Zvracení a bolesti břicha po požití tuku

0
před 9 lety happy.lenulka@

ahoj podruhé za dva týdny se mi stalo, že jsem snědla něco více tučného než normálně. Poprvé to bylo na oslavě, kde byla spousta jídla a splácala jsem toho spoustu, podruhé to bylo teď v pátek, kdy jsem si v jeden den dala langoš a sekanou od mamky - dost mastnou. No a poté byl stejný průběh - večer se mi udělalo zle a celou noc a následující den jsem prozvracela, měla zažívací problémy a tak 2 - 3 dny poté trvalo (nyní stále potíže od pátku přetrvávají, ale už nezvracím - jen bolest žaludku) než to bylo dobré. Nevíte čím by to mohlo být? Nebo jak to vyléčit? Co jíst a tak? K doktorce se chystám, ale moc doktorům stejně nevěřím, několikrát jsem měla podezření na vředy žaludku, brala stovky léků a nakonec mi stejně pomohla jen kvalitní strava a pravidelnost. spíš mě zajímají Vaše názory co by to mohlo být a co s tím ... díky

0
před 9 lety happy.lenulka@

tak nakonec se z toho vyklubal zánět žaludku a léčím netučnou dietou a různými léky, snad to bude brzy fajn

0
před 9 lety Frodik

happy.lenulka: Předpokládám, že to nakonec spravila návštěva lékaře. Můžu se ale zeptat, zda lékař říkal něco o příčině takového zánětu žaludku ?

Bohužel jsem neměl čas napsat sem dříve, ale chtěl jsem doplnit svou zkušenost. Jak člověk vysazuje určité druhy jídel, tak si i tělo na ně odvyká. Můj konkrétní příklad by právě bylo maso nebo tuk a v poslední době už i bílá mouka. Jsou to věci, které jsem ze svého jídelníčku vyřadil a když po hooooodně dlouhé době (v řádu let) si jednou něco z toho dám, tak mi je dost podobně, jak je zde popsáno. Až ke zvracení se to nikdy nedostalo ale "pěkně blbě od žaludku" mi bylo... Naposledy když jsem si chtěl pochutnat a dal jsem si pizzu ( = bílá mouka) quatro formaggi ( = plave v oleji). Cítil jsem ji - nedělám si legraci - 3 dny. Stav na který nejsem při své stravě zvyklý - běžně sním jídlo a je mi fajn, cítím se skvěle a lehce.

No mám pocit, že už si pizzu příštích pár let zase nedám :-) Nevím, možná ne, ale třeba jsi na tom podobně, že jak postupně vaříš a jíš zdravěji, tak si i tvoje tělo odvyká. A tohle mohl být jen způsob, jak ti dalo najevo, že tyhle jídla už do tvého žaludku nepatří (což je ostatně pravda).

Teď se jenom ještě jednou dívám na ten příspěvek a vidím tam napsané langoše.... No tečou mi tu sliny, když si vzpomenu na dobu, kdy jsem je dělal a byly uplně nejlepší na světě, mňam, hezky nacucnutý, česnek, sýr, kečup, dvakrát mňam... Snědl jsem jich 5 na posezení .... ufff... a teď se mi vybavil ten stav po jídle.... a už mě chuť kompletně přešla :-)))

0
před 9 lety happy.lenulka@

no tak nakonec jsem byla i na ultrazvuku a nic se neukázalo, v krvi je vidět lehký zánět, který léčím a bylo mi řečeno, že to trvá déle, než se to vrátí do normálu. Cítím se lépe, jím zdravě, na UTV nic nebylo a i přesto doktorka chce abych projistotu šla na gastroskopii. Vůbec nechápu důvod, sama mi řekla, že kdyby něco špatného bylo, tak se to na krvi nebo ultrazvuku objeví. A teď po mě chce gastroskopii a vyloženě mě do toho nutí, ale když se zeptám, jestli si myslí, že by tam něco mohlo být, tak mi zas řekne, že je to jen pro jistotu a že by se to už objevilo. Tak fakt nechápu. Jako já osobně na žádnou gastroskopii nepůjdu, poslouchám své tělo a vím, že je to zbytečný. Ale prostě mě štvou ti doktoři...
Dnes jsem se o tom bavila se sestřenicí, která má zdravotní problémy a má na to stejný názor. Nevím, přijde mi, že jim za každou cenu jde hlavně o peníze, které dostanou od pojišťoven za ty spousty vyšetření.
Po této zkušenosti mám doktory zas méně ráda... Co vy a vaše zkušenosti s doktory?

0
před 9 lety hamíka_an

zkušenost se zubařem, nekonečné rentgenování až jsem řekla dost, a šla jsem jinam, jste pro ně jen kus čehosi, lidskost se vytratila,

0
před 9 lety Frodik

Je to přesně jak to říká doktor Hnízdil - lékaři jsou placeni od toho aby LÉČILI a ne aby UZDRAVOVALI. Člověk by předpokládal, že cílem léčení je právě to uzdravení, ale v našem zdravotnictví jsou to dvě uplně odlišné věci, které se vzájemně ani nepotkávají.

Doktoři jsou v tomhle fakt strašný ale na druhou stranu, když ten systém je tak nastavený, tak v dnešní době kdy morálka nic neznamená je svým způsobem chápu, že nemají nejmenší vůli UZDRAVOVAT, ale jenom LÉČIT.

Happy.lenulka: Plně tě v tom podporuju, ať si ty vyšetření strčí někam... Když to člověk vidí, jak peníze tečou oknem pryč, to co by se dalo vyřešit jednoduše, tak se s tím lidí léčí desítky let. A když je pak skutečně potřeba nějaká fatální operace za miliony, tak se člověku jen oznámí, že to pojišťovna nehradí a má si jít shánět urnu...

0
před 9 lety Alča

Gastroskopie mi přijde v dnešní době velmi populární. Když už jednou sednete u doktora na židli a vzpomenete břicho, tak vám ji na 90% "doporučí". Přijde mi, že je to možná baví nebo mezi sebou soupeří, kdo bude mít víc pacientů s hadicí v žaludku. Jako by ani nebyla jiná vyšetření. Trochu mi to připomíná Švejka, jak všechno léčili klystýrem

0
před 9 lety happy.lenulka@

no já bych na to i šla, kdyby mi řekli i jiný důvod než "Všechno je v pořádku, chce to čas a vyléčí se to, ale PRO JISTOTU"... Pro jakou jistotu? Buď tam něco vidí a ano půjdu tam, nebo tam nic není a nebudu se přeci trápit nepříjemným vyšetřením, ne? akorát bych si tím stresem z vyšetření přivolala vředy ;-)... možná to byl ten důvod... vředy = další vyšetření = další léky = další peníze ;-)

0
před 9 lety Jirka

Na mě to taky zkoušela, marně, asi je za to dobře zaplaceno.
Na vředy Gasec, na slinivku Kreon.

0
před 9 lety happy.lenulka@

tak kromě tuku jsem vypozorovala, že mi vyvolává záchvaty i čerstvý česnek ... :-/ takže ho škrtám ze seznamu svých oblíbených poživatin :-(

1
před 9 lety Jana Zelenková

Velmi účinným přípravkem pro zlepšení zažívání je Emulips Forte (50 ml). Odstraňuje těžkosti žaludku po tučném jídle, problémy s trávením, nadýmáním a zároveň pomáhá regulovat i váhu. Podporuje vylučování trávicích šťáv a žluči, usnadňuje trávení tuků, chrání sliznice trávicího traktu, desinfikuje střevní obsah. Podporuje funkci jater a žlučníku a slinivky břišní. Svým druhotným efektem zabraňuje kornatění cév. Díky vysokému obsahu vitamínu E má i silné antioxidační účinky a pomáhá předcházet vzniku chronických zánětů a rakoviny. Vhodný i při chronické únavě a pro posílení nervové soustavy a organismu. Je čistě přírodní, bez chemických přídavků. [Reklamní odkaz odstraněn správcem]

0
před 9 lety Beata

Ano, úplně ten nejúžasnější a nejzázračnější přípravek na trhu bez kterého nejsem života schopná, už běžím si ho koupit.

0
před 9 lety Danah

K doktorům nechodím mimo jiné i proto, že se jednou před 15 léty ztratily moje výsledky krevních testů. Jak mi obvodní doktor řekl.Zřejmě cestou přes město, což jsou 2 km. To jsem se hodně naštvala! Doufám, že moje genetické informace ti šmejdi nikde nepoužili! Když mi je těžko od žaludku, dám si malý lůček slivovice nebo zubrovky, protože emulguje tuk dokonale, že je stravitelný. Kámen v žaludku se "rozpustí".

0
před 6 lety Kratina

Ztratily se výsledky? To je ještě dobrý. Má zkušenost je takováto.. Běžně si veterináři nechávají zpracovávat rozbory krve v lidských nemocničních laboratořích, není to nic proti ničemu. Ovšem blbý je, když se výsledky prohodí (a dělo se to v laboratoři každý den) a veterinář stojí nad psem, nevěřícně kroutí hlavou, že pes už by měl být dávno mrtvý, a přitom má v ruce parametry zdravého člověka.. A ano, znamená to, že někde v ordinaci kroutí doktor hlavou nad výsledky psa a lidi léčí naprosto nesmyslně..

0
před 6 lety Martina

Běžně se mi to nestává, ale párkrát jsem z hodně tučných potravin zvracela v těhotenství. Klasicky třeba bramboráky s uzeným. Ale po porodu mi to přestalo.

0
před 6 lety elllzi@

Moje kolegine v praci byla hrozne moc na uzeniny, vlastně každy den asi 3 roky male na obed rohlik a nejakej salam nebo sunku. Ja se pak nedivila tomu že mela zanet žaludku ale udivilo me to že ji doktor nerekl čím to muže byt a jeste bylo horší že když sem na to upozornila že jí hodne uzenin tak se me do me opřeli kolegove že to ztoho byt nemuže:-D zanet se ji samozdrejme vratil a ikdyž ji bylo spatne tak do sebe ladovala ten salam. Zajimave aji je že je to uplne mlada hubena holka vyslovene kost a kuže ale celulitidu mela az ke kolenum. 

0
před 6 lety radim

Jistě že to z uzenin být nemůže. Už vůbec ne z dnešních kvalitních...
Kdo chce kam, pomozme mu tam.

0
před 6 lety Míša

To bude nejspíš žlučník...někdo tuky tráví hůř. Při dietní chybě mám osvědčené kapky, které mi vždycky zaberou. Ale jestli k tomu máte sklony a nechcete, aby se potíže vracely, bez změny stravovacích návyků to asi nepůjde....sobilka@seznam.cz

před 6 lety Jityska

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Reklamní příspěvek

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 + 8


Přidat příspěvek