Zdravý úklid? Existuje?

0
před 6 lety berusinnnka

ahoj všem, známá má doma velmi problematické dítko, její synek je předčasně narozený a je alergický snad téměř na všechno, trpí také dýchacími potížemi, takže pokud je prašno, je mu zle apod. pomáhám ji najít zplsoby, jak uklízet tak, aby co nejdlépe vydržela domácnost bez pracu a všechn těch breberek jako jsou roztoči apod. Chtěla bych vás tímto požádat o tipy a rady, tedy pokud nějaké máte. zatím si nechává uklízet od firmy, max spokojenost (můžu fakt doporučit http://www.awisuklid.cz/) ale prostě to leze do peněž...

takže díky moc za vše a snad se zde najde prá dobrých tipů

1
před 6 lety Jitka

To je nějaká reklama, či co? Firma určitě nechodí uklízet každý den, to by se paní nedoplatila. Jestli-že doma každý den utře vlhkým hadrem prach a vytře, nebude mít žádné koberce ani závěsy a zbytečné dečky, tak by to měla zvládnout sama bez firmy. Pořídit si nějaký vysavač s prací funkcí a často vysávat matrace a občas je i vyprat. Postel je lepší nechat větrat, takže určitě neuklízet peřiny a polštáře do peřiňáku a klidně nechat rozestlané. Na dezinfekci vzduchu je výborný eukalyptus. Vytírat se dá přípravky na bázi octa. Nevoní to sice několik hodin po fialkách, ale není v tom chemie.

0
před 6 lety berusinnnka

ne není jitko, má syna, co je alergický na prach a snad na veš, má těžké astma, takže musí žít skoro ve sterilním prostředí, které je prostě dost těžké udržet, alergii má i na pyl, takže jaro a léto pro něj znamná být zavřený doma. je to předčasně narozené miminko, takže hledáme způsoby, jak prostě uklízet tak, by se prach usazoval minimálně. mají třeba doma čističku vzduchu - byla doporučena koupě, čistička stojí dost tisíc a efekt skoro nikde takže asi tak

1
před 6 lety radim

U dospělých se „alergie“ na pyl, prach a podobné věci daj normálně vyléčit. Stačí trocha času a disciplíny. Kolik mu je? Žít ve sterilním prostředí je cesta do pekel, ikdyž chápu, že to teď jinak nejde.

1
před 6 lety Jitka

Jenže prach se usazuje ihned po úklidu znovu. Já osobně si myslím, že nejlepší je prach vysávat, jinak se jen rozvíří. Ale nepoužívat sáčkový vysavač, ale nějaký kvalitní bezsáčkový, který vysává do vody a má kvalitní hepa filtr. Ty jsou právě většinou i s funkcí praní, takže lze domácnost uklízet opravdu pečlivě. Ale sterilní prostředí v bytě nebude nikdy. Už jen přítomnost lidí znamená tvorbu prachu. Vždyť se neustále odlupují miniaturní kousíčky kůže, to je zas potrava pro roztoče. Hlavně bych nepoužívala k úklidu chemii, především na bázi chlóru. Je pravda, že na chvíli plochy dezinfikuje, ale způsobí zhoršení alergií. Organismus si musí na alergeny zvykat, takže žít ve sterilní prostředí je nesmysl. A v domácích podmínkách neproveditelné. A myslím, že by malému pomohlo i zvlhčování vzduchu. Nám doktorka při respiračních potížích doporučovala vlhký hadr přes postýlku a nepřetápět. Ono ústřední topení vysušuje vzduch, sliznice se vysušují a jsou pak náchylnější. A být celé jaro a léto doma pro dítě asi taky nebude to nejlepší. Vždyť i okny se pyl dostává dovnitř  a je prokázáno, že nejvíce škodlivin máme právě ve svých bytech. Jsou to různé chemikálie z nábytku, matrací, textilií a podobně. Nejlépe se astmatikům dýchá v dešti, to bych se procházkám nebránila.

0
před 5 lety dcba

Ahoj holky,

vyzkoušejte ekologické výrobky. www.katalogdrogerie.cz

Snad jsem Vám pomohla. Mějte se.

0
před 4 roky Zuza

Mám v oblibě přirodní kosmetiku, mrkni na www.kosmetika-sleva.cz zde najdeteš na kosmetiku Oriflame stálou slevu 23%. Mám osobní velmi dobrou zkušennost. Slevy pravidelně využívám.

0
před 4 roky Radka N.

Objevila se mi slabší alergie. Ale nechci se vzdát ovčích koberců co máme v bytě. Můžete mi někdo doporučit, kde koberce enchat vyčistit?

0
před 4 roky Lucka

My jsme nechávali několik kusů čistit ve firmě Interdesign http://interdesign.cz/

0
před 4 roky Radka N.

Tato firma se mi moc líbí. Sice nejsem přímo z Prahy, ale i tak není problém, s dopravou koberců do firmy.

0
před 4 roky Lucka

Jo známá právě také využila jejich nabídku dopravy na koberce.

0
před 3 roky Tira

Zdravý úklid je hlavně šetrný. Podle mě ta chemie a agresivní čističe škodí ještě víc než běžná "domácí špína". Přitom se dá využít i ocet, sůl, esenciální oleje - funguje to stejně, jen je to mnohem šetrnější/zdravější a ještě to vyjde líp cenově. TAdy jsou nějaké tipy a návody: http://ukocouradoma.cz/uklid-s-domacimi-mazlicky/

0
před 3 roky Jana

Ahoj, mám dceru, která mimo potravinových alergií trpí i alergií na prach a roztoče. A musím říct, že jí docela pomohlo když jsme koupili bezsáčkový vysavač pro alergiky. Konkrétně tenhle https://www.expert.cz/samsung-vc-07-h40h0vb-ge/ Od té doby jí většina příznaků (kašel, kýchání) zmizela.

0
před 3 roky Erika

Používáte doma při úklidu parní vysavač? myslím že by to mohlo být lepší, než klasický vysavač ne?

0
před 3 roky Katka

Ano to určitě je lepší než klasický vysavač, vyčistí toho mnohem víc :-) já jsem s ním spokojena

0
před 3 roky Eva

Já mám parní vysavač od https://www.polti.cz/ a můžu vám ho doporučit, není moc drahý a funguje 100%

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 12


Přidat příspěvek