Zubní kaz - léčba

0
před 6 lety carme

Nemáte někdo zkušenost, popřípadě radu, jak zkusit vyléčit zubní kaz? Jak doplnit takový vápník a minerály? Když bych koupila vápník v tabletě, vstřebá se vůbec něco? Skořápky jíst nechci :). Budu ráda za jakýkoliv názor. 

0
před 6 lety Alžběta

Pokud už zubní kaz máš, tak asi uděláš nejlíp když půjdeš k zubaři... Jinak se radši zaměř na prevenci, já používám kartáček a ústní sprchu, což můžu vřele doporučit. Ale záleží jen na tobě ;)

0
před 6 lety carme

Díky za radu, nicméně na vrtání je ještě čas. Zkouším léčbu. Koupila jsem si elmex gel a dochází k mírnému zlepšení. Kromě toho každý den dělám vývary z kostí a jím polévku. Doplňuji vápník, vitamín d a k pro lepší vstřebatelnost. Pak ještě výplachy kostivalem z kořene a propolisem. Uvidíme. 

0
před 6 lety alena.prchlikova@

Víte určitě, že se jedná o zubní kaz? Já trpím občas bolestivostí dásní, ono se to může zaměnit. Pomáhá mi výplach odvarem ze šalvěje. Tu lze koupit v lékárně nebo si ji lze s  příchodem jara vypěstovat. Domácí ze zahrádky je lepší, není tak trpká. Na vápník jím mák, prášky podle mě nemají žádný význam, tělo je stejně nevyužije. Lepší je vápník z potravin a ještě přidat vitamín D. 

0
před 6 lety Galdeta

Souhlasím s prevencí, s těmi prášky vám neporadím. Každopádně určitě je dobrá ústní voda a ústní sprcha si myslím, také není špatný nápad, odstraní všechny nečistoty, takže se pak nemá z čeho kaz udělat. Přeci jen kartáčkem nedosáhnete všude

0
před 6 lety Mona

Ahoj holky, prosím vás a co je to ta ústní sprcha? Nejsem si jistá, jestli o ní zubařka nemluvila, ale nemám sebemenší tušení co to je, nebo jak to funguje :( Ale zní to docela dobře

0
před 6 lety carme

Díky za podněty, určitě budu ráda za další. Po vápníku jsem sáhla, protože potraviny zaměřené na vápník jím a žádné výsledky ani po roce nevidím. Taky by mě zajímalo co to je ta ústní sprcha. Ústní vody různých barev používat nebude, někde jsem četla že jsou při dlouhodobém užívání rakovinotvorné a místo toho mám propolisovou tinkturu, ta slouží taky jako ústní voda. 

0
před 6 lety lukasspoklicky

Ten už nevyléčíte, nejlepší je zajít k zubaři. :)

0
před 3 roky Lili

Rozhodne to chce doplněk stravy. To je zaručený příjem vápníku! Doplnovat potrvinavima je ok, ale je to na delsi dobu...

0
před 3 roky Věrka Kubátová

Co se týče doplnění vápníku, tak určitě doporučuji šumivky maxi kalz :)

0
před 3 roky Radka

Pokud máte zubní kaz, tak doporučuji zajít k zubaře a pak pravidelně chodit na prohlídky a na dentální hygienu :) Prevence je nejlepší. Doporučuji kliniku Schill Dental, tam vám i včas nahlásí, kdy by se měl člověk opět obědnat na prohlídku. A pokud jde o vápník, tak ten potřebuje hlavně vitamín K2 a D3, aby se do těch kostí a zubů dostal :)

0
0
před 3 roky Olina

Holky, seženu je v každé lékárně? Nebo kde je kupujete vy?

0
před 3 roky Lidušenečkaaa

hodně mi pomohlo na zuby změnit značku dentální kosmetiky. Používáme celá rodina teď zubní pasty a ústní vodu od Herbadentu a všechny potíže s dásněmi a zuby zmizely. Protože u nás tato značka není k dostání, objednávámě přímo na jejich stránkách www.herbadent.cz

0
před 3 roky Jana Klicková

Pomohlo mi změnit zubní pastu a ústní vodu. Začla jsem dlouhodobě používat zubní pastu a ústní vodu z extraktů bylin, nejlepší jsou od Herbadentu  a to mi moc pomohlo.Také mi pomohl masážní roztok na dásně od Herbadentu.

0
před 3 roky Pavel Morava

zuby máme jen jedny, proto se vyplatí koupit si kvalitní zubní pastu, která stojí o pár drobných víc a člověk má kvalitu. Já používám zubní pastu od české bylinné kosmetiky Herbadent. Obsahuje extrakty bylin, které kromě že zuby vyčistí, tak i léčí

0
před 3 roky Terka Brno

Já jsem se zbavila bolesti zubů a dásní, tak že jsem začla používat jinou zubní pastu a jinou ústní vodu. Objednávám si na Herbadentu zubní pasty a ústní vody a o hodně se stav mých zubů a dásní zlepšil

0
před 3 roky Jetelunka

Souhlasím, Herbadent taky kupujeme, jak zubní pasty, tak ústní vody, netrpíme záněty dásní a krvácením z dásní, zubní pasta skvěle odstraní zubní plak a dokonce už vyrábějí i dětskou zubní pastu od zoubkové víly bez zbytečné chemie.

0
před 3 roky Hašlerka

Tak děkuji za tip, koupila jsem zubní kartáčy dětem mé sestry, i švice a jejímu manželovi a taky zubní pasty s extrakty z bylinek a ústní vody bylinné na www.herbadent.cz.  Dárek v celofanu vypadá zabalený velmi pěkně.

0
před 3 roky Nela

Kaz nevyléčíš pokud je hluboký. Jdi k zubákovi a pak kvalitní pastu. Mezizubní kartáčky a čistit a čistit.

0
před 3 roky Vladimír

Prevence zubního kazu není v zubních pastách, ale na vašem talíři. Bez vyřešení skutečné příčiny zubního kazu nepřináší aplikace zubních past, ústních vod a doplňků s vápníkem trvalé vyléčení. Důkazem je narůstající kazivost zubů u celé populace včetně dětí, která se přitom v tzv. přírodních kulturách s odlišnou stravou prakticky nevyskytuje. Příčinou vzniku zubního kazu jsou určité potraviny v naší stravě negativně působící na prostředí v ústní dutině a ve střevech. To se následně projevuje zánětlivým poškozením zubní skloviny a tvorbou kazů. Navíc nám v naší „moderní“ výživě chybí důležité živiny, které pomáhají udržet vápník v našich kostech a zubech až do vysokého věku. Poradím, jak si upravit stravu, abyste se zubním kazům vyhnuli, a drahé zubařské zákroky jste minimalizovali. Kontakt 608 155 338.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 - 2


Přidat příspěvek