickým firmám opravdu podařilo dokonale zkopírovat složení vitamínů, proto i synteticky vyrobené fungují.Nutno je ale mít správný pitný režim. Pít čistou neperlivou vodu, neslazenou a to 0,4 litru na 10 kg váhy denně. Je nutné aby vám správně fungovaly střeva a vše se správně vstřebávalo.A Jen perlička-obešel jsem lékárny až v páté měli B12, Prý má výrobce problémy s dodávkami. Asi nestíhají vyrábět. Zřejmě se zvyšuje poptávka. Jinak základ je zdravá výživa a do těla dostávat co nejmíň chemických látek. Samozřejmě pohyb. Na čem farmaceutické firmy více vydělají? Na vitamínech za pár stovek, nebo na chemických lécích, kterých se zvyšujícím věkem lidé jedí čím dál více. 

0
před 5 lety Slunew

Synteticky vitamin nikdy nefunguje stejne ucinne jak prirodni a je to dano tim,ze v tele nic nefunguje samo a v prirodnim zdroji jsou ony dalsi sinergicke latky. Jinak B12 a homocystein jsou propojeny velmi uzce,ale pro bun.met.,tzn.podstoupeni substratu az do krebsova cyklu (vyroba energie) potrebujete B 1a2. 

0
před 5 lety Patter

slunew: Podle mne jde o synergický efekt. Krebsův cyklus je nazván podle pana Krebse. Pro pochopení Vašeho sdělení je dobré používat více než jednu větu.
Hezký nový rok.

0
před 5 lety Slunew

Ale moje veta je pokracovani diskuze s tonym. Pokud si ji prectete,tak pochopite a to ze krebs.cyklus je nazev podle p.Krebse neni v teto diskuzi podstatna info. 

0
před 5 lety Tony

Opravdu se dají přírodní látky patentovat? Tak výroba, tomu bych věřil.To se mi nezdá. Já mám od biochemie daleko, ale je mi jasné, že dodávání B 12 o fungování této reakce tolik nerozhoduje. B 12 prý většina lidí má dost. Je prý v mase. Nedostatek mají prý především vegetariáni. Takže to vypadá, jako by tělo čekalo spíše na ty zbylé dva vitamíny B6 a B9-kyselinu listovou. Prý tuto reakci se podařilo chemické lobby tak utajit. Že tuto základní reakci v našich buňkách vytěsnili z učebnic, neznají ji doktoři, studenti medicíny... Můj kamarád, který je profík na biochemii někde v Olomouci, když jsem mu o tom vyprávěl tak si vše poslechl ale díval se na mě jak kdybych spadl z jahody. To snižování homocysteinu funguje. Ověřují to nezávislé laboratoře, které vyšetřují krev pro lékaře. Zkuste mi napsat něco o těch zbylých vitamínech a jejich spojitosti s homocysteinem.Díky

0
před 5 lety Michal

Ahoj, jen napíšu svou zkušenost. 33let, 173cm, 73kg, rekreačně sport, jídlo standart, žádný ulet žádným směrem, lehce stresové zaměstanání, večer chips + sklenička kvalitního rumu. výsledek cholesterol 6,2. měl jsem dva týdny na nové výsledky (důvod neřeknu :-) ) snídaně, celozrné pečivo nebo bílý jogurt s vlastním poctivým musli, obědy zdravé - ryby, vyjímečně hovězí, luštěniny, bulgur, zeleninka, atd. žádné testoviny, brambory, kuřecí, vepřové, žádné nasycené tuky a jednoduché cukry (jako nejde to omezit uplně, ale co šlo jsem vyřadil), večere zase celozrné, bio pomazánky z cizrny, zeleninka, čistá šunka nej kvality, atd. cvičení yogy 3 týdně, bojový sport 2x týdně. jsou tam nějaké závislosti s uvolnování nějakých hormonu pri fyzické činosti a jejich vyplavování při yoga. doma jsem si vyrobil ghee pro smažící učely, jako dobrutku na večer se osvedcila mistička směsy semínek, nebo špaldové krekry. výsledek po dvou týdnech cholesterol 3,27 a triglyceridy 1,7.
Osobně si myslím že cokolvi s práškama a doplnkama je zybtečné, pokud clověku funguje organizmus normálně a není vyloženě starý nebo nemohoucí. Stací si upravit jídelníček a životní cyklus a ty výsledky se rychle projeví.

0
před 5 lety Slunew

to tony - nevím co komu utajili, ale vzhledem k tomu, že B9 a B12 stojí za některými typy anémií a jsou svázané s metabolismem homocysteinu, tak se o jejich biochemických drahách učí - i lékaři i na přírodovědě biochemici...nemyslím si, že zrovna moje škola byla výjimka, když nás to učila...

0
před 5 lety Slunew

to Michal - jasně , přestal jsi přetěžovat játra a začaly lépe fungovat :)

0
před 5 lety Tony

Pro SluneW. Jste velice vzdělaná. Zkuste si ještě přečíst novou knihu od Mudr. Karla Erbena: Homocystein, civilizační choroby a biochemické zdraví. Pak se pokuste sehnat a seznámit se studií Grahama z roku 1997: Plasma homocysteine as a Risk Faktor for Vascular Disease. A nakonec sledujte pravidelně na stránkách Cesty k sobě. Pan doktor tam otvírá Čtvrtou virtuální fakultu v Praze a bude na těchto stránkách umisťovat co čtrnáct dní videa, ve kterých bude vysvětlovat, jaké vztahy jsou mezi homocysteinem a jednotlivými nemocemi.

0
před 5 lety Slunew

to Tony - publikaci, co píšete znám neb homocystein byl jednu dobu hodně zvažován jako biochemický marker k určení rizika kardiovaskulárních onemocnění - např. jak vysoký cholesterol , jenže jeho průkaznost nikdy nebyla tak vysoká a testy dostatečně levné aby se zavedl jako plošné vyšetření ... myslím, že publikací mám načtených dost od lidí, co se tím celý žvot zabývali třeba i v souvislosti s vegetariány a vegany- neb u nich, díky nízkému (žádnému) příjmu B12 problémy s homocyst. jsou a byly... např.prof Hyánek... nicméně na případné online(volně přístupné) edukace se ráda podívám...jen odmítám bezhlavě plesat nad něčím, co není úplně 100% čistě podáváno, není to zas tak nové a už vůbec to není něco, co by se na příslušných školách neučilo a nevědělo se o tom...v aické veřejnosti možná...ale v té se neví o spoustě věcí neb by tomu ani pořádně nerozuměla a je to v pořádku - vždy ten , kdo něco studuje několik let (celý život) má o dané problematice větší znalosti a hlavně vidí i další a hlubší souvislosti než člověk naprosto mimo obor...

0
před 5 lety klik

Slunew: Ten, kdo něco studuje, tak se úzce specializuje, že žádné souvislosti často ani nevidí. Příkladem je medicína a její produkty- specializovaní lékaři. Ti celého člověka nevidí a ani se o něj nezajímají ve své zahleděnosti do svého úzce pojatého oboru.

0
před 5 lety tony

Slunew: vy nikdy pravdu nepoznáte. Napsala jste: jen odmítám bezhlavě plesat nad něčím, co není úplně čistě 100% podáváno. 100% kladných názorů je v naší společnosti honící se za ziskem zcela vyloučeno. Chudáci pacienti, budou dlouhou dobu čekat ,až to,co je dávno objeveno, uznají všichni lékaři, ministerstvo, lékařská komora a další. Mnozí se z důvodů toho 100% přijetí ani nedočkají chvíle a usmrtí je zbytečně zvýšený homocystein aniž by věděli, že nějaký homocystein existuje i když je dnes o něm napsáno 14 000 vědeckých prací. Je to smutná realita našeho zdravotnictví. Kdo čekáte tyto zásadní zprávu od médií, nikdy se jich nedočkáte, protože ti nahoře si to nepřejí. Kazilo by jim to kšeft s nemocemi a asi určitě by přišli o astronomické zisky.

0
před 5 lety Slunew

to tony: nezlobte se, ale to, že když suplementuju vit.skup B - za pár korun, zlepší se metabolický obrat buňky se ví....a to, že je lékař doporučí protože se zhoršuje třeba kvalita kůže, nebo se tvoří různé ranky, je člověk více unavený...dobře není to řečeno, že to je kvůli homocysteinu, ale to obyčejný člověk stejně neví, co je , ale když řeknete vemte si vit.B budete méně unavený - buňky lépe zpracují živiny, to pobere každý...a jen tak mezi námi - kolik ony "zázračné" poradny na snižování homocysteinu chtějí za ty preparáty v vit.B ? to není o zisku? a nemyslím si, že plošně lékaři jsou jen úzce specializovaní....naopak dobrý lékař vždy musí vidět souvislosti...

0
před 5 lety Jirka

Ahoj. Ja sem jen napisu zkracene svuj pripad. At si z toho kazdy vezme co chce. Cholesterol rok 2015,unor: 6,52 ; kveten: 6,5 ; listopad: 5,51. Jedine co jsem udelal, trosku jsem omezil tuky,tak o petinu,nijak jsem nemenil druh tuku,me oblibene jidla jako vypecky,bucek atd,jsem si dal tak jednou za 14 dni,samozrejme ne po kilech:)Denne aspon jedno jablko a pomeranc,nebo jine ovoce co obsahuje hodne pektinu a k tomu aspon dva hrnky zeleneho caje,ja pil Teekanne,pripada mi nejkvalitnejsi ze sackovych. Zvysledku jsem byl mile prekvapenej. Jirka

0
před 5 lety Slunew

to Jirka - a tak to má být :) upravit reálnou stravu a ne se krmit samotnými vitamíny či jinými doplňky  ať jsou sebepřírodnější :)

0
před 5 lety Hannap

Poraďte prosím, když nemohu ryby a sóju, mám problémy se slinivkou, dobře snesu bohužel jen bílé pečivo, event. žitné, ne celozrnné, co mám jíst pro snížení cholesterolu?  Wegapur snáším jakžtakž 1 tbl. denně. Je mi přes 60 let a chol. mám zvýšený teprve pár roků -  6,5,  ale horší je nízký HDL, vysoký LDL a špatný index aterogenity. U lékaře ihned  Artis. Zatím neberu, bojím se vedl. účinků, ale také se bojím o srdce, je podezření na ICHS a AP. Vážím 55 kg a jím dost dietně kvůli slinivce. Takový začarovaný kruh a zajímalo by mne, jestli se zvýšený stres z posledních let mohl tak výrazně podepsat na mých potížích. Všechny vás zdravím !

0
před 5 lety Slunew

čerstvé ovoce - hodně pomáhá goji(kustovnice),  rakytník a nebo arónie (černý jeřáb) dobrá je i hlíva zelenina jako základ doplněná o kvalitní bílkovinu - kousek libového masa či vaječného bílku. Lze i případně kombinace obilnina-luštěnina - lépe se tráví než když se jí samostatně, ale neví jak moc je to pro vás přijatelné vzhledem ke slinivce - hodně pomáhají i čisté omega 3 mastné kyseliny - ale bohužel to je tuk, což jako člověk s problémy se slinivkou musíte ubírat a nikoli přidávat :) jo a pokud chcete zvednout HDL, což by jste měl chtít, je potřeba se moc nestresovat, dostatečně spát a hýbat se - zvýšení hladiny HDl je spojen nejen se změnou jídelníčku, ale i se zvýšením pohybu - není to o tom, že musíte jít cvičit do posilovny, ale zařadit procházky svižnější chůzí - tím i vyčistíte hlavu a zbavíte se stresu, případně plavání ... to ani nezatěžuje klouby :)

0
před 5 lety Hannap

Díky, Slunew, spánek, bezstresový život a přiměřený pohyb je ideál, pokusím se (mám rotoped a pejska :) ) a utvrzujete mne v tom, že hlavním cílem bude zvýšit HDL. Chce to jen se donutit. A myslím, že vynechám pokud možno cukr, už teď občas nahrazuji steviovým sladidlem, zkoušela jsem ho i v kompotu a šlo to. Jen nevím, kde zkontrolovat, zda se stav zlepšil, dr. napíše léky a přijďte za půl roku.

0
před 5 lety Slunew

můžete do laboratoře zajít i jako tzv.samoplátce - přijdete, řeknete co chcete nabrat a tím, že si platíte sama a kam chcete poslat výsledky nebo zda se pro ně zastavíte - zrovna cholesterol nepatří mezi drahá vyšetření - celkový nebo TAG (triacylglyceroly) kolem 30Kč a LDL  či HDL tak 50 Kč

0
před 5 lety Ivan

Dobrý den. Naměřili mě 20,4.Mam170 cm a 65 kilo.kourim i piju, ale jim docela dobře.Netrefi mě do rána?

0
před 5 lety Eva

Tak ja uz zkusila vsechno mozne, muj jidelnicek je ukazkovy, hodne vlakniny, lusteniny, cerstve fresh dzusy z ovoce i zeleniny, dlouhodobe, kvalitni oleje - lneny, repkovy, olivovy, orechy, pohyb, proste vsecko. A proste ho mam porad kolem 7. Stale se branim statinum, ktere mi lekari nut, ale....

0
před 5 lety Slunew

Zkuste jeste zaradit rakytnik.hlivu a goji (kustovnici cinskou)ale jako kompoty.stavy u kust.a rakyt. A hlivu pridavejte cerstvou kam jen to jde.rozhodne ne ve forme tabletek

0
před 5 lety radim

Vás dřív klepne z hlídání si hodnot cholesterolu než cholesterol samotný :)

před 5 lety Andrea

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Reklamní příspěvek

0
před 5 lety Slunew

Mohla bych poprosit o vyplnění dotazníku pro svou studentku, děkujihttps://docs.google.com/forms/d/1cYRcEJypHFu8lMHPJKihPaRtgckgMWdncKUf7AUDxZA/viewform

0
před 5 lety renna

Dobrý den, mám veliké problémy s Cholesterolem, co by jste mi na něj doporučovali?

-1
před 5 lety Slunew

ozdravit jídelníček - místo klasického masa ryby, ex.uzeniny, pridat zeleninu a ovoce, nezapomínat na pohyb,mělo by ho být dostatek neb při všech dietních režimových opatřeních bez pohybu stejně nikdy ten hodný HDL nezvednete...pak takové ty potraviny jako rakytník, hlíva v podobě, která vám bude chutnat, všude, kde to jde uberte tuk - jakýkoliv

0
před 5 lety radim

Tuk přidat, jakýkoliv nerafinovaný.

0
před 4 roky olinna

Dobrý den, já jsem ještě nikdy neměla do teď problémy s cholesterolem, ale známá z práce mluvila o mycomedica, říká Vám to něco???

0
před 4 roky majjak

Mě strašně s cholesterolem pomohli v Mycomedica a to hlavne MycoCholest ;)

0
před 4 roky jaja
Tento příspěvek byl nahlášen 1x jako nevhodný

Medicinální houby mohou pomáhat proti různým civilizačním chorobám. Může to být cukrovka, vysoký cholesterol, různé onkologické problémy, auto-imunitní problémy, alergie…

0
před 4 roky alenna
Tento příspěvek byl nahlášen 1x jako nevhodný

Dobrý den jak dlouho je důležité užívat medicinální houby, než je vidět nějaký účinek? Předem děkuji ;)

0
před 4 roky olinna
Tento příspěvek byl nahlášen 1x jako nevhodný

Máte někdo zkušenost s panem Milanem Schirlo ?? Terapeutem čínské medicíny…

0
před 4 roky jajja9
Tento příspěvek byl nahlášen 1x jako nevhodný

Ahojky já jsem nadčená z medicinálních hub, jsou úžasné…tolik možností a vím, co si vzít, když mě trápí

0
před 4 roky terra

Dobrý den, nevíte někdo o nějakém slušném terapeutovi čínské medicí v Náchodě?

0
před 4 roky oliana
Tento příspěvek byl nahlášen 1x jako nevhodný

no jak vidim zapasi s tim cholesterolem kde kdo,ja nejsem vyjimka a jeste k tomu nesnasim vsechny ty statiny a fibraty,zaujalo me ,ze i zanet v tele muze tu potvoru zvysit,neco takoveho ted mam a muj cholesterol je 6,7,snad me nerani ,kdyz vidim ,ze nekdo je na tom jeste huř,diky

0
před 4 roky Darja

A co něco přírodního, co by pomohlo? Jo dneska to je jinak běžná věc, bohužel.

0
před 4 roky Veronika

Darjo tak třeba medicinální houby,slyšela jsi o nich, ne?

0
před 4 roky Darja

Veroniko slyšela, to je pravda, ale nikdy mě nenapadlo že by to mohlo pomohct i na cholesterol. Máš zkušenost?

0
před 4 roky Veronika

Právě, že mám a pozitivní, proto ti to píšu :-) Vyzkoušej ;-)

0
před 4 roky Darja

A kde se dají koupit, prosím? Že bych se teda podívala. Díky

0
před 4 roky Jiri

Nikdo tu spíše o odpočinku. Ten k tomu taky patří v dnešní uspěchané době.

0
před 4 roky Kamila

Při nedávném vyšetření mi doktorka sdělila, že mám zvýšený cholesterol a že bych s tím měla začít něco dělat. Je mi skoro 60. Tak jsem trochu upravila životosprávy. Lepší strava, méně sladkého a více zeleniny a více pohybu. Takto se mi podařilo hladinu zase snížit. Pro jistotu jsem ale začala brát Choladin což je přípravek pro udržení normální hladiny cholesterolu. Upravenou životosprávu dodržuji samozřejmě i nadále.

0
před 4 roky Marceee

Ja jsem slysela jen samou chvalu na houbu reishi, jako uzasnou vec na snizeni cholesterolu a nejen toho. tak jsem narazila na pilulky Reishia, ktere obsahuji extrakt z ciste houby. a zatim jsem teda moc spokojena. od te doby, co je beru, se mi hladina cholesterolu snizila a ja jsem stastna :)

0
před 4 roky Slunew

tzv.mediciální houby ( Cordyceps, Reishi, Hericium, Agaricus, Hlíva, Enoki, Chaga, Auricularia, Agaricus, Shiitake, Polyporus či Maitake), ale i naše Hlíva ústřičná jsou super a není nutné je brát v tabletkách - stačí je zařadit do jídelníčku - dobře se jimi ozvláštňují pokrmy z rýže, kuskus...prostě jakákoli drobná příloha, ale dají se dávat do omáček, polévek ...případně i salátů... a takto budou mít mnohem lepší a větší účinek než v tabletkách

0
před 4 roky baruska

jakmile mi doktorka rekla, ze mam vysoky cholesterol, tak jsem se vydesila a zacla to resit. nechtela jsem ale nejake drasticke pilule a cetla jsem o hoube reishi, ze je skvela na tohle. koupila jsem tabletky Reishia od Maxivitalisu, kde je snad nejvetsi davka te houby, tak zkousim :)

0
před 4 roky Veronika

Ahoj, já bych zkusila bylinky. Léčba našich babiček :-)

Něco jsem našla zde

https://www.eushops.cz/blog

0
před 4 roky Dominik

Jsem pro zdraví životní styl.

0
před 4 roky Radim

Dobrý den také mám bohužel vysoký cholesterol, celkový 4,38,HDL 0,84,Ldl 3,06,triacylglycerol 2,04.Je mi 34.Mohu se zeptat jestli ty to hodnoty jsou tak hrozné abych bral tabletky a zdá se ho dá někdy zbavit děkuji za odpověď

0
před 4 roky Slunew

Zalezi na tom,zda to nemate v rodine,pak jak jste "silny" jak se stravujete,zda se hybete a pod... pak se s tim da neco delat...

1
před 4 roky Verča

Mému tatínkovi se cholesterol snížil potom, co začal více chodit na procházky, ke každému jídlu kousek zeleniny a začal brát Maxicor - zdroj omega 3 nenasycených mastných kyselin. I paměť se mu zlepšila !

0
před 4 roky Karlos

Cholesterol pomáhají "opravit" Omega 3 mastné kyseliny. Jsou v přípravcích jako je třeba MaxiCor, ten užívám já.

0
před 4 roky Radim

Právě jsem štíhlý,vazim 66 kg,v rodině cholesterol je ale ve starším věku,mám strach ať to nemam do konce života

0
před 4 roky Slávha

Brala jsem lék na zvýšený cholesterol tehdy 5,2.(5 let) Klesl mi na pod 4,0. Před měsícem jsem lék vysadila (slyšela jsem jak jsou škodlivé) a začala brát zvýšenou dávku vitamínu C. Cholesterol mi vyskočil na 8,2. Lékař mi sdělil,že musím brát znovu léky na snížení chol. , že ho mám dědičný. Teď nevím ,co je lepší.Je mi 63 let, měřím 1,68 a vážím 82 . Prosím, může mi někdo poradit ? Děkuji Slávka

0
před 4 roky Slunew

vit.C vám s cholesterolem nepomůže - nevím jak jíte, ale zařa´dte hodně zeleniny - d každého denního jídla, místo masa ryby, kam to jde tak přidávejte hlívu ústřičnou - pak je taky dobrý rakytník - začněte používat  také věci jako pohanku - třeba místo rýže na přílohu ... zcela vynechte paštiky, šunky, salámy - prostě uzeniny - maso je OK, pokud bude vhodné upravené - dusit, vařit, rychle orestovat bez dalšího tuku...atd...sýt tvarohového typu (lučina - kostka v alobalu, cottage) ne žádné "natírací" taveńáky, raději kefír než smetanu a pod...

0
před 4 roky Slávka

Děkuji , budu se řídit vaší radou .Zkusím to ještě bez prášků.Za 4 měsíce jdu na kontrolu ,potom se ozvu,jak jsem dopadla.Ještě jednou děkuji a snad mě to netrefí, než se ozvu.Slávka

0
před 4 roky Slávka

Ještě bych se chtěla zeptat,jsem starší generace a nemám důvěru v rostlinné tuky. Používám sádlo a na chleba klasické máslo (sleduji v D-testu kvalitu) ale s mírou.Jinak používam do salátu oliv.olej a na smažení řepkový. Asi s tím sádlem a máslem dělám chybu ,ale připadá mi to našemu tělu nejbližší.Snacha vaří velice zdravě a cholesterolu se nevyhnuli.Jí hodně zeleniny, ryby a sýry (né tavené)

0
před 4 roky Slunew

dobrý den, otázka cholesterolu není jen o tom, co jíte,ale i o tom co k tomu nejíte a i jak se (ne)hýbete, pijete alkohol, (ne)spíte, (ne)odpočíváte a pod - vše je spojené se vším - a dovolím si polemizovat, to že někdo jí hodně sýrů a zeleniny ještě neznamená že to je pro zdraví to nejlepší :) třeba u lidí už s vysokým cholesterolem olivový olej pokud není zároveň doplněn o zdroje tzv.omega 3 mastných kyselin (chia nebo lněné semínka, vlašské ořechy, ryby) -tak udělá víc škody než užitku. to samé platí o sádle a máslu - není to takový problém pokud jich ne pro člověka s už vysokým cholesterolem nevykompemzujete ty nasycené tuky, které v nich jsou... první krok, naučte se nepoužívat tuk - tzn. chleba nemusí být namazán máslem, než na něj namažete třeba ten tvarohový sýr nebo pomazánku z tvarohu. Salát nemusí být zalitý olejem, když ho postroháty trochou sýru a přidáte semínka a oříšky, zeleninu do polívky nemusíte nejprve osmahnout na oleji/sádle - lze to na sucho, není potřeba dělat jíšku - opražte na sucho zeleninu a pak poprašte moukou - udělá to stejnou službu... prostě "drobnosti" nicméněkdyž se nasčítají k tomu přidáte trochu té změny v jídelníčku, pohyb a třeba i nějaké bylinkové čaje - tak to s vámi rozhodně neklepne, :)

0
před 4 roky Slávka

Děkuji za rady Slávka

0
před 4 roky Martin Bartoň

Zdravím diskutující, všiml jsem si, že hodně lidí řeší, co jíst a nejíst při vysokém cholesterolu. Dovolil jsem si o tom tedy napsat podrobnější článek. Třeba některým lidem pomůže. Zájemci ho naleznou tady:

http://www.beznudle.cz/lex-cz-blog-0004.html

0
před 4 roky Jakub

Dobrý den, na snížení cholesterolu je hodně účinná kurkuma. Kromě toho má i mnoho dalších zdravotních benefitů, více info najdete třeba tady - https://www.eushops.cz/Kurkuma-prirodni-lek-c5_24_2.htm. Ovšem nejlépe uděláte, když vyřadíte i ten bůček a škvarky a místo toho budete "mlsat" třeba oříšky :)

0
před 4 roky johny prusa

stálé zdraví, mě přijdou zajímavé produkty tibetské medicíny Borise Tichanovského, na stránkách Epamů je docela dost zajímavých připravků, a také extrakty jako doplnky stravy, či podpora léčebných metod, já jsem jich několik zakoupil a výsledky se mi zdají slušné.

před 3 roky Tomáš

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: reklama

0
před 3 roky Alina

http://www.klikmail.sk/signup.php?r=148132" target="_blank">KLIKmail.sk - platíme za čítanie emailov

0
před 3 roky Barbora

www.svetzdravi.cz Poradí, sestaví jídelníček a s cholesterolem zatočí.

0
před 3 roky Nikol

Zkuste ghímaslo, me to s cholerterolem pomohlo. Nedokázala jsem bez tuku jídlo vychutnat, ale nakonec mi to chutná více, nez bezne maslo. http://ceskeghicko.cz/o-ghicku/

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 + 9


Přidat příspěvek