Zachrání vás doplňky stravy?

1
před 8 lety alena

Pokud patříte mezi ty, které jsou nějakým způsobem téměř závislé na jakýchkoli doplňcích stravy, mám pro vás překvapivé sdělení. Žádný doplněk stravy vám nevyřeší váš zdravotní problém.
Pozor! Ano, souhlasím z tím, že obsahují vitamíny, ano, obsahují zdraví prospěšné látky, ale potřebujete je v této formě?
Mnoho z reklamovaných a propagovaných doplňků stravy je vyrobeno uměle. Základní vitamínové, nebo ovocné složky mají pomálu a zbytek vitamínů a minerálů je dodáváno z chemických laboratoří. Pokud tedy nějaký ten doplněk stravy užíváte věřte, že je to tak.

Antioxidanty

Co jsou vlastně zač?
Antioxidanty jsou zdraví velmi prospěšné látky. Znemožňují v těle poškození buněk, které jim způsobují kyslíkové volné radikály. Řadíme zde např. vitamíny E,C a také složky jako je betakaroten, meď, lutein, mangan, atd. Tyto antioxidanty naleznete především v ovoci a zelenině, ale obsahují je i mořské plody a libové maso.

Co ale mnozí z vás neví je fakt, že antioxidanty je možné vyrobit i uměle v chemických laboratořích. Nejvíce jsou pak využívány právě pro farmaceutický průmysl. Je tutíž zřejmé, že i vy užíváte nějakou uměle vytvořenou formu vitamínů.

Z posledních výzkumů je také prokázáno, že takto vyrobené vitamíny mohou způsobit tzv. zvrat antioxidantů, kdy se pravý účinek těchto látek změní v prooxidační a ten je vysoce nežádoucí. Tento zvrat byl právě zaznamenán při užívání uměle vytvořených antioxidantů. Sami vědci pak dodávají, že nejlépe užívanou formou vitamínů a minerálů je přirozenou cestou, tedy ve formě čerstvého ovoce a zeleniny, nebo např. bylinného čaje. U takto konzumovaných antioxidantů zvrat nebyl nikdy zaznamenán.

A pravda je venku

Pokud tedy můžete, užívejte zdraví prospěšné vitamíny a minerály. U těchto máte (alespoň trochu) jistotu, co vlastně konzumujete.

Více na www.ovocejinak.blog.cz

1
před 8 lety Pipoš

Hmm, zajimave. Prosil bych odkaz na publikace z tech poslednich vyzkumu o zvratu antioxidantu.

0
před 8 lety Danah

Znám dost doplňků stravy, které mají prokazatelně pozitivní účinek na zdraví- např. pomáhají při detoxikaci, zlepšují cirkulaci krve, některé srovnají krevní tlak nebo doplní minerály do těla. Stačí užívat je důsledně pár týdnů a účinek se dostaví.

0
před 8 lety alena

Dobrý den, čerpala jsem z informací wikipedie.

0
před 8 lety Stana

Myslíte, že wikipedie je tak věrohodný zdroj? Bohužel jako spousta článků na internetu je i zde plno nepravd a polopravd. Existují doplňky stravy z přírodních zdrojů, účinek je u nich prokázán a dají se sehnat i za rozumnou cenu. Každý nemá vlastní zahrádku na pěstování Bio ovoce, nebo tolik financí aby si kupovat bio potraviny. Doplňky stravy proto mohou být vítanou cestou, jak si zajistit dostatek určité potřebné látky a i levněji něž kupováním bio potravin. Bohužel faktem je, že ze současné stravy člověk nedostává potřebné látky. Většina lidí má nějaké živiny nedostatek. To, že potravinové doplňky jsou neúčinné tvrdí zejména výrobci léčiv. Je také rozdíl mezi účinnou látkou a množstvím které se do doplňku přidává. Skutečnost, že si někdo koupí doplněk stravy nebo bylinkový čaj a vyřeší tím svoje zdravotní potíže je nepředstavitelné pro výrobce léčiv. Dnes totiž prakticky na vše existuje "lék" na předpis nebo volně prodejný, který vás zbaví potíží. Paradoxem léků je, že člověka nevyléčí ale většinou potlačí příznaky a vedlejšími účinky vyvolají další potíže, na které dostanete další léky a tak do kola. Což je cílem lékařů a výrobců léků. Přece vám nedoporučí bylinkový čaj nebo vitaminy aby jste byli zdraví. když potřebují abyste byli nemocní a neustále jste potřebovali léky.

0
před 8 lety Danah

Je to jako s veškerým jídlem: Můžete koupit kvalitní, z přírody, plné živin nebo chudé na živiny, zato bohaté na uměle vyrobená aditiva. Záleží na tom, jakého prodejce si najdete. Nečekám, že doplňky stravy z lékáren budou kvalitní, když se vyrábí pod jednou střechou jako léky a také se pod jednou střechou, lékárenskou, prodají.

0
před 8 lety Pipoš

Wikipedie je úžasné dílo, ale je třeba k němu přistupovat kriticky. Formalisté jí vyčítají, že příspěvky nejsou recenzované, ale v originální anglické verzi celkem dobře fungují diskuze a zpětná vazba od uživatelů, takže publikované údaje jsou vesměs správné.

To bohužel neplatí pro českou mutaci, jak názorně ukázal tento případ. Vždyť přece přímo v tom článku je upozornění, že diskutovaná informace o zvratu radikálů není ověřená a důvěryhodné zdroje scházejí!

Na Web of Science jsem našel pouze jeden jediný článek na toto téma z roku 1999:

Title: Concentration-dependent inversion of antioxidant and prooxidant effects of beta-carotene in tissues in vivo
Author(s): Lankin, VZ; Tikhaze, AK; Konovalova, GG; et al.
Source: BULLETIN OF EXPERIMENTAL BIOLOGY AND MEDICINE Volume: 128 Issue: 9 Pages: 930-932 DOI: 10.1007/BF02438088 Published: SEP 1999
Times Cited: 3 (from Web of Science)

Vzhledem k tomu, že článek byl citován pouze 3x, a jeden z citujících článků se jmenuje "Reduction of misleading ("false") positive results in mammalian cell genotoxicity assays. I. Choice of cell type", tak bych problém zvratu antioxidantů bral s velkou rezervou.

0
před 8 lety alena

No dobře, na nějakých českých serverech jako je zdravě.cz, nebo mtbs.cz, pohodovazeny.cz a další píší také o tomto efektu. Možná je to tak, jako když řeknete, že na každém šplochu je pravdy trochu. nikdo nemůžete prokazatelně říct, že uměle vytvořené vitamíny, nemohou být v přehnané míře škodlivé. Je prokázáno, že přemíra vitamínu C se vylučuje močí ven, ale přemíra jiných vitamínů, jako je např. A může organismus i poškodit. Tkže si stojím za názorem, že je lepší jíst ovoce a zeleninu prakticky v jakékoliv podobě, ale je to lepší, než nějaké doplňky stravy.

0
před 8 lety Stana

Myslím, že tu nikdo neříká,jestli syntetické vitamíny jsou prospěšné nebo škodlivé. Samozřejmě že v tomto ohledu jsou i studie prokazující, že synteticky vyrobené vitaminy způsobují alergie, nevstřebávají se tak jako přírodní a nemají takový efekt jako přírodní látky obsažené v přirozené potravině. Což je logické protože v komplexní potravině je tisíce účinných látek působících společně. Kdežto jedna izolovaná látka nemusí mít žádný účinek. Ale asi byste měla upřesnit co je pouze převzatý text, který pro zamyšlení jste zde umístila a co váš názor. Protože píšete. že "Žádný doplněk stravy vám nevyřeší váš zdravotní problém." s čímž nesouhlasím.

0
před 8 lety tereza.lebl@

Já se přikláním k tomu, jak už bylo výše řečeno, že pokud se po informacích ohledně potravinových doplňků vyloženě nepídíte, váš celkový dojem z užívání potravinových doplňků může být hodně zkreslený. Jde o to, že farmaceutická lobby je velmi vlivná. V této branži se točí strašně moc peněž, takže nejenže je člověk masírován klasickou reklamou, ale také podprahově je na něj útočeno i v lékárnách a dokonce u lékařů. Prostě peníze zaplatí přední pozice, letáčky, atd, jednostranné semináře pro lékaře, lékárníky. A farmaceutická lobby určitě nemá zájem na tom propagovat doplňky stravy. Pochopitelně i některé doplňky stravy jsou silně lobbovány...Nicméně zpět k diskuzi, podle mých zkušeností jsou prostě některé doplňky stravy opravdu prospěšné, jiné naprosto k ničemu. Obecně platí, že více učinkují přírodní produkty, kde jsou účinné látky přirozeně doplněné o tzv. ko-faktory, které zesilují jejich účinek. Já jsem - coby bývalý sportovec - byla např. trénovaná na Pangaminu, což je zcela přírodní produkt (sušené pivovarské kvasnice) - B-komplex. Dříve - kdysi - jsem používala samotný - nyní jsem se k němu vrátila a používám ještě obohacený o beta-glukany (pangamin glukavin). Paradoxně i když různí sportovní, ale i klasičtí lékaři ho doporučí, jak to není masírované reklamou a další podporou, tak prostě není vidět. Škoda - ale to je život. Naše pediatrička, a nic proti ní, má prostě spousta letáčků od produktů renomovaných a hlavně vlivných výrobců...

0
před 8 lety MartinSX

Delfín rika....jezte rybicky :D

Jinak k tematu. Vitaminy a lecktere doplnky jsou vyrabeny na komercnim principu, tudiz zisku. Ne vase zdravi, ale vase prachy chteji.
Jsou tak vychcany¨, ze ani lekarnikum nerikaji pravdu. Pac farmaceutika vladnou svetem. (spolu s drogama, zbranema a vacicema)

Doplnky jsou dobre, ale museli by byt podany dobre. Napr. Vit. C v pripade nachlazeni atd, by mel byt podan bez prirozene kyselosti aby nenarusoval zaludecni sliznici. Vhodna forma je Ester Cecka a ruzne prekurzory o kterych se nemluvi protoze je to moc slozite. Jenze to by baleni stalo (ono stoji) 400kc ne 150 jako u celaskonu apod.

Lepsi je rict ovcim..tady mas vitamin C ten je dobrej na vsechno. To, ze se da upravit do 20ti dalsich forem priblizujicich se naturalni ceste, je vedlejsi. To by stalo moc investic a ovce by to stejne nekupovali.

Takze zaver?

Koupenim umelych vitaminu zuzitkujete ve svem tele hodne malo, je to relativni a na kazdeho jinak pusobici. Tudiz se zelenina a ovoce fakt vyplati.

Tim ale neodsuzuji doplnovani v pripade zvysene potreby. Chce to nakombinovat latky a suplementy ktere si navzajem pomahaji ve vstrebatelnosti(cecko se zelezem atd).

Konkretne se da mluvit jen o tom co mam vyzkousene na sobe. A co jsem viditelne pozoroval. To jest pohyb, vitamin C, kofein, alkohol, zelezo a dalsi latky. Prevazne latky rostlinného puvodu jsou znat. U tech vam reknu na 100% ze jsem citil jejich ucinek. U Dcka, Bcka, kloubnich preparatech a dalsich nevim. Nejak sem nepoznal ze by mi neco delali. :D Ale v zime urco vitaminy a doplnky sypu. :) Akorat ze ty drazsi vegetariansky. Kdyz uz nic, tak aspon vim , ze jim kurkumu, pac ji tam opravdu vidim a citim. Misto syntetickeho nosice. Vysvetlim nize.....

0
před 8 lety MartinSX

Tohle je slozeni Multivitaminu gs...

Hydrogenfosforečnan vápenatý, plnidlo (mikrokrystalická celulóza, sodná sůl karboxymethylcelulózy, sodná sůl karboxymethylškrobu), oxid hořečnatý, kyselina askorbová, síran železnatý, protispékavá látka (stearan hořečnatý), nikotinamid, oxid zinečnatý, D-alfa-tokoferol acetát, echinacea - extrakt z kořene 4:1, extrakt ze semene vinné révy, D-pantothenan vápenatý, beta-karoten, retinol acetát, thiamin hydrochlorid, riboflavin, pyridoxin, hydrochlorid, cyanokobalamin, cholekalciferol, fytomenadion, biotin, kys. Listová, jodid draselný, seleničitan sodný, síran manganatý, chlorid chromitý, glukonan měďnatý, molybdenan sodný, lutein, potahovací látka (hydroxypropylmethylcelulóza, mastek), barvivo (oxid titančitý).

Tohle vege kapsle...

zelatinova kapsle rostlinneho puvodu, zbytek jen latky ktere jste chteli koupit a potrebujete


:D To je rozdil co?

Jen ta kapsle je vlastne neco co jakoby nechcete, nebo nepotrebujete. Zadne protispekave latky jako mastek a spol.
Akorat ze vas prijde na 500kc za kuru na mesic.
Pricemz ten chemickej koktejl 400kc asi na 4 mesice.
Proste 3kc za tabletu "chemie" a asi 8kc za tabletu natural. Pricemz ty natural berete 2ks tzn. 16kc za den oproti 3kc za den.

0
před 8 lety Pipoš

To Alena:
Citovane ceske servery prece nemuzete brat jako solidni informacni zdroj. Tam si kazdy napise, co ho napadne, anebo chybne prelozi ze stejne pomyleneho anglickeho originalu. Pokud chcete argumentovat, je treba pracovat s tvrdymi daty a primarnimi prameny.

Kazda latka v nadbytku je zdravi skodliva. Rozdil mezi lekem a jedem je jen v davkovani. Takze z tohoto hlediska mate samozrejme pravdu, ale tento fakt je podle meho nazoru natolik banalni, ze jej neni treba dale diskutovat.

Samozrejme, ze je lepsi si zajistit prisun cerstveho ovece a zeleniny nez jist pataky, ale o tom se tu diskuze nevede.

To MartinSX:
Nesdilim vas optimismus - opravdu si myslite, ze existuji hodni a zli vyrobci multivitaminu. A ze tem zlym jde jen o zisk a tem hodnym jen o nase zdravi? Jam myslim, ze kdyz nekdo neco prodava, tak mu jde predevsim o zisk.

V zaludku je volna kyselina chlorovodikova, pH cca 1-2. pKa kyseliny askorbove je 4,1. Cili v porovnani s tou HCl je k.askorbova opravdu SLABA kyselina.

Zelatina rostlinneho puvodu NEEXISTUJE.

0
před 8 lety MartinSX

PIPOŠ:

Vezmu to odzadu:
1)
Zelatina rostlinneho puvodu EXISTUJE. A nejen , ze existuje, ale ja vam ji klidne zaslu na dobirku a muzete si provezt rozbor. (aby jsme se nemuseli dohadovat ano/ne)
To pisete jen tak pro prdel, nebo to opravdu neznate? :D vubec to neberte jako navazeni se do vas. Vy jste reditel chemičky? Ze popirate existenci kapsle, gelu, rosolu a ja nevim ceho na bazi zele rostlineho puvodu?

To potom nevim jak se mi dari v laboratori mnozit orchideje, kdyz zrovna ony potrebuji zelatinu zasadne rosltinnou. :) No asi chyba v matrixu. :)

Ne konec srandy, fakt jde vyrobit na bazi flory nikoli fauny.

2)
K Vitaminu C alias kys.ask.:

No jeste aby nebyla oproti HClaq slaba kyselina. To uz si delate fakt prdel? :D Jde o prekyseleni C-eckem, ne o zabiti , nebo naleptani zaludecni steny. Vy proste za kazdou cenu chcete nekoho opravovat nesmyslama. Typicky ceske.

Ester C-ecka ma hodnotu PH neutralni (to je novinka co?) Tudiz vase klasicka kyselina akorbova s vami udanou hodnotou kyselosti bude v davkach cca 2000 mg pro nekkoho asi dosti zaprah na travici ustroji. Umrit z toho neumreme, ale takove paleni zahy take nic moc.

3)
V tomto uz s vami souhlasim, fakt neverim , ze jsou hodni a zli prodejci a vyrobci.
Ale Holt mi nic jineho nezbyde, nez slepe verit, ze snad ten registr Kosher vyrobku je pravdivy a nepodplaceny. Lepsi nez jist zrovna ty, co maj jen logo sve firmy a malym pismenem kilo hnoje.

Neberte to utocne,omluvte hrubky a diky za reakci. :)

0
před 8 lety MartinSX

PIPOS:
Jeee ted jsem si vsiml, ze jste zena. Tak se omlouvam za zmenu pohlavi a priste zvolim jemnější pismenka. :) pardoon :)

0
před 8 lety karča

Martin: se bavim, fakt:-)))

0
před 8 lety MartinSX

Karča: No jo no asi nema rada delfíny :D

Hele kde mas mouchu? :D

0
před 8 lety karča

čumíš, co? tos nečekal, že ji fakt vyplaším:-)))

0
před 8 lety MartinSX

No fakt, že cumim :D Ale nefandim si. Urcite to nebylo mnou.
Sice jsem si znicil uz 4 monitory, jak jsem ji tu neustale mlatil a strilel. Ale jinak dobry :D

0
před 8 lety MartinSX

Tu mouchu myslim, ne tu pani...

0
před 8 lety karča

:-DDDD Hlavně, že jsme k tématu:-D

0
před 8 lety MartinSX

Ale jsi sikovna :D Ja ji plasim pul roku a ty to zmaknes behem jednoho dne... Budu te sledovat, abych se neco priucil. :)

0
před 8 lety Pipoš

Pro Martina:

Naivne jsem ocekaval, ze jako muz uzivate spravne pojmy. Ale protoze nejpojmenovavate veci spravnymi nazvy, tak si nerozumime. Samozrejme, ze existuje mnoho zelirujicich biopolymeru rostlinneho puvodu (agar - ten zrejme pouzivate na vase orchideje, karagenan, karubin, atd.). Ale ZELATINA je neco jineho a je opravdu jen a pouze zivocisneho puvodu.

Ad kyselost: Je treba si uvedomit, ze disociace slabe kyseliny je rovnovazna reakce. Takze kdyz kyselinu askorbovou rozpustite v kyselem prostredi, tak sama nemuze disociovat protoze rovnovaha je ovlivnena prave tim nadbytkem volnych H+ a posunuta zcela "vlevo" ve prospech nedisociovane formy, cili kyselost askorbatu se nemuze projevit. Pokud nekdo spatne snasi k.askorbovou, tak samozrejme muze pro nej byt prospesne ji uzivat v derivatizovane forme. Ale prekyseleni podle meho nazoru nehrozi.

Jak jste prisel na to, ze jsem zena? Ja myslel, ze ne :-) Vy diskutuje s zenskyma jinym zpusobem nez s chapy? To vubec neni genderove korektni! :-)))

0
před 8 lety Adam

www.zumail.cz/jsemzuu/dc21054b8fda9510

0
před 8 lety MartinSX

Pipos:

1)
Neni co dodat, napsal jste to dobre. Ja jsem si presne myslel, ze to bude tim slovem. :) Ale zas tak dobre jeho definici neznam, abych si to uvedomil vcas.
A ano morska rasa je jednim ze zdroju pro jeji vysokou gelujici schopnost pro toto pouziti.

Jen neuznavam, ze se kyselost nemuze projevit. Reakce a pravidla chemickych reakci je jedna vec a jedinecnost kazdeho znas a chovani bunek druha. Tzn. ne vzdy se muzeme spolehnout pri tolika procesech a latkach v nasem tele, ze toto plati na 100%. Ale to uz zbytecne prehanim. Nic s cim bych nesouhlasim jste vlastne nenapsal.

Ano diskutuji jinak s zenami nez s muzi. Asi prirozena vychova me matky :) Mam k nim vetsi uctu, jelikoz jsou snaze fyzicky napadnutelne. :) A nepouzivam proti nim vulgarismy.

Pohlavi sem vam zmenil na zaklade emailu...ktery jsem videl. Tak se omlouvam. Nedopatrenicko male :)

0
před 8 lety karča

kurňa pipoš, tak jsi chlop nebo baba?:-)))

0
před 8 lety MartinSX

To nikdy nezjistime Karčo :D Internet jest clona cerna, kde zadna pravda neni verna. :D

0
před 8 lety Danah

Podle mě jsou mnohé doplňky stravy dobrá věc. Mě se osvědčily vždycky víc minerály než vitamíny, a když vím,že pomáhají, nezříkám se jich. Jen je nutné zase číst složení. Pokud je na prvním místě uvedena protihrudkující látka (to jsem přečetla u zinku a kyseliny listové od jistého výrobce, a také u některé stévie) radši pryč od toho.

0
před 7 lety Veronika

Já bych je až tak všechny neodsuzovala. Já beru přírodní doplňky stravy od české firmy a když je beru opravdu poctivě a pravidelně někdy i několik měsíců, tak mě zatím ještě nezklamaly. Moc mi pomohly s kloubama a imunitou a přitom by se řeklo ,,Jen doplňky stravy".

0
před 7 lety KaterinaBlum

Souhlasím s tím, že doplňky stravy určitě nejsou životně důležité a zároveň bych ráda řekla, že někteří lidé si špatně vykládají výraz "doplňky stravy" a myslí si, že to tu stravu nahrazuje.. já souhlasím s teorií, kterou mi řekla má nutriční terapeutka a to, že pokud tělo dostává živiny z jídla, což znamená jíst pravidelně vyváženou stravu, doplňky nejsou potřeba a jsou čistě dobrovolná věc, tělo je nepotřebuje...ale samozřejmě, každý organismus je jiný a někdy prostě pestrá strava nestačí, tělu to prostě nestačí a pak je třeba živiny doplnit jinak a k tomu právě slouží doplňky stravy :) toť můj názor :)

2
před 7 lety Sunriska

Přirozená strava by měla být naším lékem..A ne chemicky vyrobené živiny, byť se tváří sebevíc přírodně!

0
před 7 lety KaterinaBlum

Souhlasím se Sunriskou :)

0
před 7 lety Stana

Jo jo mělo by to tak být. Bohužel ani vypěstované ovoce, zelenina a další plodiny nemají živin tolik jako před 20 nebo 50 lety a půda na které se pěstují již také ne. Nicméně stále tvoří základ našeho zdraví. Doplňky jsou někdy potřebné, ale jejich vstřebatelnost a účinnost je dost individuální. Musí se prostudovat složení. Takovým doplňkem stravy je třeba i bylinkový čaj, nebo kopřivový, který je můj oblíbený na detoxikaci.

0
před 7 lety KaterinaBlum

Stana: máš recht a o kopřivovém čaji už jsem taky slyšela, jak to chutná? já nikdy neměla odvahu to vyzkoušet :D já na detoxikaci, no vlastně ne jen na tu, ale také prostě proto, že mi chutná piju zelenou kávu :)

0
před 7 lety Stana

Chutná velice dobře slazený medem, ale musí se s ním trochu opatrně, jelikož snižuje krevní tlak, a při konzumaci 3 šálků a více by dělal lidem s nízkým tlakem problém:)

0
před 7 lety Eliik

Doplňkům stravy - vitaminům a minerálům - fandím. Nejsem sice zastánce syntetiky, ale nevěřím, že v dnešní stravě ( a to se stravuji zdravě ) je všeho dostatek. Složení si ale vždycky nastuduju. Užívám pravidelně vitamin C, vitaminy skupiny B a magnesium. Vitamin C beru od října a nachlazení se mi vyhýbá, také se mi zkrátila doba menstruace. Chystám se na Zinek. Totiž přesto,že zobám dýňová semínka kvalita mých vlasů je tragická...Tak uvidíme... 

0
před 7 lety lucie

mě se osvědčila chlorela, ostropestřec mariánskolázeŇský a fakt takový ty přírodní kde neni žádná chemie,dají se koupit třeba TOP 10 na odkyselení organismu, složení:chlorela, ginkgo, kurkuma, brokolice, celer, petržel, pastinák,mrkev, kapusta a želatina, to je vše v kapsli a je to český výrobek, změřim si pak PH a jsem hned zásaditá

0
před 7 lety Jana

Doplňky stravy jsou prospěšné a nedám na ně dopustit. Ale musíte vybírat přírodní a vyhýbat se syntetickým. Mám zkušenosti s doplňky Cosmoterra, které jsou 100% přírodní. viz http://shop.peknyzivot.cz/Doplnky-stravy/

0
před 7 lety Hana

Proč někdo nenapíše o přípravcích jako jsou Cell tech. Samá doporučení, ale pouze od výrobců nebo obchodníků.
Pokud si najdu v odkazu názor lékaře, tak prostě nefunguje. Patří tyto doplňky mezi anabolika?
Nikde se to nedozvím. Děkuji

0
před 7 lety Stana

Zkuste zapátrat po info, pokud vás výrobky zajímají, tohle není odborný informační portál, kde by byla povinnost vyhledávat na dotazy odpovědi. Pokud odkaz na lékaře nefunguje, patrně lékař ani neví, že byl použit jako reklama. Nebo to ví, ale o kvalitě výrobků není přesvědčen a poskytl jméno jen reklamě za peníze, což je nyní velká móda. Známé osobnosti v reklamách vidíme často, i na potravinové doplňky, jenže většinou je to pouze byznys.

0
před 7 lety Deny

Myslím, že v dnešní době již nestačí jen jíst zeleninu a ovoce - podívejte se jak to v obchodech vypadá s kvalitou - často se ovoce sbírá nedozrálé aby déle vydrželo a skladování? Doplňky stravy ano, ale čistě přírodní bylinné produkty. Po mé zkušenosti již nehodlám polykat ani žádné tablety - pro mne je ideální tekutý stav. Takže teď jsem naprosto spokojená a mám vyřešeno spoustu zdravotních problémů. Nesmíme ale zapomínat, že u doplňků stravy jde především o prevenci.

0
před 7 lety Jana

Z potravinových doplňků užívám rybí tuk v kaslích, pomáhá mi to na akné. Potom ještě zinek, který mi taky zlepšuje vzhled pleti. Jelikož chodím darovat krev a skoro pokaždé mi lékařka říká, že ho mám málo, tak beru i železo. Ale to většinou jenom určitou dobu před odběrem. Snažím se to dohnat stravou,ale asi se mi to nedaří. No a ještě užívám probiotika biopron - na posilnění imunity a na zlepšení trávení, které mě občas trápím. Myslím, že to nijak nepřeháním, ale tohle mi konkrétně pomáhá

0
před 7 lety Sunriska

Než se pustíte do konzumace chemických výživových doplňků, doporučuji ujistit se, jestli vám daný minerál či vitamín skutečně chybí. Rozbory krve dělají v každém větším městě, sice za to musíte zaplatit, ale mít jistotu se určitě vyplatí! 
Víc jak rok jsem na vegetariánské stravě a nechala jsem si zjistit krevní obraz (diferenciální), obsah železa, bílkovin a vitamínu B12. Za celý rozbor jsem dala cca 370 Kč (B12 je nejdražší - samotná stála 250). Vzhledem k tomu, že do zdravotnictví nevkládám žádné jiné peníze, jednou za rok mi to za jistotu, že mám vše v pořádku a že své tělo vyživuji správně, opravdu stojí..:) 
A pokud by mi byl zjištěn např. deficit železa, už by mi nezbývalo než se také poohlédnout po doplňcích..Už nyní se maximálně prostřednictvím stravy snažím, abych si udržela správnou hladinu železa. A evidentně se daří..:) Jinak bych se určitě poohlédla po nejpřírodnějších preparátech..
Dnes je trh přesycen tolika výrobky, které nás jednoznačně přesvědčují, že právě ten a ten doplněk je pro nás to nejlepší..Je proto čím dál složitější se ve všech zorientovat. Často tak sáhneme po těch, které jsou nejvíce propagované. Ovšem nadnárodním farmaceutickým firmách rozhodně nejde o naše zdraví, ba právě naopak...

0
před 7 lety Jana

A co Vám ze stravy nejvíc pomáhá, abyste měla dostatek železa? Já se snažím jíst častěji maso i luštěniny, ale i tak  pokaždé z darování krve odcházím s krabičkou aktifferinu.Vím, že je dost železa ve vnitřnostech, ale ty bych vážně nezvládla jíst. A ten rozbor krve si necháváte dělat kde? V nemocnici nebo to dělá třeba i praktická lékařka??

0
před 7 lety Sunriska

Jsem vegetarián, takže maso a vnitřnosti pro mě neexistují..:) Každé ráno hned po probuzení smíchám ve vodě lžičku třtinové melasy a to vypiju. Melasa obsahuje hodně vápníku, hořčíku a právě také železa, které se nejlépe vstřebává dvě hodiny po probuzení. Téměř každý den baštím nepražené kakao, které je také velmi bohatým zdrojem železa. Posypu si ho buď na pohankovou kaši, nebo rozmixuju s oříškovým mlékem a vypiju. A zbytek nejspíš získávám z luštěnin, obilovin, ovoce a zeleniny. 
Samozřejmě získávání železa z rostlinné stravy je daleko složitější než z živočišné, jelikož se vstřebává z daleko menší účinností. Železo se vstřebává ve střevech, proto je důležité si je řádně pročistit nejlépe dlouhodobými půsty nebo nejrychleji (sice trochu drastické) - pomocí klystýrů. 
Na rozboru jsem byla na speciálním odběrovém místě, které je přímo součástí biochemické laboratoře. Výsledky jsem měla už za 5 hodin. Pokud takové místo ve vašem městě nemáte, tak to určitě půjde v každé nemocnici. Zkuste se poptat, nebo si zadejte na internetu odběry krve a vaše město. Přeju hodně zdaru!

0
před 7 lety Lada

Jak to tady čtu, tak se nestačim divit....asi se moc hlidame :)... moje babi 96 let...cely zivot na cerne kave a suchem chlebu samozrejme v ". vitaminy a dolpnky stravy nejedla... neni to opravdu jen ten tlak, ze bychom se meli hlidat? chapu vegany a vegetariany, tam je to se stravou problem, ale nasi predkove taky nic moc pestra strava :) vse je tlak firem, ze vlastne nejsme v poradku a nejime zdrave a kvalitne :)

pro Janku...nechej si vysetrit streva ;) tenke strevo ;)

0
před 7 lety Martin Vozka

Lado " chapu vegany a vegetariany, tam je to se stravou problém". Jsem vegan dva roky, předtím chvíli vegetarián. Žádné doplňky výživy nepoužívám. Tak rozmanitou stravu, jako mám za poslední dva roky jsem neměl za celý život. A se stravou problém rozhodně nemám. Vše co člověk potřebuje, najde v rostlinné stravě, co nenajde přímo v rostlinné stravě, to si umí tělo vyrobit. Že veganům, vegetariánům něco chybí je rozšířený blábobol, Jíst nezdravě se dá samozřejmě i vegansky, ale to už je o něčem jiném.
Takové kraviny, jako dotazy, kde berete bílkoviny, vápník, B12, kolagen na chrupavky, atd., už mám za sebou. Odkazuji vždy na to, ať se jdou zeptat slonů, krav, opic, a ostatních veganských tvorů.
Mimochodem, člověk jí maso převážně z býložravců, protože obsahuje všechny látky, které zvířátko dostalo do těla z rostlinné stravy. Kdyby člověk jedl jen striktní predátory, velmi rychle by byl podvyživený. Ale striktního masožrouta neznám. I ten predátor jednou za čas potřebuje nějakou tu bylinu. http://maso.skrabalek.cz/

0
před 7 lety lucie

nejlepší zdroj vstřebavatelného železa je prý v melase, nebo aby se nejvíc vstřebalo tak jíst maso s polu se zeleninou a tmavým chlebem,jinak užívání železa v tabletách tělo neumí přijmout a využít takže se může ukládat tam kam nemá viz kniha co nám chybí 

0
před 7 lety Sazina

jako doplněk jsem loni na podzim použila 100% rakytníkový olej ..  3 měsíční kůru .. a letošní zima mě zatím minula bez jediného nachlazení či jiného problému.. zlepšila se pleť, vlasy nehty, zažívání ...
.. chodím každý měsíc darovat plazmu.. takže si pravidelně kontroluji krevní obraz.. vždy jsem byla na "hraně" (limit pro odběr je prý 125 .. pořád jsem se pohybovala 127-128, takže pořád nějaké tablety železa a nepomáhalo) ..... při užívání rakytníkového oleje jsem skočila na 134 a tam jsem stále.. ted se na tom držím i lehkou změnou stravy ..přidáním "zdravějších" věcí do jídelníčku  .) jáhly, bulgur, více luštěnin, ovesné vločky,. atd.
ale loňský podzim mi rakytníkový olej moc pomohl.. trávila jsem cca 10 hodin v práci skoro každý den.. včetně víkendů.. a přežila jsem celkem bez újmy .. to mi potvrdila i kontrola krevního obrazu na plazmě :o) a můj subjektivní pocit byl.. že jsem měla stále energii.. se zdravějším jídelníčkem jsem začala až později .. právě proto, že mně překvapilo co dokážou některé věci o kterých se doslechnete náhodou .. :)

0
před 7 lety berusinnnka

ahojky, taky používáme rakytníkový olej - my konkrétně tento - http://www.noventis.cz/rakytnikovy-olej-vitamin-d, který je dobrý i pro děti, a i já musím říct, že pozorujeme pozitivní účinky. Nejsme nemocní a nachlazení téměř neznáme...

jo a čerpat z wiki a spoléhat na ni jako na 100% důveryhodný zdroj, to opravdu nejde :-)

-1
před 7 lety Lukáš

Ahoj, já papkám doplňky stravy každý den - stojí pár korun, a mám dobrý pocit, že dělám něco pro svoje tělo, kterému dávám pořádně zabrat **6** Takže pravidelně alespoň Céčko, ale jinak kupuji např. kapsle s Rybím olejem (ne, nesmrdí po rybách **6** ), nebo Rakytníkový olej. Moc lidí to nezná, ale poradili mi to přátelé, a je to super. Kupuji buď v lékarně, nebo na internetu ( také http://www.noventis.cz/produkty-imunita ). Hezký den :-)

-1
před 7 lety slecnabarevna

Ahojky, já jsem celkem skeptik, co se týče doplňků stravy, ale trpěla jsem bolestmi kloubů z hodně aktivního života a nechtěla jsem se svých sportů vzdát. Začala jsem na doporučení známého doktora brát Colafit a fakt si ho nemůžu vynachválit. Pokud máte taky problémy zkuste. 

0
před 7 lety alzbeta.66

Ahoj lidičky,máte někdo zkušenosti s Chlorellou nebo Mladým ječmenem? Má to fakt takové účinky, které se o tom říkají? Jaké jsou vaše zkušenosti? 

Díky 

0
před 7 lety Martin Vozka

Mám  zkušenosti z chlorelou v tabletkách. Myslím, že jsou i s tím ječmenem fajn, ale že se jejich účinky, stejně jako všech doplňků stravy, přeceňují a tudíž jsou i předražené. Využíval jsem balení chlorely za cca 300 Kč a nic jsem na sobě nepozoroval (krom jiné barvy stolice :-) ). Nestal jsem se ani krásnější ani zdravější. Možná je to proto, že už si vybírám všechno své jídlo a snažím se dělat si správné návyky (a proto jsem krásný i zdravý už tak :-D ), v tom vidím větší smysl.

0
před 7 lety Sunriska

+alzbeta.66O zelených potravinách už je zde několik diskuzí...

0
před 7 lety alzbeta.66

Aha:) tak to bude třeba tím, že jste zdráv? :) :) to budte rad :) 
A je rozdíl od koho Chlorelu, jecmen koupim?
To se omlouvám, ja jsem nic nenasla, moc v tom nejsem zběhlá :( 

0
před 7 lety Martin Vozka

+alzbeta.66
Ale to je to, co chci říct... Musíte se snažit být zdravá ;-). A tohle není o doplňcích. Jsou to jen "doplňky STRAVY", takže mnohem větší význam má (pokud jste nemocná) změnit tu stravu a hlavně špatné životní návyky. Neexistuje zázračná pilulka, která vás udělá zdravou. Zdraví je odrazem celého komplexu věcí od sebelásky, přes stravu, vyrovnané vztahy až po celkovou psychickou pohodu. Když si tohle hodíte do pohody, nebudete nemocná. Je to "dřina" :-), ale jen na tom má smysl makat. Všechno jiné je jen zbytečné tahání peněz z kapsy, které velice nikam nevede. Jen vysvětluji svůj pohled a už vás nechám :-D

0
před 7 lety Fr. Gulasz

Jak napsal přede mnou již Martin: Jsou to jen "doplňky" stravy. Nelze na nich stavět jídelníček :-) Také je pravda, že jsou některé vytvářené synteticky (resp. obsahují uměle vytvářené složky) a to samozřejmě je špatně.

Já jsem "zakotvil" u doplňků od kanadské společnosti Lifestyles, lavně u Intry, což je přírodní produkt, který obsahuje výtažky z bylinek. Je velmi zajímavý i svým vznikem, nechce se mi ale to tu dlouze rozepisovat. Dá se to vygooglit: bylinky Intra Lifestyles.

Hezký web je taky tento (nevím, zda se mi podaří dát správně odkaz): http://www.bylinky-intra.net/bylinky-v-intre.html

0
před 7 lety renata.vlckova2

alzbeta66:
Dobrý den Alžběto. Já mám i s jecmenem i s chlorellou velmi pozitivni zkušenosti. Je to doplnek stravy sice, ale funguje to. Mě to pomohlo na spoustu věcí. 
A od koho, pro mě docela ano, prošla jsem toho docela dost, nakonec jsme se ted ukotvila u odebírání u Puntury.

0
před 7 lety alzbeta.66

Dobrý den, děkuji za doporučení. Dívám se ted a to je to: puntura.eu?
Nebo to je něco jiného? A to se objednává z tama? Nebo mají někde obchod?

0
před 7 lety renata.vlckova2

Není zač ;)

JJ to jsou jejich stránky, odkud jsi to můžeš přímo objednat. Je to pohodlnější a rychlý. 

0
před 7 lety alzbeta.66

ne děkuju, fakt. Tak jsem si to zkusila objednat. Takže uvidím no. Jsem zvědavá.

0
před 7 lety kolackova

Martine Vozko, naprosto s Vámi souhlasím!

0
před 7 lety Jindra

Mě při příšerné nemoci s tak prostým názvem (DNA) zachránil Enzycol. Takže pokud má někdo taky problémy doporučuji.

0
před 7 lety Míša


Já zastávám názor, že kvalitní a přírodní doplňky stravy jsou dneska víc než potřeba, aby tělo správně fungovalo. Samozřejmě, že samotné vás nespasí..Jak už tu bylo psáno – bez vlastního přičinění to nejde. Je potřeba taky pohyb a kvalitní strava, prostě celkově dobrý životní styl…Hodně lidí žije ve stresu, jí umělé potraviny plné toxických látek.  Tudy cesta ke zdraví určitě nevede. A jestli má někdo pocit, že stačí jíst dostatek ovoce a zeleniny, tak to už dávno neplatí. Plody ze super a hyper marketů se sklízí nezralé, dozrávají narychlo v organických roztocích nebo umělé atmosféře, mnohé vůbec neviděly slunce. A vitamíny? Kde by se tam vzaly.... Je dokázané, že nám chybí až 60% z doporučených živin…vitamíny, minerály, stopové prvky. Proto, aby se tělo dokázalo bránit vší té chemii kolem nás, je potřeba užívat pravidelně přírodní doplňky stravy. A přírodní proto, že na rozdíl od těch syntetických jsou mnohem kvalitnější, mají lepší vstřebatelnost, nedá se jimi předávkovat, nemají negativní vedlejší účinky. Co tělo nespotřebuje, to prostě vyloučí. Ony neexistují „zázračné“ byliny ani doplňky, ale když tělu dáte, co potřebuje…pak se někdy i ty zázraky dějí. Mluvím za sebe – roky jsem se trápila s chronickými záněty, než mi došlo, že doktoři to za mě nevyřeší, že musím začít u sebe. Změnila jsem stravu, vysadila hormony a dala se cestou bylinek. A opravdu od té doby je klid. Tu správnou cestu musí ale najít každý sámJ  www.zdravicko-harmonie.cz

1
před 7 lety Martin Vozka

+Míša:) Hodně pravdy je ve vašem příspěvku, ale to, že nejsou v ovoci a zelenině vitamíny a minerální látky není pravda. Ano za poslední léta je země vyčerpaná a těch vitamínů a minerálních látek je tam méně. Nicméně je jich tam pořád dost, že když člověk jí správně, aby se nemusely doplňky stravy používat. Ono v těch přírodních doplňcích se taky odněkud ty vitamíny a minerální látky musely vzít. Ideální stav je mít svou zahrádku a pěstovat si vše sám, ale to jaksi všichni nemůžou. Nehledě na to, že i v těch doplňcích stravy je těch účinných látek většinou pomálu a některé jsou vyloženě jen módní záležitost a nafouknutá a hlavně předražená bublina (viz zelený ječmen). Kde se v něm berou ty zdravé látky, když je vše tak zničené? 
Já proti doplňkům stravy jako takovým nejsem, jen si myslím, že nejsou tak účinné na to kolik stojí.

2
před 7 lety kolackova

Kvalitní přírodní doplňky stravy jsou zřejmě dobrá věc, jen mám někdy pocit, že lidé pod  vlivem reklam kupují, aniž by věděli, co vlastně potřebují. Já sama jsem kdysi bezmyšlenkovitě kupovala produkty od různých firem a nějak jsem neměla pocit, že bych lépe fungovala. Na kladné recenze anonymních uživatelů nedám, protože jsem přesvědčena, že spousta kladných ohlasů je firemních za účelem max. prodeje a zisku. Pro mne jsou produkty navíc velmi drahé a nemohu si je dovolit kupovat každý měsíc a to nepiji, nekouřím, s důchodem se snažím rozumně hospodařit. Takže mně nezbývá nic jiného, než se snažit o vyvážený jídelníček a udržet si pohybovou i duševní aktivitu, abych ve stáří co nejdéle aktivně fungovala. Jinak také si myslím, stejně jako Martin Vozka, že je většina produktů předražena a těch účinných látek je tam poskrovnu.

2
před 7 lety Slunew

je to pořád dokola, když budu kvalitně jíst - získám vše co potřebuji a nemusím jíst doplňky. je to jen naše "lenost" a nebo "nechuť" - vždyť tak 10 odkazů výš pěkný důkaz - "....jím rybí olej v kapslích...nesmrdí po rybách..."  nebo "....jsem ve stresu a hodně pracuji..." zase jen naše volba - vždy se dá zmírnit, relaxovat a hlavně jíst kvalitně - a to, že kvalita stojí není zas až taková pravda - jednak se toho díky kvalitě (vyššímu obsahu všech prospěšných látek méně těch balastních) dá snít té potraviny méně a pak když se nebude kupovat ta hotová, ale jen suroviny a doma si to udělám, tak to taky vyjde levněji....Zde by se mohl někdo ozvat s časem....upřímně, zase jen výmluva, nejprve to zkusme...nesnáším vaření, přesto vaříme ze základních surovin a většina běžných jídel netrvá příprava déle jak 30 min (pokud tedy nepeču blok masa - my jsme masožravci)...

0
před 7 lety Martin Vozka

+SlunewSouhlas. 

0
před 6 lety Bajecnazenska

Doplňky stravy jsou neskutečně důležité, a to nejen pro vás, ale i pro vaše děti, je však důležité jim podávát jen ty správné a nutné. Které to jsou se můžete dozvědět v následujícím skvělém článku! http://www.bajecnazenska.cz/rodina-a-deti/doplnky-stravy-deti-vhodne/

2
před 6 lety Slunew

Jsou důležité minerální látky, vitaminy, esenciální aminokyseliny, nenasycené mastné kyseliny..... ale ne potravní doplňky ... v je to I v tom článku ...je tam doporuční potravin a vysokým obsahem potřebných látek, ale to nejsou potravní doplňky....a pět zopakuji již výše napsané - le-li skutečně vyvážená strava, obsahuje vše, co potřebujeme a tak potravní doplńky nejsou třeba

0
před 6 lety Pitriska

Ahoj, já nevím, jestli doplňěk stravy může někoho zachránit. Jsem vůči nim skeptická, ale je fakt, že to jsem byla ke všemu, co by mohlo urychlit hubnutí. A mile mě překvapilo, když se mi povedlo jen tak z hecu s kamarádkou zhubnout díky 5 denní dietě dokonce víc než ji. Podle mě to nastartuje dobře metabolismus a pak to jde téměř samo. 

0
před 6 lety Gerda

Ahoj, chtěla bych se zeptat na jednu otázku ohledně hubnutí. Nemá někdo zkušenosti s TRF čajem? Chtěla jsem ho zkusit, ale teď si nejsem jistá. Děkuji za jakoukoliv odpověď. Jsem zoufalá a nevím co dál :(

0
před 6 lety Tomáš

Jsem přesvědčen, že doplňky potřeba jsou. A souhlasím, že je lepší preferovat přírodní. Mám vyzkoušené české doplňky Sunkins. Doporučuju z vlastní zkušenosti hlavně InPure, je to opravdu základ.

0
před 6 lety isabela.krasna

Zdravím, mně se osvědčily tyto doplňky stravy: http://www.cinskamedicinatiens.cz/cinskelecitelstvi/eshop/36-1-CINSKA-MEDICINA. Vím, že je toho na trhu v dnešní době víc než dost, nicméně vím o mnoha lidech, kterým tyto produkty čínské medicíny vyřešily potíže. Každopádně se dají užívat jako prevence, protože ta je v dnešní době orpavdu důležitá! Můžu je jenom doporučit! :)

0
před 6 lety Slunew

pokud se chce někdo pustit do čínských bylin, bylo by dobré nejprve projít vyšetřením někoho, kdo má s čínskou medicínou něco do činění a ti pak umí přes TCM nechat namíchat bylinky a směsi - ať už k přípravě vývarů a výluhů nebo v tabletkách přímo pro vaši potřebu a cenově jsou srovnatelné )možná i levnější) než výše uváděné a hlavně jsou opravdu na míru.

0
před 6 lety karča

Ty ceny mi prijdou nehorazne drahe. Nesla bych do toho uz kvuli nim,odrazuje me to.

0
před 6 lety isabela.krasna

Je pravda, že jsou ceny dost vysoké, o tom žádná. Každopádně zdraví má člověk pouze jedno a když "jde do tuhého", koupily by ho lidé za cokoli... Je jasné, že na to každý není, ale když vidím dnešní normální medicínu, nic dobrého z toho nekouká... 

1
před 6 lety Martin Vozka

Musíte se snažit celý život o to, aby nešlo "do tuhého". Udělat si z toho návyky. Jiná cesta není. Penězi se z ničeho nikdy nevykoupíte.

0
před 6 lety isabela.krasna

Však to je jasné :)... Dnešní svět moc nenapomáhá tomu, aby byli lidé zdraví... Každopádně velkou část všeho si člověk ovlivní sám svojí životosprávou :)...

0
před 6 lety Harry

Mě pomohlo toto: http://www.gigalekarna.cz/produkt/aloelive-stava-z-aloe-99-7-2x-1000ml/, měl jsem problémy z usínáním, ale za pár dní to bylo pryč.

1
před 6 lety Martin Vozka

Problémy s usínáním jsou z 99% "problémy s životem". Nevyřešené vztahy, nedodělky v práci, ...

0
před 6 lety Anežka

Ahojky, dost často mám problém se záněty, zažívacími potíži a tak. Kamarádka mi řekla, že teď má být nějaká novinka v podobě doplňku stravy. Název byl nějak na S, ale vím, že obsahoval samé zajímavé látky. Například Serrapeptas a inulin. Nevíte někdo, jestli je k sehnání v lékárně případně neužívá to už někdo? 

1
před 6 lety Danah

Anezko, my tady do lekaren nechodime, tam nas jeste vylekaji. :-)) Staci vedet, jake jidlo je zdrave a jak dodrzovat pitny rezim. A tvrdim, ze tohle kazdy vi, jen na to kasle, pokud neni uplne zle. Nehledat v tom nic sloziteho a verit si.

0
před 6 lety Klára

Zdravíčko, neví někdo z vás něco o přípravku, který má být teď nějak nově na trhu? Byl mi doporučen hlavně kvůli skvělým účinkům enzymu Serrapeptáza. Je to látka, která by mohla pomoct s otoky. Název bohužel nemůžu nikde najít a to jsem si to psala na papírek,abych nezapomněla. 

0
před 6 lety slunew

Zadejte si do vyhledavace primo tento nazev enzymu a vybehne vam webova stranka primo o nem,vcetne o moznostech zakoupeni.

1
před 6 lety Martin Vozka

Skvělá sportovkyně a moc chytrý člověk, mluví mi z duše... I ty doplňky stravy tam zmiňuje.
https://www.youtube.com/watch?v=a2XmrQll51k

0
před 6 lety Janina

S tou serapeptázou je to ten Senzycol? Dnes jsem si o něm četla i na diskuzích jsem našla celkem solidní ohlas na to, že to je novinka. Má s tím někdo už zkušenost? A je to to, co je zmiňovano v příspěvku výš? 

0
před 6 lety Slunew

s enzymoterapií zkušenost mám, ale ne s tímto přípravkem....

0
před 6 lety Mišička

Já bych se třeba vůbec neobešla bez Enzycolu. Jsem vrcholná sportovkyně a měla jesm nějaké problémy s klouby, které mi právě tahle výživa pomohla dořešit a to mi doktor řekl, že končím s hraním. Což by byla moje smrt takže bych ty doplňky stravy zas tak nezatracovala.

0
před 6 lety Slunew

to je taktéž enzymatický přípravek :) . A vůbec nejúčinnější přípravky na klouby jsou t pro dostihové koně a myslím to vážně, znám několik lidí, co je berou a jsou spokojení, jak s cenou (podstatně vyšší účinná dávka než v lidských preparátech za stejnou cenu), tak hlavně s účinkem...možná to bude tou vyšší dávkou účinné látky....  

0
před 6 lety Johnny

Ja taky fandim prirodnim doplnkum stravy... holt v dnesni dobe se clovek casto vrhne na chemi a zapomina, jak jsme zili po tisice let bez ni...

Co vy na tohle: http://www.apitentorium.cz/extra-lor.php ?

0
před 6 lety radim

50 % obsahu nebo více je cukr, nevím jestli mám číst to složení dál.

0
před 6 lety Johnny

ono je tam v tom slozeni toho dost, treba ucinky kvetoveho pylu jsou pry dost napomocne v obdobi nachlazeni, viz treba: http://www.teta.estranky.cz/clanky/vcely5.html No a pak bylinne extrakty dubova kura, sipkova ruze, tymian, mesicek lekarsky... podle me v obdobi nachlazeni by to mohlo byt fajn.

0
před 6 lety radim

jn, proč si kupovat extrakty, když si můžu koupit cukr s extraktem...

0
před 6 lety Johnny

nevim, ja uz vyzkousel vsechno mozny (multivitaminy i "mono" vitaminy, bylinky, houby, ruzne "molekuly") a prijde mi, ze posuzovat produkt jen podle slozeni muze byt matouci... nejedna se jen o to, co tam je, kolik tam toho je, ale taky v jaky je to kvalite, cistote atd. Jako s brusinkama, clovek si da pytlik brusinek a se zanetem mocovych cest to moc neudela... pak si da par "piluli" s extraktem, kde je to nekolikanasobne koncentrovanejsi, a (ze sve zkusenosti) nejakou ulevu uciti...

0
před 6 lety Slunew

my používáme  sušené brusinky celoročně jako prevenci do jogurtů, kaší nebi jen tak - jsou pořád v misce na lince a když je nejhůř a přeci jen zánět přijde, tak sirup z brusinek, několikrát denně páčka a do dvou dnů je po problému ....

0
před 6 lety radim

Extrakty jsou určitě silnější, ale radši si dám pár kapek extraktu než cukr s exktraktem. A koukam, že lidi mají často problémy se zánětem močových cest?! Ten lepek si nedá pokoj no.

0
před 6 lety Dáša

Ahojky a co TRF? Zkoušeli jste někdo? Četla jsem v nějaké diskuzi že tenhle čaj od miss cosmetic je dobrý že podporuje spalování a metabolismus s ním jede mnohem líp. Hubnete s ním někdo? Myslíte že bych mohla i po menopauze? 

0
před 6 lety radim

Spalování podporuje pohyb.

0
před 6 lety mariemala7

Kdyz chodim cvicit tak urcite uzivam doplnek stravy jestli me to zachrani tak to pocitim ja sama :) me to zatim zachranuje :D

0
před 5 lety Monika

Já vůbec práškům nikdy nevěřila. Celý život jsem se zajímala o bylinky a tak... ale doplňky stravy teda beru.. cítila jsem se hodně unavená, trpím poruchou štítné žlázy tak sem si říkala že to bude tím.Ale doktorka mi řekla že ji mám v normě. A doporučila mi na únavu doplňky stravy a doporučila mi Magnesium B-komplex. Beru to ani ne rok, ale přijde mi že už tolik unavená nejsem, tak podle mě něco na těch doplňcích stravy přecijen bude

0
před 5 lety Slunew

máte v tom B6 - resp. všechny vit.skup B jsou zapojeny do metabolismu (spalování) sacharidů a tuků - resp. do jejich správného využití buňkou - tedy pokud zvýšíte příjem těchto vitamínů ve stravě -  jde to bez problémů i z normální stravy, tak se ta únava taktéž zmírní....a jinak předpokládám víte, že tento přípravek by se neměl brát v kuse, ale vždy tak max.3 měsíce a pak na chvilku vysadit...

0
před 5 lety Petra

Vážně? :-O  já doplňky stravy beru a nikdo mi nikdy neříkal že to musím nějak průběžně vysazovat? :-O

0
před 5 lety Slunew

jde o to jaké :)

0
před 5 lety Alena

Ahoj, chtela bych se tu poptat v jake forme uzivate doplnky stravy? :)

0
před 5 lety Janulina

Ahoj, no nejlepsi jsou asi ve forme tablet, kde je hodne vitaminu B, my tedy uzivame Magnezium b-komplex

0
před 5 lety Slunew

pokud chcete užívat minerální látky (vápník, hořčík atd.) nejlépe vstřebatelné a využitelné jsou v tzv.chelátové formě - což neznamená že to je tableta nebo nápoj - ale chemická struktura dané min.látky - bude to většinou uvedeno na balení...firmy se tím rády chlubí. Co se týká vitamínů - tak ty jsou lepší, pokud jsou z přírodního zdroje a ne čistě syntetické - hlavně vit.C.Pak taky některé látky nepůsobí zcela optimálně sami o sobě - tzn.třeba pokud používáte kolagenové přípravky kvůli kloubům, tak kolagen nefunguje bez vit.C. To samé selen a vit.E bez vit.C taky nefungují úplně optimálně....takže nejdříve by jste měla vědět co, proč a na co chcete brát a pak se dá říct, která forma či kombinace je nejlepší. 

0
před 5 lety mariemala7

celkem dost se jich ma na kratkou dobu vyradit :) precti na netu v pohode to najdes :) u kazdeho produktu

0
před 5 lety Lenulina

Da se normalne sehnat to Magnesium b-komplex v lekarne??

0
před 5 lety mariemala7

Podle me urcite ano ! :) na kazdem rohu 

0
před 5 lety Eliska

No, ja do u dr.maxe treba nesehnala, a zensky v praci jeste rikali enjake lekarny, ale nejvetsi jistota bude si ho objednat z netu...:-)

0
před 5 lety mariemala7

Treba se zkus podivat i na webu, ja hodne kupuji na www.profinutrition.cz spokojenost

0
před 5 lety Karolína

To je fakt, internet to jisti, ja se na nej byla taky jednou ptat a cena na netu byla srovnatelná jako v lekarne, ale horcik je na tohle fain, jako doplnek stravy pri nejake zatezi a nervach dobry

0
před 5 lety Janulina

Me hořčík pomohl hodne, brala jsem ho proto, ze jsem v jedne dobe casto trpela krecemi do noh a pote to odeznelo

0
před 5 lety Silvina

Take me na tohle pomohl horcik, hledala jsem toho na netu cim to asi muze byt, ale po tomhle uz to odeznelo uplne

0
před 5 lety pavlinecka.kratka

Vidím, že se tu rozjela debata na různé strany tématu doplňků, já bych se ale chtěla zeptat na konkrétní výrobek: AS10 Life. Je teda dražší, ale myslím, že právem, jen bych chtěla znát konkrétní zkušenosti.

0
před 5 lety liberty

Proc je pravem drazsi? Vlastni zkusenost,Pavlino? Nedelej tu z lidi pitomce.

0
před 5 lety Mira

zdárek lidičky, já teda nevím ale mně vitamíny vždycky pomohly a tak... ;) jen teď si nevím rady, protože jsem se dal závodně na fotbal a potřeboval bych nějaký kvalitní doplněk stravy se vším všudy, víte o něčem?

0
před 5 lety Slunew

koukněte se na www.4fitness.cz můžete si navrhnout z jednotlivých doplňků svou vlstní směs podle toho čeho kolik potřebujete....

0
před 5 lety Petr

Míro a do kolika penízků by to měly být vitamíny doplňky stravy nebo tak? :D je rozdíl kupovat za 500 nebo za tisíce ;)

0
před 5 lety Ivoš

Zdravím vás všechny. Chtěl bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost s doplňkem stravy Wurm-Ex? Dost by mě zajímalo, co je pravdy na jeho účincích?
Děkuji

0
před 5 lety kocka228

Mne pomohly doplnky stravy take, ne sice nejak extreme, ale myslim ze to do urcite miry ucinky ma. Rozhodne to nevyleci neco vazneho, ale pomoct to cloveku muze. :)

0
před 5 lety Leoš

jaký by jste doporučili pro sportovce? začal jsem sportovně dělat gymnastiku a je to docela záhul. nějaký návrh na doplňky a tak by bodl...

0
před 5 lety Slunew

Leoš - určitě ti neublíží vit.skup B - pomáhají buňkám lépe využívat živiny, pak není marné něco na klouby - pokud to bude kolagen, tak je nutný zároveň s vit.C, nějaký ten hořčík, zinek a omega 3 mastné kyseliny...případně nějaký ten protein v regeneraci...firma 4fitness má buď hotové preparáty a nebos i můžeš sám nechat namíchat poměry jaké chceš, tak umí poradit, pokud to nezvládneš sám

0
před 5 lety Lukca

Dobrý den s andropauzou je to fakt těžke…. Já jsem manželovi nakoupila ruzné bylinky a jistou dobu to zabiralo ale pak už ani to nebylo k ničemu a tak jsem se u doktora zeptala co by nam mohlo pomoct no a on mi doporučil Andromen. Muž ho bere už 3 měsíce a citi se mnohem lépe.

0
před 5 lety Marika

Pro Leoš: a co doplněk stravy http://www.as10-life.cz/cz/portal/home/ ten je dobrý, teda mně naprosto vyhovuje a to dělam aerobik sportovně ;) tak přečti a uvidíš jestli bude spokojenost ;)

0
před 5 lety Leoš

Marika, tenhle doplněk neznám, tak jsem si jej pročítal a zní docela dobře ;) takže uvidím jestli jej vyzkouším nebo ne... ale je to jeden nejslibnějších které jsem našel, děkuji

0
před 5 lety petr

no já vám teda nevím, ale základ je prostě pořádně jíst u sportu a pak jsou na řadě doplňky, proč ne, ale jídlo je prostě základ!!!

-1
před 5 lety viktor

to se ví že je to hodně o jídle, ale bez doplňku si to nedokžu představit, já jsem vrcholový sportovec a samotné jídlo mi nestačí... musím brát doplňky a vitamíny abych to zvládal...

0
před 5 lety dagmar

Neužívám doplňky, aby mi zlepšily zdravotní problém, spíš abych se cítila dobře. Nebo mi pomáhají na určitou obtíž. Kvůli doporučení z endokrinologie užívám každý den jód, pokud mám po cvičení křeče, tak si dávám magne B6 a pravidelně ještě užívám biopron 9 premium - občas mě potrápí bříško a zažívání a díky probiotikům mám mnohem větší klid. Jednu dobu jsem užívala i železo, měla jsem ho vždycky málo, ale začala jsem jíst víc maso, tak se to samo srovnalo.

0
před 5 lety Slunew

tak zkuste jíst více zakysaných mléčných výrobků, kysané zelí nebo nakvašenou zeleninu a nebude muset už jíst ani ty probiotika - jód je něco jiného, očividně máte problém se štítnou žlázou a to jen jídlem nezvládnete, ale ostatní doplňky se správně nakombinovanou a kvalitní stravou nahradit naprosto bez problémů dají ...

0
před 5 lety Petr

jíst by se mělo všechno, jak jogurty, tak zelenina, ovoce, maso, těstoviny, rýže, brambory,... prostě všechno, nechce se mi to jmenovat uplně do všech detailu, ale mělo by to být pestré a k tomu ten doplněk

0
před 5 lety Janek

pravda!!! jíst se musí všechno a zvlášť když se jedná o vrcholový sport, tak o to víc by se mělo jíst a s těma doplňkama nevím nevím, já si myslím že je potřeba k tomu mít doplněk stravy nějaký, ale jenom jeden ne víc... protože čím jich je víc tím je pak v těle větší zmatek ;)

0
před 5 lety Vilda

já teda beru tady ten asf... http://www.as10-life.cz/cz/portal/home/a nemůžu si jej vynachválit, pro sportovce jako dělaný...  takže ten doporučuji k pestré stravě :D

0
před 5 lety LIbor

vildo ten je docela dobrý ten asf... taky jsem jej jednu dobru bral a taky bych mohl znova jej začít brát :D

0
před 5 lety David

já jsem rozhodně pro ten asf10, tady ten http://www.as10-life.cz/cz/portal/home/ už několik let závodně běžím a je to fakt boží, mám to jako jeden doplněk stravy a nemůžu si stěžovat s tím že teda mám dostatek jídla a pestrý jídelníček s dostatečným množstvím tekutin...

0
před 5 lety Jana

zdravím, jsem poslední dobou často unavená, prý by mi na to mohly pomoci doplňky stravy, Máte s tím někdo zkušenost? 

0
před 5 lety Slunew

B komplex a vit.C :)

0
před 5 lety Verka

já beru Magnesium B-Komplex, je dobrý proti únavě a je dobrý i proti křečím :)

0
před 5 lety Evelina

Tak doplnkum stravy já rozhodně fandím, nikdo neříká, že vás zachrání, rozhodně ale neublíží, můžou jen pomoct, pomáhají tělu dostat to, co potřebuje-vitamíny. To čeho člověk má málo. Třeba já beru doplněk stravy na zrak Avilut Plus Recordati. . . 

0
před 5 lety anna

taky jsem měla doma to magnesium b komlex a dost mi pomohl proti únavě, byla jsem tehdy dost vyčerpaná z práce...

0
před 5 lety Olina

za mě rozhodně MGB, koupila jsem si ho na doporučení lekárníka a maximálně mi pomohl

0
před 5 lety Jana

Dobře, děkuji moc všem za tipy a rady, ještě to zkonzultuji v lékárně s odborníkem :)

0
před 5 lety Marketa

Dobrý den, chtěla bych vás všechny moc poprosit o vyplnění krátkého dotazníčku pro výzkum mé kamarádky. Dotazník je určen pro rekreační i profesionální sportovce a zabývá se problematikou stravovacích doplňků. Všem, kteří mají pro toto pochopení a dotazník vyplní, moc děkuji za ochotu! :)

0
před 5 lety Marketa

http://www.survio.com/survey/d/W1C4X8P5A6A5A8T8M

0
před 5 lety Petr

lidičky, prosím vás máte někdo nějaký tip na dobré proteiny a takové věcičky pro sportovce? začínám a byl bych rád za každou radu...

0
před 5 lety Tomík

Doplňky stravy na 100% fungují - určitě ne všechny, ale část rozhodně ano. Sám se tomuto tématu věnuji na mém magazínu www.perfektnipostava.cz. Většinou obsažené látky v doplňcích dokazatelně mají své účinky a proč by tedy neměly fungovat v doplňcích? Někdy se stává, že je v doplňku látky málo a proto nemá zas takový vliv. Proto je nutné před koupí trochu studovat a vzdělávat se. Samozřejmě, že doplněk vás nezachrání, ale funguje jako určitá podpora.

0
před 5 lety Filip

Petře hlavně si kup nějaké kvalitní proteiny a takové které máš ozkoušené nebo někdo z tvých kamarádů nebo zkušených, v tomhle se to vypláčí zjišťovat...

0
před 5 lety Petr

no a které to teda jsou ty doplňky stravy kvalitní, teda ty proteiny... ;) mám z toho hlavu nějak mimo, protože se v tom fakt nevyznám a každý říká jenom ať si hlavně koupím nějaké kvalitní :/

0
před 5 lety Vašek

Peťo ty co obsahují nejvíc proteinů... koukni se vždycky na složení doplňku... čím víc tím líp ;) tak snad se ti povede něco vybrat...

0
před 5 lety Petr

koukal jsem se a všechny ty doplňky mi přijdou stejné :/ takže vůbec nevím který teda mám mít a který ne :( je to na nic... člověk se v tom fakt musí vyznat aby věděl...

0
před 5 lety Andrea

Doplňky stravy podle mě zachrání mladé budoucí maminky. www.femibion.cz má kyselinu listovou, která pomáhá proti potratu a vývojovým vadím miminka.

0
před 5 lety Kristýna

Já jsem objevila kolagen s kyselinou hyaluronovou od www.rosenpharma.cz, a ten je dobrý. Mě pomohl na klouby i pleť a drobné vrásky.

0
před 5 lety Ilona

Mě třeba zachránil při zkouškovém. Na www.vitabody.cz jsem si koupila na energii a nakopl mě na celou noc.

0
před 5 lety Michala

Mě se na té rosenpharma.cz líbí hodně ten kolagen sprint, potřebuji pro přítele něco, aby ho nbolely klouby.

0
před 5 lety Víťa

hlavně je to s těma doplňkama nepřehánět, hlavní je dostatečně jíst a pít a pak vitamíny a doplňky nejsou třeba ;) ale u sportu jsou ty proteiny důležité, to se musí nechat

0
před 5 lety Andrea

Kyselina listová naštěstí neublíží. Pomáhá maminkám donosit zdravé miminko.

0
před 5 lety Zdenka

Na povzbuzení jsem zkoušela žvýkací tablety a ty mě povzbudily líp než káfe a jakýkoli energy drink.

0
před 5 lety Julie

Já jediný doplněk stravy co používám je kolagen na klouby. Pomohl mi teda i na pleť a nehty, ale to nebylo původně v plánu :)

0
před 5 lety Slunew

vzhledem k tématu této diskuze, můžu poprosit o vyplnění následujícího dotazníku? je pro mou studentku - díky https://docs.google.com/forms/d/1cYRcEJypHFu8lMHPJKihPaRtgckgMWdncKUf7AUDxZA/viewform

0
před 5 lety Jůla

lidičky, čím víc proteinů tím líp a to buď z jídla a hlavně z doplňků, to je prostě potřeba... bez toho to nejde, jinak svalovou hmotu nenaberete!!!!

0
před 5 lety Alice

Doplňky stravy v těhotenství jsou podle mě dobré. Pokud jsou i doporučené :)

0
před 5 lety Ilona

Na povzbuzení i před cvičením jsem dala a bylo mi potom dobře. Nebyla jsem taková unavená jako vždy.

0
před 5 lety miriam

Já osobně používám vitamínky na oči Avilut 3-forte a Teď se chystám i otěhotnět tak uvažuju o femibionu. Problém je že v dnešní stravě člověk moc živin nenajde, Je to všechno skleníkově vyhnané.

0
před 5 lety Jůla

Avilut vitamíny jsou skvělé na oči, pomáhaji zabraňovat stárnutí a oxidativnímu stresu, jáá užívám Avilut Plus ale je jich hodně druhů www.avilut.cz

0
před 5 lety BlankaM

Ahoj, znáte nějaké doplňky stravy na játra? Jsem po žloutence, tak to nechci podcenit :/

0
před 5 lety Slunew

Ostropestrec mariansky

0
před 5 lety Pepík

Hlavně jíst zdravě, brát né moc velké vitamínu a žít zdravý životní styl. Všechno s mírou:)

0
před 5 lety Alička

Ahoj holky sháním doplněk stravy při těhotenství, ale bez jodu, nevíte které jsou dobré a ozkoušené?

-1
před 5 lety alesbernat

Jde o to jaky. pozor kdyz nekdo cvici tak doplnek stravy jasny gainer nebo protein a super 

0
před 5 lety Jarka

za mě na játra lipovitan, doporučila mi ho i doktorka :)

0
před 5 lety kiki

Aličko zkus fembion www.fembion.cz Mají řadu pro ženy co z nějakého důbodu němůžou jód. Vím to protože k nim patřím =(

0
před 5 lety Alex

Ahoj Používáte nědko doplňky na oči? pomáhávámto? pokud ano tak které?

0
před 5 lety Michal

Dobrý den, rád bych se zeptal jaký máte názor na dnes moderní kapsličky s různýmá bylinkama, které mají očistit organismus. Nedávno sem četl o stromu Moringa z Tenerife. Byly tam komentáře mnoha lidí co jim to pomohlo, máte to někdo vyzkoušené?

0
před 5 lety Baruš

Přípravek femibion pro ženy co jsou těhotné bez jódu? To by bylo super, já jsme na něj totiž alergická :)

0
před 5 lety Aneta

Ahoj já mám vyzukoušenou Moringu. A Michale opravdu to funguje. Když sem to začala brát, nejdřív se můj stav jakoby zhoršil, ale bylo to protože se moje tělo začalo čistit a muselo všechno odejít pryč. Teď se cítím daleko líp, mám čistší hlavu a mnohem více energie.

0
před 5 lety Radím

Alex mě nejvíc pomáhajá vitamínky od formy AVILUT. Pracuju a do toho si dodělávám školu. Při zkouškovém jím ty s gingem, a mimo něj beru s luteinem. Rozdíl je poznat.

0
před 5 lety alesbernat

Hodne vitaminu nejaky gainer a jsi ve forme, chodim do posilky kazdy den na jinou partii a super hodne vitaminu a zdrava strava a pecka.

0
před 5 lety Nikol

Baruš, vyzkoušej Femibion, koukni na jejich stránky tam najdeš vše, je tam speciálně řada pro ženy které z nějakého důvodu nesmějí jód

0
před 5 lety Míša

já teda nevím jak vy, ale mně vždycky doplňky stravy docela pomohly, ale je pravda že záleží jak moc a taky jak na co ;) ale jsou dobré...

0
před 5 lety Anička

souhlasím s váma, taky mně doplňky stravy docela často pomohly a pomáhají i teď ;) ale musí se jen správně zvolit a dobře používat, jinak to nemá cenu...

0
před 5 lety Irena

Tak rozhodně je velký rozdíl v kavlitě. Pokud používáte doplňky skutečně kvalitní, organismu pomáhají, pokud používáte levné nekvalitní šunty tak organismus spíše zatěžují.

0
před 5 lety Inka

doplňky stravy jsou potřeba jenom ve chvíli kdy je člověk opravdu potřebuje, což je v dnešní době docela často, :/ hlavně čtěte složení atd...

0
před 5 lety Barčak

Pro posílení imunity doporučuju zkusit http://eshop.cbdex.cz/liquid-cbdex-imunit-1-10ml je to u nas poměrně novinka a zatím se mi zda že o tom moc malo lidí ví. Pro ty kdo trpí sniženou imunitou hlavně ted v tomhle sychravém počasi je to dobra volba.

0
před 5 lety Adriana

Já jsem užívala www.femibion.cz a sestra si teď koupila ten bez jódu, je totiž alergická, tak je ráda, že mají pro ni :)

0
před 5 lety Lenka

Viděla jsem v lékárně i s vitaminem D od femibion.cz jak tady píšeš :)

0
před 5 lety Potka

Já jako doplněk stravy užívám na klouby kolagen od www.rosenpharma.cz, který je nejlepší co jsem kdy vyzkoušela.

0
před 5 lety janeta

mě na detoxikaci nejlépe pomohl lipovitan, objednávám ho na lipovitan.cz, mají tam několik druhů na výběr 

0
před 5 lety Adriana

Oni mají víc variant, které femibion.cz nabízí. Takže si může maminka vybrat jaké potřebuje :)

0
před 5 lety Irena

Potko je super a hlavně u něho kupuješ kvalitu a ne předraženou značku.

0
před 5 lety Lenka

No viděla jsem, že femibion.cz mají různé varianty. Je dobré, moci si vybrat.

0
před 5 lety Heim

Panebože......to je úroveň diskuze.

0
před 5 lety Ingros

Já jsem velmi spokojený s doplňkem od Nutrendu. T-meal fruity doporučji lidi. Příchuť banán je vynikající.

0
před 5 lety Pablo

Dobrý den Ingros, zajímalo by mě odkaď jste koupil doplňěk od Nutrendu. Hledám kvalitní eshop.

0
0
před 5 lety Pablo

Díky Ingors, mrknu na to. SPalovač vypadá kvalitně)

0
před 5 lety Evi

Zdravím, chtěla bych detoxikovat organismus, máte někdo zkušenost s doplňky stravy, které by mi s tím mohli pomoci?

0
před 5 lety Ingros

Pablo jasný, nemáš zač. Dostaneš i slevový kod na nákup:)

před 5 lety Dana

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Reklamní příspěvek

0
před 5 lety Dominik

nutrend jsou fakt dobrý přípravky ;) taky jsem je používal když jsem potřeboval ;) takže to klidně do toho jděte ;)

0
před 5 lety Marek

Lidy!!!!! které doplňky stravy jsou nejlepší pro sportovce, teda tak pro začínající sportovce, aby byla energie, dostatek proteinů, no prostě všeho ;) jsem v tom nováček, tak se moc nevyznám a za každou radu budu nesmírně vděčný...

0
před 5 lety Michal

pro sporotovce na energii a proteiny jsou super tyčinky, nebo já jsem je aspoň využíval když jsem hodně sportoval a tak ;) takže na to bych se Marku být tebou zaměřil..;)

0
před 5 lety Rebeka

Ahoj lékař mi doporučil Lutein na oči. Byla sem ráno v lékárně a doporučovali mi pouze nechutně drahé vitamíny. Máte někdo radu na něco ozkoušeného a abych tam nenechala majlant?

0
před 5 lety Michal

Rebeko Avilut, nebo to zkus prohnat googlem, třeba Ti něco poradí. Ale Avilut lutein mi plně vyhovuje.

0
před 5 lety Iva

Za mě na detoxikaci organismu je nejlepší lipovitan, mám ho vyzkoušený a vždycky s epo něm cítím skvěle :-)

0
před 5 lety Lenka

A co třeba dopňky na zpevnění prsou, nezkoušely ste?

0
před 5 lety Lenka

taky mám zkušenost s lipovitanem.cz je dobrý na pročištění jater

0
před 5 lety Anabell

Ahoj jestli jsou tu maminky, berete nějaké doplňky na podpoření těhotnství?

0
před 5 lety Venda

Lenko já beru super prsa a jsem celkem spokojená, chceš to taky začít brát?

0
před 5 lety Věrka

Holky ty super prsa co to? to jsou pipulky? Nebojíte se že to bude mít vedlejší účinky?

0
před 4 roky marek

Michale a které teda ty tyčinky ke sportu mám jíst? když jsem se koukal na internetu tak mi to našlo strašně moc druhů a všeho a já nevím co z toho bude to nejlepší :/

0
před 4 roky Michal

marku, koukni se tady na ty třeba http://eshop.alfafit.cz/cz-detail-235692-nutrend-excelent-protein-bar-85-g-darkove-baleni-9-x-85-g-mix-prichuti.html
já je mám a jsem spokojený.. je jich hodně druhů a všeho, ale myslím že tyhle by ti mohly vyhovovat... koukni na ně a kdyby se ti nelíbili můžu ještě další doporučit ;)

0
před 4 roky marek

děkuji moc, koukal jsem se na ně a prostě si je vemu a uvidím. Vyzkouším to a když budu spokojený tak v tom budu pokračovat dál a když ne tak si vyberu zase něco jiného. DĚKUJI!!!

0
před 4 roky Nevka

Holky jedla jste některá diuretika nebo něco podobného? Já si případám zavodněná a taková celá oteklá.

0
před 4 roky Michal

marku není vůbec za co... klidně kdyby jsi ještě něco potřeboval, tak tady napíš. Rád ti pomůžu, neříkám že jsem nějaký mega dobrý přeborník, ale něco vím

0
před 4 roky Milada

Diuretika určitě ne já jsem jedla od www.odvodneni-organismu.cz a odvodnila jsem se přírodní cestou. Což je podle mě daleko lepší.

0
před 4 roky Nevka

To jsou bylinky ne? Když přírodní cestou?

0
před 4 roky Lucka

Venda superPRSA to jsou kapsličky.Obsahují hodně bylinek, ale co je důležité, neobsahují chmel, což je skvělé protože se po nich vůbec nepřibírá. A ještě to jde doplnit tou štíhlou línií takže ze mně velké plus.

0
před 4 roky Honza

Dobrý den, používáte někdo nějaká afrodisiaka?

0
před 4 roky Mirek

no já se svoji pratnerku třebas =D

0
před 4 roky dan

Dobrý den, četli jste o tom skandálu? Prí stáhli ocuvite lutein, protože neobsahovali lutein, to jeopavdu k smíchu

0
před 4 roky Petra

No a proto užívám Avilut, ty takové problémy nemají.

0
před 4 roky Klára

Avilu to vůbec neznám, to jsou nějaké vitamíny?

0
před 4 roky Markéta

Holky sháním nějaké doré vitamíny na kojení. Co by ste mi doporučily?

0
před 4 roky Vorka

Koukni na maminkovské diskuze, hodně si chválí třeba ten femibion.

0
před 4 roky Mája

lidičky dokáže mi někdo z vás poradit ohledně doplňků stravy, vitamínů, které jsou spojeny s hubnutím? snažím se shodit pár kilo a moc se mi to nedaří :/ takže budu ráda...

0
před 4 roky Anča

Májo, nejdůležitější ze všeho je aby jsi měla dostatek pohybu a správné jdlo ;) to je základ všeho!!! A poté bych až doplnila doplňky které jsou na energii, a tak ;)

0
před 4 roky Magda

Vendo, já na prsa užívám NadraIn, který mi pomohl.. teď už mám konečně co do plavek dát - né, že by se mi zvětšily prsa o 2 čísla.. ale zpevnily se a tím pádem zlepšily tvar a vypadají teď mnohem mnohem líp.

0
před 4 roky Lucka

já na energii jím tyhle tuby http://eshop.alfafit.cz/cz-detail-231360-nutrend-endurosnack-tuba-75-g.html a je to mnohem s mojí energií lepší, tak když kouknete a vyzkoušíte tak uvidíte :) mně to vyhovuje :)

0
před 4 roky David

tuby na energii? to neznám... koukal jsem se na to a zní to docela zajímavě, takže jsem si hned jich pár objednal, tak jsem zvědavej co z toho bude :)) ale vypadají velmi slibně :) Děkuji za tip :))

0
před 4 roky Monika

já jsem měla problém s hubnutím, ale energie jsem měla vždycky dost ;) tak nevím no ale je to člověk o člověku :))

0
před 4 roky Radka

Nevím, já využívám už léta doplňky z https://www.vitazenit.sk/vyzivove-doplnky/ a sem maximálně spokojená, je to hlavně o vůli a o tom chtít! Bez toho to prostě nejde!

0
před 4 roky Marek

Už jsem na tomto světě nějakou dobu, takže si myslím, že už mám s kdečím zkušenost. Ani doplňky stravy se mi nevyhnuly, takže si myslím, že k ním mám co říct. Za mě je to fajn pomůcka. Může to zmírnit komplikace, zmírnit problémy, zmírnit negativní reakce apod. Například hořčík - magnesium biokomplex je právě jedním skvělým příkladem, že doplňky stravy mohou být velmi dobré a prospěšné. Jako neříkám, že nás spasí, ale určitě jsou k něčemu dobré.

0
před 4 roky Petra

Co je na trhu jedno z nejúčinějších na klouby? Přítel byl u doktora a ten mu řekl, že s nimi ortopedický problém nemá. Ale potřebuje asi nějakou výživu.

0
před 4 roky Anča

Ten femibion bych taky chtěla vyzkoušet ale přijde mi drahý.

0
před 4 roky marsi

ne není drahej. Je hodně kvalitní oproti ostatním. Po jinejch vitamínech mi bylo špatně a tyhle mi hodně pomohly.

0
před 4 roky Lenka

Dobrý den, prosim Vás? Co by ste mi mohli doporučit proti degeneraci oční sítnice?

0
před 4 roky Patrik

Třeba něco s luteinem?

0
před 4 roky Lenka

No to vím. Ale nevím které si mám vybrat protože dnes je škála tak široká

0
před 4 roky Lukáš

lidičky dokáže mi někdo z vás tady poradit ohledně proteinů? jaký doplněk si mám koupit na proteiny? díky moc Lukáš

0
před 4 roky Radek

a k čemu ty proteiny lukáši potřebuješ? nebo na co hlavně cílíš? je potřeba to pořádně rozmyslet a podle toho ty proteiny koupit...

0
před 4 roky Michaela

Lenko, dala jsem si do vyhledávače http://www.avilut.cz/degenerace/ a pišou se o tom dobre veci, zkus se na to podivat

0
před 4 roky Lenka

Já jsem po porodu dostala tip na pomoc při kojení v doplňku stravy Feminella Hereditum, které obsahuje lactobacily a tím zkvalitní mateřské mléko. Pomohl mi také s prasklinkami na bradavkách a se zatvrdlinami. Jsem ráda, že jsem ho brala. Bylo to pro mě pak lehčí!

0
před 4 roky Kája

lidičky, prosím jaký doplněk stravy používáte na doplnění energie a síly? jestli teda nějaký takový existuje...

0
před 4 roky Klárka

já nevím, ale doplňky stravy mi docela pomáhají když mám nějaké problémy tak po nich šáhnu a je to v klídku ;) takže za sebe sama můžu říct, klidně do doplňků stravy jděte :)))

0
před 4 roky Míla

Kájo, já mužu rozhodně doporučit magnesium biokomplex. To je jak na únavu, tak proti stresu, na nervy a i celkově na správný chod organismu. To je super. Vyzkoušejte!

0
před 4 roky Terinek

Souhlasím s Mílou. Magnesium se nejlépe vstřebává a je naprosto bezchybné. Oproti teda ostatní pochybným přípravkům je nejlepší. =)

0
před 4 roky Pavel

Léta běhám, občas při delších vzdálenostech mě začalo bolet koleno, né pořád ale je to dost nepříjemné. Začal jsem používat doplňky stravy, ovšem jen čistě přírodní a je po problému. Nejvíce se mi osvědčili tyto doplňky stravy https://www.fiho.cz/doplnkova-sportovni-vyziva-/

0
před 4 roky Gábina

Mně pomohla Feminella Hereditum při problémech s kojením. V podstatě mi vrátila naději, že můžu dát malýmu to nejlepší, co mu mohu dát....

0
před 4 roky Denisa

Doktoři na doplňky stravy moc nevěří...Já ale vím své, často mi pomohly hlavně lactobacily nebo probiotika....

0
před 4 roky Pepík

No nevím, jak je to teda ve světě, ale u nás  v česku je to na 100% tak, že doktoři skutečně moc doplňky stravy nedoporučují a jsou celkem proti tomu. V reklamách vás navíc masírujou těma nejdražšíma doplňkama, které ve většině případů stejně moc neúčinkují. Nejlepší je pak věřit zdravému rozumu. Já proto beru jako jediný doplněk stravy jen magnesium biokomplex, protože to je fakt nejlepší. Všechno ostatní je jen předražené nic.

0
před 4 roky Michala

Hm, to je takové půl na půl, myslím, že doplňky stravy mají hodně co do sebe, ale člověk musí vědět, které koupí, pravdou je, že mnohé avizované v reklamách jsou opravdu plné chemie. To je jak, když jsem teď viděla porovnání paštik -. vepřová paštika, přitom vepřové to možná vidělo z vrtulníku, mnohdy stačí jen "stopa" nějakého toho prvku / vitamínu a dělají z toho úžasný výrobek, je dobré si dívat na složení. Já jsem teď měla zdravotní problémy (močák, furt nachlazená a migrény), lékaři mi nepomohly :-( už jsem fakt byla teď vyčerpaná z těch léků, tak jsem se začala pídit po doplňcích stravy, uf .. po 2 měsících jsem vyzkoušela i z lékárny, aj jsem zkoušela Just .. atd... ale teda nic moc ... jsem to už házela fakt za hlavu, ale teď je to měsíc, co beru od českého výrobce bylinné tinktury www.greneia.cz, hlava se zdá být už v pohodě, ty migrény byly totiž otřesný, pálení ustalo už po třech dnech a zatím se cítím dost skvěle, plná energie, to se nedá prostě nedá popsat, stav předtím .. stav nyní .. nádhera ... takže fakt za mě doporučuji. Jestli jsou ještě nějaké jiné a lepší, tak budu taky ráda za doporučení.

0
před 4 roky Anna

může mi tady někdo z vás poradit nějaký doplněk stravy který je dobrý při pohybových aktivitách? Jsem v tom docela nová a nevím uplně co si mám koupit a co ne.. za každou radu budu vděčná :)

0
před 4 roky Martin B.

No nejlepší je doplňovat BCAA, to je na regeneraci svalů, potom je samozřejmě nutné doplňovat hořšík, protože ten se z těla odplavuje pocením, ideální je ho doplňovat pomocí magnesia biokomplexu. Jinak asi tak různě. Ono pak záleží na tom, co konkrétně tělo trápí a co tedy potřebujete vyřešit... :-)

0
před 4 roky Anna

A vy s tím máte nějakou jakože profesionální zkušenost? Pokud ale ano, tak si určitě nechám poradit a udělám přesně to, co píšete. =)

0
před 4 roky Blanka

s doplňkama mám jenom dobrou zkušenost, nikdy jsem neměla problém když jsem nějaký brala, ba naopak vždy mi pomohly na to, na co byly určené, takže se tomu nebraňte a klidně je kupujte a používejte :)

0
před 4 roky Janicka

Jak naco na posileni imunity to mam vyzkousene a uspesne

0
před 4 roky matěj

s doplňky jsem v kliídku :) jen je vždycky problém je sehnat za dobrou cenu... to je pak horší, některé jsou dost drahé a najít jim podobné za super cenu je někdy nereálné...

0
před 4 roky Emilka

ono člověk musí hodně hledat v obchodech, lékarnách a taky na internetu aby našel doplňky za dobrou cenu a hlavně kvalitní... chce to na to mít čas nebo doporučení :)

0
před 4 roky Pavlína

Ty "chemické" doplňky stravy jsou taky podle mě k ničemu. Na druhou stranu nesouhlasím s tím, že kvalitní a přírodní doplňky nemůžou vyřešit zdravotní problém. Mě třeba acai pomohla od dlouhodobého zdravotního problému. A obecně všechny přírodní doplňky co jsem brala mi pomohly pozitivně. Ale opravdu je to o tom sehnat kvalitní produkt. Mě třeba kamarádka, které taky pomohla acai doporučila http://www.nativera.cz/cs/ a třeba jejich doplňky mi přijdou jako jedny z mála kvalitních. :)

0
před 4 roky Pavel

Já jsem odkázán na pomoc přípravku Erectan na podporu erekce. Musel jsem poslechnout a začít ho brát. Jinak by se mi manželka jistě trhla za jiným. Proto vím, jak je to důležitá věc...tyto doplňky stravy!

0
před 4 roky Maruška

já jsem nikdy s doplňkama neměla problém, dokonce už to mám tak obhlídlé že vím kde jsou nejlevnější a které jsou nejúčinnější... takže pro mě jsou doplňky v pohodě

0
před 4 roky Hana

a které by jste mi doporučily doplňky na hubnutí? snažím se nějak shodit pár kilo a vůbec se mi to nedaří... tak nevím no.

0
před 4 roky Ilonka

Hančo a zkoušela jsi už nějaké doplňky na hubnutí nebo vůbec ještě žádné? :)) klidně ti poradím, jen ono každému zabírá něco jiného... proto se ptám víš...

0
před 4 roky Hana

nezukoušela jsem nic krom čajů a takových nápojů.. a zatím teda fakt bez výsledků, ale už jsem se i na nějaké přípravky koukala ale nevím které koupit.

0
před 4 roky David

doplňky jsou uplně v cajku :) to je jako s vitamínama, ty člověk taky bere v prášku a nikdo si nestěžuje, tak proč dělat ofrky ohledně doplňků třeba na svaly, pohyb nebo tak něco

0
před 4 roky Slunew

Ale i u vitaminu,stejne jako jinych doplnku jde o formu v jake jsou a dalsi latky,ktere se pridavaji aby to byla "tabletka". Ne vse ma stejnou ucinnost a velmi casto,jsou to vyhozene penize za nic. I u tech vitaminu. 

0
před 4 roky IvetKa

taky mám zkušenosti s doplňky na hubnutí, a můžu říct, že jen dobré

0
před 4 roky Míša

Problémy s pocením mě trápilo hodně dlouho. Nic mi nepomáhalo. Když už jsem nevěděla jak dál, zašla jsem k doktorce. Ta mi řekla o iontoforéze. Vysvětlila mi, jak funguje. Já si pak doma na netu našla další informace. Objednala jsem tip OZO-OZO. Její používání mi neuvěřitelně pomohlo.

před 4 roky Silva

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: nevhodný

0
před 4 roky Andrea

doplňky stravy jsou super :) je to fajn je mít a používat a kór u sportu se hodně hodí, tam člověk potřebuje každý vitamín, každou podporu :)

0
před 4 roky Miloš

souhlasím s váma lidičky že mít doplňky stravy ke sportu je nutné nebo výhodnější protože člověk nemůže mít na všechno dostatek sil... jen bacha při jejich výběru ať nekoupíte špatné ;)

0
před 4 roky Marcela

Pěkný večer. Můžete mi doporučit nějaká probiotika Jsem po užívání antibiotik a ráda bych si ,,opravila" imunitu.

0
před 4 roky Alena

já jsem doplnky stravy brala často a docela beru... je to super, člověk má aspoň pak něco pod kontrolou...

0
před 4 roky Anička

ono záleží, protože každému vyhovuje něco jiného... jen je pravda že jsem snad nikdy nenarazila na žádný doplněk stravy který by byl dobrý na hubnutí, to jsem ještě neobjevila

0
před 4 roky janica.pesova

já piju himalyo, je to čiště přírodní, piju to na imunitu a už podruhé se mi vyhly chřipky

0
před 4 roky Slunew

pokud se pro GOJI a f.Himalyo rozhodnete sdružení Zdravá potravina provozující tento web má pro vás promo kód: http://www.zdravapotravina.cz/clanky/vyuzijte-nasi-specialni-slevu-na-goji-produkty Využijte naši speciální slevu na goji produkty

0
před 4 roky Ivana

Ahojte.Mám časté migrény a bývam velmi unavená.Neuroložka mi doporučila horčík.Objednala som si na internete doplnek stravy Magnesium biokomplex+B6.Pre tých ktorý ho beru:v návode je 1-3 tabletky denne.Kollko ich berete vy?Na čo všetko vám pomohol a za ako dlho?Ďakujem za odpoveď.

0
před 4 roky Iveta

Brala jsem jednu tabletu, a nepomohlo, berte rovnou ty tři.

0
před 4 roky Janka

já jsem doplňky stravy jedla když jsem hubla a docela mi pomohly... pak už jsem i míň cvičila a váha mi zůstala, takže za sebe můžu říct, že doplňky mají smysl..

0
před 4 roky renata.vlckova2

já se svýp přítelem po celý rok hodně sportujeme, proto dodáváme do těla doplňky stravy s kolagenem.Nejvíc se nám osvědčily žvýkací tablety pro sportovce Kola¨gen SPRINT. Obsahuje vysoce účinné formy kolagenů speciálně pro sportovce.Zakoupila jsem ho na rosenpharma.cz

0
před 4 roky Jerry

Na kolena a klouby beru už přes rok Alavis, a můžu jen doporučit. Na imunitu užívám probiotika s vitamínem C a D od Phramaagency.

0
před 4 roky Petr

Může mi někdo doporučit něco osvědčeného na úpravu zažívání?

0
před 4 roky Slunew

zařaďte do jídelníčku hořké, po jídle doma malého panáčka nějakého bylinného hořkého likéru. Jinak z čajů není špatná máta, ale ani zázvor pokud ho snesete. Jinak pokud vám dělá problémy trávit, tak pankreol - to jsou trávicí enzymy.

0
před 4 roky Dana

Anebo můžete zařadit zeleninu a mléčné výrobky.

0
před 4 roky Vanda

tchýni jsem zakoupila pod stromeček super dárek na její pleť, a to kolagen Forte tablety od Rosenpharmy. Pro hebkou pokožku a taky jí bolí klouby, na klouby ji to taky pomůže.

0
před 4 roky Elaaminísek

Ahoj. Dáváte někdo probiotika v doplňcích i dětem? Pokud ano, jaká a jak starým dětem?

0
před 4 roky Tomáš

já jsem koupil našim rodičum doplňky stravy s kolagenem. Jsou staří, všechno už mají a ocení doplňky stravy pro své zdraví. V lékarně mi doporučili objednávat tyto doplňky: https://www.rosenpharma.cz/produkty/kolageny-a-ostatni-doplnky-stravy/itemlist/filter?category=5&moduleId=126&Itemid=279

0
před 4 roky Anetka

lidičky a nějaký doplněk na energii?? věděli by jste o nějakém dobrém? Potřebovala bych nějaký takový doplněk který je v pohodě.

0
před 4 roky DANA

Anetko, jestli máte problém s energií, něco Vám chybí.Spánek, vitamíny, pohyb na čerstvém vzduchu. Pokud máte všeho sdostatek, a stejně se necítíte v pohodě, kupte si vitamín c, no a pak takový osvědčený a nejstarší ,,rychlonakopávač" je zelený čaj a kafe.

0
před 4 roky PetraPraha

Ještě můžete zkusit nějaká probiotika, ať pročistíte organismus. Posílíte imunitu. Zdravé lactobacily do těla, co Vy na to?

0
před 4 roky Drag

Užívám druhý měsíc po dobrání antibiotik lactobacily, tedy probiotika od společnosti Pharmaagency. Balení (30 tbl.) vychází něco kolem dvě stě korun.Na Heurece koupíte za dobrou cenu. Doporučuji.

0
před 4 roky Simona

chlapovi kupuju žvýkací tablety kolagen sprint od Rosenpharmy a musím říct, že na klouby mu pomáhají velice dobře.

0
před 4 roky Michal

prosím vás doplňky ke sportu? poradili by jste mi nějaké dobré, které opravdu stojí za to? Začínám chodit do posilovny a taky začínám běhat, takže bych ocenil každou radu :)

0
před 4 roky Radka Mojžíšová

Michale, doplňky stravy ke sportu máme s přítelem vyzkoušené žvýkací tablety kolagen Sprint od Rosenpharmy. Jsou ideální pro sportovce a při vyšší zátěži. Užíváme delší dobu a máme pocit, že nám to pomáhá

0
před 4 roky Slunew

pokud berete nějaký proteinový preparát, tak určitě neuškodí (spíše naopak) vitamíny skup.B, hořčík, případně zinek a selen pro následnou lepší regeneraci. pokud by jste kvůli běhu bral i nějaký kolagen, tak nezapomenout na vit.C

0
před 4 roky Jan

proteiny jsou fajn, taky si je dávám když posiluji, ale už by to konečně chtělo nějaké ty svaly :D ale na ty si musím ještě chvilku počkat...

0
před 4 roky Vlasta

Vitamíny zn. Clara určené speciálně pro diabetiky, kdo kupujete?

0
před 4 roky Libor

prosím vás lidičky, nějaké doplňky ke sportu? nějaký obchod kde je to dobré a s dodáním rychlé a bez problémů? už jsem si objednával ale vždycky to dopadlo hrozně...

0
před 4 roky Elen

Vlasto, kupujeme od stejné firmy Tri-hypo, to je sprej, stránky medarepre.cz,a koupíte na lekarna.cz

0
před 4 roky Eva

Ta firma Mediarepre má spoustu produktů, nejen ten DIA program. My tam kupujeme už roky prací prášky.

0
před 4 roky Lidka

TRI HYPO kupujeme dědovi, má diabetes. Moc si to chválí.na lekarna.cz stojí spray 142 Kč.

0
před 4 roky Ivoš

prosím vás jaké doplňky stravy používáte při pohybu? teda při aktivním sportování... docela by mi nějaká rada přišla vhod, tak jestli někdo jste ochotný mi pomoci, budu jenom rád

0
před 4 roky Slunew

záleží na typu pohybu a co zatěžujete - nicméně B komplex neuškodí v žádném případě, hořčík taky ne, Zn a vit.C pro lepší imunitu a regeneraci a pokud zatěžujete klouby např.běháním , tenisem a pod. tak nějaké kolagen, lze i omega 3, ale to se dá zvládnou zařazením do jídelníčku vlašskými ořechy, chia semínky či lněnými nebo lněným olejem..... pokud silový sport, pak je na zvážení zda protein či větvené aminokyseliny

0
před 4 roky emil

prosím vás doplňky stravy na energii a taky bych potřeboval i nějaké proteiny, můžete mi poradit kde je to nejlepší? dík moc

0
před 4 roky Katka

lidičky zajímalo by mě jaké doplňky stravy používáte a jaké kupujete... ono přece jenom obchodů s nima je dost a taky je dost doplňků, tak se ptám :)

0
před 4 roky Karel

Pozor na přebytek železa v krvi. Živí se jím choroboplodné bakterie! Tak že si nadbytkem Fe můžete spíše uškodit.

0
před 4 roky Viktor

já si kupuji proteiny na svaly a tak :) ale to je prostě o tom kdo co chce a čeho chce docílit v pohybu, tak si to Katko pořádně rozmysli ať nekupuješ zbytečně

0
před 4 roky Evžen

já vám nevím, ale přece jenom tady ty doplňky musíte kupovat ke správným kombinacím, aby to nebyl problém. Hlavně kupujte taky kvalitní

0
před 4 roky Elištička4

Vyborne doplnky stravy jsou napriklad od www.australianremedy.cz
A nemuzu absolutne rict, ze by to byly nejake umeliny.

0
před 4 roky Jipak63

Doplnky stravy jsou vetsinou neskodne.

0
před 4 roky Djuka

co říkáte na doplnky stravy v těhotenství? Brali jste maminky?

0
před 4 roky Slunew

Brala jsem pouze v prvním trimestru kys.listouvou a po celou dobu těhotenství jód nic jiného, ale zvýšila jsem příjem ovoce a zeleniny - de facto v každém jídel dne byla zelenina nebo ovoce a´t už syrová jako doplněk a nebo přímo součást pokrmu. dcera se narodila normálně, zcela v pořádku a 3.2kg, což je normální váha, pohodová i na porod.

0
před 4 roky Djuka

díky za odpověd, taky si říkám jestli brát obyč. kyselinu listovou nebo třeba ten Femibion, co se doporučuje, zajímalo by mě, v čem je lepší než třeba jiné vitamíny. A jestli to není zbytečné.

0
před 4 roky Ivulka

www.alpik.cz Najdete tam siroky vyber prirodni kosmetiky, doplnku atd.

0
před 4 roky Slunew

to vždycky záleží jak vypadá jídelníček, pokud máte dostatek ovoc, zeleniny, mléčných výrobků, kvalitních obilovin....a nejen teď v těhotenství, ale i před ním, tak není nutné až na pár specifických (listovka před a během prvního trimestru, pak už potřeba není) a jód - pokud nemáte běžně v týdenním jídelníčku ryby ... pak už jen vit.C v době největších nachlazení a zbytek není třeba, pokud však je váš jídelníček nic moc, pak kvalitní komplexní preparát určitě neuškodí, ale kupujte si takový, ketrý je na daný trimestr...v každém totiž je potřeba více něčeho jiného...

0
před 4 roky Andrea

Djuko Femibion je už vymakanější, mrkni na http://www.femibion.cz/ Já ho brala. Taky jsem si dost o tom pročetla předtím. Femibion obsahuje aktivní folát metafolin, který je pro tělo lépe vyuzitelný, než obyčejná kyselina listová,

1
před 4 roky Monina

Přemíra vitamínů v těhu může bejt kontraproduktivní, zatěžuje to tělo a kamarádka např. z Femibionu měla nevolnosti. Já baštila Ogestan, ten obsahuje listovku, jód, omega mastné kyseliny a vitaminy E a D a musím říct, že spokojenost, cítila jsem se po něm moc dobře. Brala jsem ho už při plánování mimča a zůstala jsem u něj i při kojení.

0
před 4 roky Djuka

Tak jsem si ted hledala další info o femibionu i jsem projela nějaké další diskuze a vesměs všude ho doporučují, tak jsem se rozhodla ho taky koupit, už ho mám doma. Tak snad to bude dobré.

0
před 4 roky Andrea

Já na to mám zase jiný názor. Doplňky jsou od toho, aby tělo dostalo, co mu schází a co potřebuje, takže je potřeba to nějakým způsobem napravit a doplnit. Já dlouhodobě užívám longevit a účinky jsou znát www.pharma-future.com/novinky/380-longevit-pro-dlouhy-a-kvalitni-zivot-doplnek-stravy-168-kapsli.html

0
před 4 roky Libor

Pocení a zápach nohou znepříjemňoval život nejen mě, ale i mým blízkým. Tomu je konec. Začal jsem používat Antipe a výsledek se dostavil docela rychle. Teď, asi po půl roce, je pocení i zápach fuč.

0
před 4 roky Jolana

Femibion jsem brala také ;) Vše bez problémů. doporučuji

0
před 4 roky Tomáš

Více než 6 let užívám přírodní doplňky stravy od firmy OKG family,které jsou nenávykové, vyvážené,vhodné pro každou věkovou skupinu i pro sportovce, pro nastávající maminky, jsou schválené k prodeji MZ ČR i EU, jsou notifikované(obsahují pouze to, co je uvedeno na obalu!). Působí synergicky-vzájemně se doplňují a násobí se tím jejich blahodárný účinek na celý náš organismus,působí na buněčné úrovni a mám je vyzkoušené na celé řadě zdravotních problémů: nastartování imunity,bronchytida, plicní fibróza, vir na plicích, vysoký tlak a cholesterol, angína pectoris, manželce obnovily funkci štítné žlázy, snížily cukrovku, uvolnily jí ucpané cévy, pomohli jí s plicní trombózou, aj. 

0
před 4 roky Gabina

Já třeba užívám Celadrin na klouby. ano, možná mě nezachrání, ale aspoň mi po něm zmizely bolesti.

0
před 4 roky Evka

Někdo se tu baví o vitamínech , doplncích stravy v těhotenství a co při kojení? To se bere také?

0
před 4 roky Krystína

Užívám Forcapil pro zpevnění vlasů a nehtů.

0
před 4 roky Tomáš

Doplňky stravy OKG se užívají i během kojení. Jenom je lepší začít již v průběhu těhotenství nebo ještě před započetím. Plod si snáze zvykne na chuť produktů a po narození již není vůbec žádný problém.

0
před 4 roky Romanka

Já teď zkouším něco na posílení imunity, protože jsem nechala očkovat proti chřipce a od té doby jsem pořád na hromadě. Koupila jsem si vakcinal, je to novinka, objednala jsem ho přímo na stránkách www.vakcinal.cz, protože tam vyjde levněji než v lékárně. Už ho beru týden a začínám se konečně cítit lépe.

0
před 3 roky Dominik

Nejsilnějším přírodním antioxidantem je známý a přírodní – astaxanthin https://www.bonaloka.cz/prirodni-antioxidanty/. Se škodlivými volnými radikály je o moc, více účinnější než nějaký vitamín C, koenzym Q10 či vitamín E. Astaxanthin nalezneme ve vysoké koncentraci ve sladkovodní řase Haematococcus pluvialis..

0
před 3 roky Slunew

To Dominik - jedná se o karotenoidní barvivo, tedy patří do stejné skupiny jako třeba betakaroten v mrkvi - karotenoidů je něco okolo 600 - a to že in vivo má super účinky je dobré, ale bohužel v těle to už takto nefunguje... tím nechci říct, že nemá antioxidační účinky - to mají všechny karotenoidy, ale nelze říct, že je xxx% účinnější než vit.C nebo Q10 - každý působí jinde a trochu jinak a hlavně společně....

před 3 roky Tomáš

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: reklama

0
před 3 roky Veru

Doplňky z přírodních látek doporučuji a nemám proti nic. Četla jsem si článek, kde je to krásně popsané- http://www.priroda-zenam.cz/temata/pomocnici-z-prirody

0
před 3 roky Ladíček Sokolov

Náhodou, něco i pomáhá, například medicinální sladová vína jako doplněk stravy. Objednávám si je z Herbadentu. Některá jsou dobrá na žaludek, zlepšují trávení, zvyšují chuť k jídlu a některá jsou dobrá pro ty, co trpí chudokrevností, protože některá jsou přímo vhodná pít pro ty, co potřebují doplnit železo do organismu. Piju oboje a jsem velmi spokojen.

0
před 3 roky Jiřina

Doporčuji doplňky stravy od firmy- http://vegall.cz/clanek/zobrazit/specialni-baleni-immun44-v-lekarnach
Specializuje se i na ženské problémy v období přechodu a menopauzy, ale také na mužské potíže- andropauza. viz více jejích webové stránky. 

0
před 3 roky Mona

Ohledně doplňků stravy jsem našla zajímavou stránku http://exoticherbs.cz/?page_id=300

0
0
před 3 roky Andrea

Nemáte někdo vyzkoušený B-komplex neuro od Rosenpharmy prosím ? Zajímalo by mě jak účinkuje.

0
před 3 roky Jarka

Mono moc děkuji, je to fajn čtení to exoticherbs. Už jsem zabrousila i na guaranaplus a nějaké doplňky si od nich objednala

0
před 3 roky jana

http://vegall.cz

0
před 3 roky Lenka

Já mám vyzkoušený kolagen sprint od rosenpharma.cz a mohu opravdu doporučit.

0
před 3 roky Iva

doplňky mám ráda vyzkoušené jedině od vegallu :) jsou k dostání i v lékárně :P

0
před 3 roky Fanynka

prosím, nějaká kloubní výživa, vitamíny pro děti? ono je to fakt potřeba jim pomáhat když sportují a tak :) maté tipy?

0
před 3 roky Věra

ono pro děti je toho hodně :) tak hlavně bacha ať koupíte nějaké kvalitní, přece jenom jsou to děti a na ty musíme šetrně a opatrně :) takže tak :))

0
před 3 roky Luisa

K čemu a jaké doplňky stravy používáté a k čemu jsou dobré, jakože na vlasy, kůži, kosti, klouby? co berete, poradíte?

0
před 3 roky Kája

já používám hodně na klouby a na vlasy a samo že krémy na obličej :D proti stárnutí, ale to má v krvi asi každá žena :)

0
před 3 roky Eva

Naposledy jsem kupovala tady tyhle doplňky https://www.pharma-future.com/domu/411-ortho-3000-collagen-gummies-kids-90-kusu.html a jsou dost v pohodě, tak se koukněte a uvidíte jestli bude vyhovovat, ale myslím, že by mohlo :))

0
před 3 roky Tereza

týjo tak to zní docela dost hezky, to bych též mohla koupit domů, aby děti měly zase nějaké vitamíny, protože jak furt jsou nemoci a všechno, tak se to hodí :)

0
před 3 roky Dana

K čemu takové doplňky stravy berete a používáte? Fungují vám? já teda zatím zkoušela jen jeden a nic moc :(

0
před 3 roky Míša

Jak píše Dana, taky by mě to zajímalo. Jestli se tu najde nějaký uživatel těchto doplňků, budu ráda za nějaké poznatky :)

0
před 3 roky LIbor

Já třeba beru doplňky na pohybové ústrojí, teda hlavně na klouby, taky vitamíny :) ale někdo třeba bere i na vlasy, na kůži, je to různé... hlavně čtěte obsahy, ať víte jestli ten doplňek stravy stojí za to!!!

0
před 3 roky jana

Zachrání :) mě pomohli přípravky od- http://vegall.cz

0
před 3 roky Iveta

Co nějaký doplněk stravy pro správný metabolismus?

0
0
před 3 roky Lidka

Iveto já beru doplněk Naturica Chrom se zeleným čajem:)

0
před 3 roky Anna

Odkud tedy kupujete doplňky stravy, krémy a tak? Potřebovala bych nějakou radu, protože né každý obchod je zaměřený na více doplńků...

0
před 3 roky Majka

Dobrý den, viděla jsem, že se tu někdo zmínil o Guaraně. Ráda bych se zeptala, zda na vás guarana působí například jako kává a přes den vám dodá energii 

0
před 3 roky Ela

já nakupuji v lékarnách, drogeriích a tak. Včera jsem si poprvé objednal přes internet, přes Pharma Future tak jsem zvědavá jaké ty doplňky budou :)

0
před 3 roky Verča

Majka ja si dávám garanu docela pravidelně, hlavně když mám hodně práce a do noci. Je to určitě lepší než káva a silnější, ale určitě nedí dobré nic přehánět :) podívej se na https://eshop.guaranaplus.cz mají to tam dobře vysvětlené 

0
před 3 roky Majka

Děkuji Veru. Pracuji take do noci a ted v zimě to bylo náročné. A je lepší samotná guarana nebo ještě s něčím? Moc nevím, kterou bych si vybrala :) 

0
před 3 roky Verča

Já mám ráda guaranu s acai .. to mi vyhovuje asi nejvíc a na doplnění energie je super i čokoláda s guaranou

0
před 3 roky Nela

Já veškeré doplňky stravy, mazání a tak kupuji přes http://www.pharma-future.com a zatím jsem byla vždycky spokojená, tak se mrkněte, třeba tam najdete něco co budete chtít :))

0
před 3 roky Jitka

Zatím jsem nikdy neměla potřebu kupovat doplňky stravy... k čemu je to vlastně dobré? a vyplatí se to? nebo jsou to jenom jakože náhražky a nic z toho?

0
před 3 roky Eva

to záleží na co potřebuješ ty doplňky stravy... v dnešní době jsou už snad skoro na všechno :) klidně ti pomůžu vybrat Jitko!!!

0
před 3 roky Emma

http://vegall.cz

0
před 3 roky Vera

prosím vás nějaké vitamíny nebo doplnky stravy pro děti? za každé rady a tipy budu ráda :) chtěla bych vyzkoušet nějaké jiné než komerčně známé vítamíny atd...

0
před 3 roky Ola

taky nějaké doma máme a používáme je. mám pocit že jsme třeba méně nemocní, nebo mě méně bolí klouby :) takže něco na tom je!!!!

0
0
před 3 roky Dana

Záleží jaké přípravky berete a taky od koho a jak moc jsou kvalitní a taky jak moc obasahují pomocné látky.. takže čtěte a pak kupujte!!!

0
před 3 roky Dannnnna

já moc doplňky stravy nepoužívám, ale v těhotenství jsem to rozhodně nechtěla podcenit. Užívala jsem Femibion a nelituji, malej se pěkně vyvíjel

0
před 3 roky Aneta

já si většinou kupuji doplňky stravy a takové přes Pharma Future obchod a vždycky jsem byla zatím spokojená :) s tím co potřebuji tak jsem neměla nikdy problém :)

0
před 3 roky Klára

já si doplňky stravy kupuji pravidelně a zatím jsem spokojená :) sem tam měním značky a firmy, ale jinak se v podstatě nic nemění.. kvalitou mi přijdou stejné.. jak to máte vy?

0
před 3 roky Marek

Moc na doplňky nejsem, radši je lepší mít pestrou stravu a pořádně se dobře pohybovat. Neříkám že je sem tam nepoužívám ale snažím se je používat co nejméně

0
před 3 roky Jaynz

Dobrý den chci se zeptat jestli jde kombinovat ty to 2 doplňky stravy : Primulus a :Hg surge. Děkuji za odpověď a moc mě zajímají vaše názory.

0
před 3 roky Slunew

Děkujeme těm, co nám - FÉR potravině - už přispěli. Bohužel na HITHITu buď vyberete celou částku, nebo se peníze vrací. Prosím, rádi bychom aby se to povedlo a my mohli rozšířit počet ohodnocených potravin v databázi. Vždyť aplikace je zdarma pro kohokoli, takže pomůžete nejen finančně nám, ale i sobě a ostatním aby byl lepší a větší nástroj při výběru potravin. Jestli vám není jedno, co jíte, chtěli byste mít přehled o tom, co všechno s kterou potravinou sníte navíc, tedy to, co tam vážně nechcete, zapojte se. Díky Tým FÉR potraviny (provozovatel i lidiček) https://www.hithit.com/cs/project/4794/s-fer-potravinou-vis-co-skutecne-jis

0
před 3 roky Franta

moc doplňků stravy nepoužívám, ale je fakt že sem tam si nějaký pořídím a pak je to všechno lepší a lepší :D jaké zkušenosti máte vy?

0
před 3 roky Tomáš

Já vyzkoušel tohle, pro více energie a na paměť: Guaranu a Ašvagandu , ale ne v tobolkách, radeji si kapu extrakty pod jazyk :-D je to účinnější www.nootropik.cz

0
před 3 roky Marta

Kupuji doplňky většinou přes Pharma future a jako dá se to :) mají docela dobré ceny, ale hlavně jsem spokojená s tím co tam mají a jak to funguje

0
před 3 roky Ivan

proti doplňkům nic nemám, jen se je snažím moc nevyhledávat. Je fakt že některé u mě fungovaly a některé zase ne.. tak je to dost různé, tak třeba to taky tak máte, nebo ne? Jak to máte vy?

0
před 3 roky Anička

když je dobré jídlo. Myslím tím výživné jakože ovoce zelenina maso atd.. tak doplňky stravy jo, proč ne, ale základní jídlo to prostě nenahradí.

0
před 3 roky Kája

již dříve se zde dávali příspěvek s pharma future, je to od nich opravdu kvalitní? Zkouším různé přípravky na klouby a svaly a mají tam docela pěkný sortiment, tak se chci ještě poptat

0
před 2 roky Petra

Jaké doplnky stravy si kupujete? s kterými jste spokojení a fungují vám? Ptám se protože se v poslední době začínám o takové doplňky zajímat, tak bych i slyšela zkušenosti jiných

0
před 2 roky Tom

beru doplňky na kosti, klouby a svaly :) jakože jsem s nimi spokojený, ale spíš zkouším které jsou dobré a které ne :) a rozdíly jsou docela dost velké

0
před 2 roky Jana

Doporučuji přečíst článek na blogu, který se týká pomocníku z přírody:)
https://prirodazdravi.blogspot.com/2018/06/znate-vsechny-pomocniky-z-prirody.html

0
před 2 roky Dana

Na doplncích potravy nevidím nic špatného. Kdo chce si je kupuje a používá je, kdo ne, tak ne :) zatím které jsem měla a vyzkoušela tak mi fungovaly, tak nevím. Jak to máte vy?

0
před 2 roky zdravá máma

Na doplňcích stravy nevidím nic špatného, záleží na konkrétní osobě a jejich zkušenostech. Kdo je chce užívat, ať je užívá, kdo nechce ať neužívá. A to že paní čerpala z wikipede ... no to mluví za vše :-)

0
před 2 roky Luděk

poradíte někdo nějaký doplněk stravy na pohybovou soustavu člověka? jakože na svaly, klouby? Nevím proč, ale v poslední době s tím začínám mít opravdu prolbémy

0
před 2 roky Honza

na pohybovou soustavu tak tady používáš se prodává a dá sehnat hodně doplnků a vitamínů. Nevím moc co by jsi si představoval :)

0
před 2 roky Lucka

já doplnky kupuji přes pharma future a zatím jsem byla vždycky spokojená. vše co jsem si od nich koupila tak stálo za to :) a došlo to vždycky rychle domů, takže tak

0
před 2 roky Nina

Dopomáháte si k hubnutí někdo doplnky stravy od sunkins? https://www.svet-zdravi.cz/o-nas

0
před 2 roky Eva

vyzkoušejte https://www.pharma-future.com/domu/411-ortho-3000-collagen-gummies-kids-90-kusu.html je to vhodné pro děti ale i dospělí si v tom najdou svoje :) fakt skvělý doplnek

0
před 2 roky Linda

na doplňky moc nevěřím. Lepší jsou na bolesti svalů, kloubů atd.. mazání to většinou pomůže ale s pilulkami moc dobrou zkušenost nemám, takže pokud poradíte mazání budu ráda

0
před 2 roky Anet

Nino já ano a jsem moc spkojená. Ty jejich doplňky jsou na přírodní bázi, nic jiného bych já do sebe necpala

0
před 2 roky Nina

Mno to se mi na nich právě líbí že jsou na přírodní bázi... a berete jen ty doplňky nebo k tomu i nějak sportujete?

0
před 2 roky Anet

Beru trochu i sportuji :)   Mám za sebou i program ve světě zdraví, to mi hodně pomohlo zhubnout

0
před 2 roky David

Skoro každý už bere doplňky stravy a moc lidí to neřeší a nehrotí, někdo to bere preventivně a někdo až při bolesti, ale spíš to má fungovat jako prevence ne?

0
před 2 roky Nina

aha a jaký ten program jestli se můžu zeptat?

0
před 2 roky Luiza

Doplňky stravy beru každý den, mám je na podporu růstu vlasů, bolest kloubů a svalů a samo že céčko a vitamíny. Je fakt že od té doby co je beru tak jsem méně nemocná a míň mě bolí klouby

0
před 2 roky Lenak

Moc doplňkům nevěřím a když už nějakému uvěřím, tak si jej řádně prověřím než si jej koupím... tak to taky tak dělejte nebo dejte na doporučení vašich známých, kamarádů...

0
před 2 roky Anet

Mám za sebou roční program :) 

0
před 2 roky Dana

Máte někdo zkušenost s veterinárním přípravkem na klouby Alavis triple blend pro koně?

0
před 7 měsíci LussyB

Myslím si, že je to hodně individuální. Já třeba beru Shiitake v tabletkách na podporu imunity od Vito Life a je to super. Já osobně na doplňky stravy věřím.

0
před 4 měsíci Sandra

Jaké máte zkušenosti s kolagenem ? Zajímalo by mě jestli jste po dlouhodobějším užívání zaznamenaly nějaký efekt ?

0
před 4 měsíci Dana

Nevím jestli člověka doplňky stravy zachrání, ale rozhodně mu pomůžou, od toho se vyrábí a jsou velmi dostupné. Sama jsem doplňky užívala a užívám a jsem si jistá, že efekt rozhodně mají.

0
před 4 měsíci Jana

Tak tím byhc si nebyla tak jistá. Co konkrétního bereš za doplňky ?

0
před 3 měsíci Dana

Tak hlavní co beru kvůli chudokrevnosti je captafer, tomu přikládám největší váhu.

0
před 2 měsíci Jana

Takže je to železo ne ? To jediné se myslím v případě chudokrevnosti bere.

0
před 2 měsíci Dana

Ano, je to doplněk na doplnění železa, ale přímo železo neobsahuje ;) podívej se tady na ty jejich stránky, mají to tam vysvětlené na jakém principu to funguje www.captafer.cz

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 - 8


Přidat příspěvek