Ekologický koberec

0
před 6 lety Anywetta@

Ahoj, při rekonstrukci bytu chci v budoucí ložnici strhnout lino na podlaze a položit jen koberec. Slyšela jsem, že třeba PVC podlahy nejsou vhodné, protože se z nich uvolňují toxické látky. Stejně tak při výběru koberců jsou některé podklady ekologičtější než jiné. Slyšela jsem i o sisalovém koberci (s latexovým podkladem), který mě zaujal, ale nevím, jestli je to koberec, který se dá položit rovnou na "betonovou podlahu". Vůbec se v této problematice neorientuji, tak bych chtěla poprosit, jestli máte zkušenosti se sisalovým kobercem nebo nějaké tipy, který materiál a podklad je u běžných koberců vhodný. Předem děkuji za tipy. :-)

0
před 4 roky Tira

Bojím se, že těm ekologickým bude chybět odolnost, ale budu moc ráda, když mě někdo vyvede z omylu. Škoda, že se tu za ty tři roky neobjevily nějaké tipy. Tak teď?:-)

0
před 2 roky Anička0258

Ahoj, já jsem nad tím tak nepřemýšlela, když jsme kupovali koberec. Koupili jsme takový, aby se nám líbil a hodil se do interiéru. Máme koberce v celém domě a jsme s nimi spokojení. Když jsme je pokládali a někde jsme potřebovali koberec uříznout, tak jsme použili nůž na koberce https://www.somaty.cz/info/8-nuz-na-koberce a bylo hotovo. Je to vcelku rychlá práce.

0
před 5 měsíci Renata

Já si nedokážu představit, že by byl koberec ekologický. Drží se v něm strašně nečistot. Dlažbu jednoduše vyluxuješ a setřeš a je uklizeno, ale z koberce prach nedostaneš. My máme v celém domě dlažbu a jen na pár místech máme malý koberec, který můžu venku vyklepat. K narozeninám jsem si koupila dvě ovčí kůže z https://www.vlnenezbozi.cz/ovci-kuze/ , které se dají venku také vyklepat, takže jejich údržba není těžká.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 + 12


Přidat příspěvek