Vysílače a zdraví

1
před 6 lety Jitka

Dobrý den. Na náš panelový dům se má instalovat vysílač firmy WIA (internet). Kdo s tím nesouhlasí, má se ozvat. Několik lidí nesouhlasí a už i volali. Jenže jim bylo oznámeno, že společenství zjistí, jestli je nutný 100 % souhlas. Bojíme se toho kvůli zdravotním důsledkům. O kousek dál už je nainstalovaný vysílač mobilního operátora a nemáme zájem o to, aby se zvyšovalo zatížení zářením. Na internetu jsem se dočetla, že je nutné doložit, že záření má negativní vliv na zdraví. Jenže i když několik průzkumů prokázalo, že toto záření vyvolává nemoci, včetně rakoviny, oficiálně toto uznáno není. Navíc jsou v České republice příliš měkké normy na záření. Dřív byly přísnější, ale zřejmě na nátlak mobilních operátorů se normy upravily. Jsem z toho nešťastná a uvažuji o prodeji bytu. Jak se bránit?

0
před 6 lety Jana

Jitko, nevím, jestli Vám tímto pomohu, třeba ano:
určitě bych se zeptala nějakého právníka, vím, že existují právní služby někde na netu, když má člk problém, jsou zdarma.
Další možností je zkusit dTest a jejich právní poradnu - ti jsou osvědčení a věřím, že je Váš problém bude zajímat.
100% souhlas SNAD nutný není, to by snad odporovalo obč. právu a lidským právům? Nevím, jen přemýšlím nahlas....
tady je video, které se Vaším problémem zabývá:
http://www.manifestor.cz/kazdodenni_mikrovlnna_radiace.pdf
nebo dejte na youtube slovo záření a je tam hodně videí

třeba Vám to pomůže v argumentaci s "IT instalatéry"
ale jak se zdá, Vy určitě víte hodně o tomto problému, že to je nezdravé a proč. Tak jen třeba najdete i nějaké další info
Hodně zdaru!

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 - 1


Přidat příspěvek